Česká televize získala kmitočty pro všech 26 základních vysílačů přechodové sítě DVB-T2

6 komentářů 14.3.2018 / Jan Potůček

Český telekomunikační úřad přidělil ČT individuální oprávnění k využívání kmitočtů pro Přechodovou síť 11, která zahájí vysílání 29. března.

Startu pozemního digitálního vysílání České televize nové generace ve standardu DVB-T2 již nic nebrání. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) vydal Kavčím horám individuální oprávnění k využívání kmitočtů na 26 základních vysílačích Přechodové sítě 11. Na dvaadvaceti z nich ČT zahájí vysílání již 29. března, jeden spustí 20. dubna a zbylé tři 10. května. Přechodová síť 11 bude obsahovat všech šest programů ČT ve vysokém rozlišení obrazu (Full HD, konkrétně 1 080p): ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT 24 HD, ČT Sport HD, ČT Déčko HD a ČT art HD. Multiplex bude dostupný ze všech vysílačů velkého výkonu, z nichž vysílá i veřejnoprávní multiplex 1 ve standardu DVB-T.

K TÉMATU: Česká televize spustí HD vysílání v DVB-T2 již 29. března, na 22 vysílačích včetně Kletě

Na většině vysílačů bude přechodová síť ČT vysílat na kanálu 26, pouze v jižních a severních Čechách využije dočasný kanál 50, který později přeladí na finální kanál. V lokalitách, kde ČT bude vysílat ve standardu DVB-T2 na kanálu 26, již v přelaďování této sítě nedojde, 26. kanál je finální. Diváci, kteří využívají pro příjem signálu pozemního digitálního televizního vysílání společné televizní antény (STA), tak mohou tyto STA upravit – doplnit o kanálovou vložku pro kanál 26 – aby se dostali k obsahu přechodové sítě. Pro příjem vysílání DVB-T2 je potřeba televizor nebo set-top-box v tunerem DVB-T2 a kodekem HEVC. Seznam certifikovaných přijímačů je k dispozici na webu www.dvbt2overeno.cz.

Vstup do Diskuse

6 komentářů: “Česká televize získala kmitočty pro všech 26 základních vysílačů přechodové sítě DVB-T2”

 1. mirasat napsal:

  V tabulce prosím opravte Vimperk na 20kW.

 2. VITEK2442 napsal:

  Dnes probíhá výluka na vysílačích Teplice-vodárna a Ústí n.Orlicí-Andrlův Chlum, takže na nich brzo spustí PS 13.
  http://www.multiplex4.cz/aktuality/102-ve-stredu-14-brezna-2018-vyluka-lokality-teplice-a-usti-nad-orlici

 3. Jiri napsal:

  Bude i v jiznich Cechach finalni kanal 26?

 4. Jirka napsal:

  Vubec nechapu, proc takovy klicovy vysilac CRA, jakym je Cerna hora, nemuze byt spusten take 29.3., ale az o 1,5 mesice pozdeji. Jakoby snad tento cas neco spusteni branilo, ale co, to teda netusim a nikde jsem se o (podle me nepochopitelnem) duvodu tohoto kroku nic nedozvedel. Uz vidim ty tisice domacnosti, ktere kvuli tomu budou nechavat docasne menit smer otoceni anteny, takze proste budou tento cas bez CT HD, coz je velka skoda.

Napsat komentář