Český rozhlas vstoupí do DVB-T2 zároveň s Českou televizí, nikoli až příští rok

2 komentáře 22.3.2018 / Jan Potůček

Veřejnoprávní Přechodová síť 11 odstartuje příští v kompletním obsahovém složení, vedle šesti programů ČT ve vysokém rozlišení obrazu nabídne i osm stanic Českého rozhlasu.

Nikoli jen s programy České televize, ale také se stanicemi Českého rozhlasu odstartuje příští týden veřejnoprávní přechodová síť DVB-T2 pro pozemní digitální televizní vysílání nové generace. Od čtvrtka 29. března tak budou pro 98,7 procenta obyvatel České republiky pozemní cestou v DVB-T2 dostupné nejen všechny programy ČT V HD kvalitě, ale také osm stanic veřejnoprávního rozhlasu. Informoval o tom server Český rozhlas Digitální rádio. „Půjde de facto o překlopenou nabídku z veřejnoprávního DVB-T multiplexu 1,“ upřesnil web.

TABULKA: Harmonogram spouštění vysílačů Přechodové sítě 11 České televize

Termín startu Přechodové sítě 11 potvrdil na Twitteru také Marcel Procházka, ředitel regulace a strategie Českých Radiokomunikací (CRA), které jsou technickým operátorem multiplexu ČT. „Start DVB-T2 sítě České televize komplet ve fullHD 1080p s pokrytím 98.7% obyvatel již v příštím týdnu. Odpočítávání zahájeno, T-168 hodin,“ uvedl. Veřejnoprávní přechodová síť DVB-T2 nabídne programy ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT 24 HD, ČT Sport HD, ČT Déčko HD, ČT art HD, Český rozhlas Radiožurnál, Český rozhlas Dvojka, Český rozhlas Vltava, Český rozhlas Plus, Český rozhlas Jazz, Český rozhlas Wave, Český rozhlas D-dur a Český rozhlas Junior.

Český rozhlas je součástí veřejnoprávního multiplexu České televize ze zákona. I když prostřednictvím televizních přijímačů ladí rozhlasové vysílání minimum posluchačů, pro rozhlas se toto vysílání bohatě vyplatí. Může totiž prohlásil televizory za rozhlasové přijímače ze zákona a požadovat od domácností, které mají televizor, ale nikoli rádio, platbu rozhlasového poplatku.

Vstup do Diskuse

2 komentáře: “Český rozhlas vstoupí do DVB-T2 zároveň s Českou televizí, nikoli až příští rok”

  1. Jirka napsal:

    Daleko dulezitejsim nez vstup do dvb-t2 by (myslim nejenom) pro me bylo jeho rychle a vyrazne rozsirovani po republice v Dab+.

Napsat komentář