Digital Broadcasting chystá další vysílač DVB-T2, multiplex 4 má kvůli tomu výluku v Pardubicích

3 komentáře 6.3.2018 / Jan Potůček

Ze Slatiňan nebude možné přijímat signál multiplexu 4 od osmé hodiny ráno do druhé hodiny odpoledne. Pardubičtí ale mohou stejný multiplex naladit z dvou jiných vysílačů.

Příprava dalšího vysílače pro start Přechodové sítě 13 společnosti Digital Broadcasting odmlčí dnes na šest hodin celoplošný multiplex 4 na Pardubicku. Konkrétně jej nebude možné naladit z lokality Pardubice – Slatiňany, odkud vysílá na kanálu 48. Ze stejného vysílače totiž v nejbližší době začne vysílat i Přechodová síť 13, která využije kanál 24 – stejně jako na již zprovozněném vysílači Hradec Králové – Chlum nebo na připravovaném vysílači Ústí nad Orlicí – Andrlův chlum. Pardubický vysílač se odmlčel v 8:00 a mimo provoz by měl být do 14:00 hod.

K TÉMATU: DVB-T2 od Digital Broadcasting může naladit další milion diváků

„Připravujeme další lokalitu Přechodové sítě 13 pro vysílání DVB-T2/HEVC. Je to lokalita Pardubice – Slatiňany, která bude vysílat Přechodovou síť 13 na kanále 24. Z tohoto důvodu se na této lokalitě v rámci sítě multiplex 4 na kanálu 48 uskuteční servisní výluka s maximální předpokládanou dobou trvání 08:00 – 14:00,“ informoval operátor na svém webu. Digital Broadcasting má do konce března spustit ještě sedm vysílačů Přechodové sítě 13. Kromě Pardubic a Ústí nad Orlicí půjde o Teplice, Ústí nad Labem, Mariánské Lázně, Olomouc a Zlín. Pro další lokality zatím firma nemá přidělená individuální oprávnění pro kmitočty.

Multiplex 4 lze v Pardubicích naladit i během výluky vysílače Slatiňany z lokalit Hradec Králové – Chlum a Ústí nad Orlicí – Andrlův chlum, v obou případech na kanálu 45. Záleží však na natočení příjmové antény.

Vstup do Diskuse

3 komentáře: “Digital Broadcasting chystá další vysílač DVB-T2, multiplex 4 má kvůli tomu výluku v Pardubicích”

 1. Daniel Menc napsal:

  Zdravim,
  jede ted nekomu ten vysilac?

  Diky.

 2. Jan. Novák napsal:

  Ano. Jde vysílač Hradec Králové CHlum na kanále 24. Jestli jdou Slatiňany neví, mají slabý signál a nechytám je. CHlum vysílá pořád, jenom včera byl nějaký výpadek. Sílu signálu mám 96%, kvalita signálu je nižší kolem 90%, někdy padá pod devadesát. je to jen nepatrné snížení, příjem je kvalitní.

 3. Jan. Novák napsal:

  Přechodovou síť lze v Pardubicích naladit na kanále 24. Jsou tam programy : Nova, Nova 2, Nova Action. Nova Gold, Relax, Rebel, Kino Svět a Joj Family.

Napsat komentář