Digital Broadcasting už pokrývá signálem DVB-T2 polovinu populace. Nově v Teplicích a Ústí nad Orlicí

15 komentářů 19.3.2018 / Jan Potůček

Přechodová síť 13 spustila desátý a jedenáctý vysílač. Další čtyři plánuje zprovoznit v krátké době, aby do konce prvního čtvrtletí dosáhla plánovaného pokrytí 58,3 procenta obyvatel České republiky.

Další dva nové vysílače pro pozemní digitální televizní vysílání nové generace DVB-T2 dnes spustila společnost Digital Broadcasting. Její Přechodovou síť 13 nově naladí diváci v Teplicích a Ústí nad Orlicí. Prostřednictvím set-top-boxu nebo televizoru s tunerem DVB-T2 a kodekem HEVC mohou přijímat devět televizních programů, z toho jeden v HD kvalitě. Jde o Novu, Novu Cinema, Novu 2, Novu Action, Novu Gold, Rebel, Relax, Kinosvět a Joj family HD. Teplický vysílač se nachází na vodárně a vysílá na kanálu 28 výkonem 10 kW. Na Ústeckoorlicku využívá Přechodová síť 13 vysílač Andrlův chlum, odkud vysílá na kanálu 24 výkonem 10 kW.

K TÉMATU: Další HD program v českém DVB-T2: na Ostravsku začala vysílat televize Polar HD

Dva nové vysílače mohou obsloužit teoreticky přes 700 tisíc diváků a celkově je Přechodová síť 13 dostupná již pro 5,4 milionu obyvatel České republiky. „Spuštěním dalších 5 (celkově 11) lokalit nyní v relativně krátké době reálně naplňujeme plánovaný harmonogram spouštění plánovaných lokalit Přechodové sítě 13, tak, jak jsme oznámili na počátku tohoto roku. Přitom výstavba dalších lokalit samozřejmě intenzivně pokračuje. Připravujeme do provozu ndalší lokality této sítě. Což bude znamenat, že po jejich spuštění Přechodovou síť 13 DVB- T2/HEVC naladí cca šest milionů diváků, tj. 58,3 procenta obyvatel České republiky,“ přiblížil jednatel Digital Broadcasting Radim Pařízek.

NOVÉ MAPY POKRYTÍ: Dosah Přechodové sítě 13 z vysílačů Teplice a Ústí nad Orlicí

Operátor chce do konce března spustit ještě vysílače Ústí nad Labem – Krušnohorská, Mariánské Lázně – Dyleň, Olomouc – Slavonín a Zlín – segment. Další lokality mají přijít na řadu během letních prázdnin tak, aby celá síť byla zprovozněna do konce léta. Záleží to však na postupu Českého telekomunikačního úřadu při vydávání individuálních oprávnění ke kmitočtům pro Přechodovou síť 13.

Plánované pokrytí Přechodové sítě 13 do konce prvního čtvrtletí 2018 (Zdroj: Digital Broadcasting)

Vstup do Diskuse

15 komentářů: “Digital Broadcasting už pokrývá signálem DVB-T2 polovinu populace. Nově v Teplicích a Ústí nad Orlicí”

 1. VITEK2442 napsal:

  V jaké fázi je příprava na rozhovor s Pařízkem? Nějak dlouho je ticho po pěšině!

  • dirigento napsal:

   Pokud si tady dohledáš článek o spouštění PS13 v lokalitách UH a HK před pár týdny, dočteš se v diskusi pod článkem, že ke skutečnému spuštění UH na K43 došlo až někdy po 15h, přitom spuštění vysílače bylo oznámeno už v dopoledních hodinách. Možná se jedná o stejný případ. Nevím, dotyčný vysílač nepřijímám. Pošli dotaz přímo Roztočilovi nebo Pařízkovi, ti budou znát přesnou situaci.

 2. Martin napsal:

  Jaký bude vysílací kmitočet pro Děčín- Chlum a výkon vysílače . Děkuji .

 3. dirigento napsal:

  Koukám, že než jsem stačil dopsat odpověď tak příspěvek na který jsem odpovídal zmizel…

 4. Josef D. napsal:

  Naladil jsem 28 k., který je vysílán nově z vysílače Teplice – vodárna, ale hrají jen nova, nova cinema, nova gold, tv rebel a tv relax

 5. Pevy napsal:

  Potvrzuji PS 13 z Andrlova chlumu (UO) na K24. Signál srovnatelně silný, jako mux4 na K45 z téhož vysílače. Příjem v Litomyšli.

 6. Pevy napsal:

  Já to mám skoro „na dohled“, takže asi neměl :-))

 7. Stanislav Hlaváček napsal:

  Dobrý den, moje obavy se zatím nenaplnili a to je dobře,signál z Teplického vodojemu zatím bez problémů,uvidíme časem při změně počasí,jestli to ustojí z Trutnovem na stejném kanále.Zatím OK.

 8. A.F. napsal:

  Ještě uvidíte až spustí Ústí n/L na stejném kanálu 28 jednofrekvenční síť.

 9. Nonic napsal:

  Ať si Pařez a ti co mu schválili 28k (zmizel definitivně dlouhé roky v analogu a pak digitálu ve vertikálu fungující Hoher Bogen) z Teplického Vodojemu kterému směrem na západ čouhá jen kousíček špičičky z tý kulatý nádrže na vodu (Tepičáci říkají, že nejde o vodárnu… a je zněj pokryta ta jejich velká východní jáma) strčí tohle do zadní části… protože tím západním směrem jsou různě členité kopce kde i dle mezinárodní mapy pokrytí ze zahraničního webu kde se dopředu spočítala teorie… jasně vyplývá, že pokrývá leda tak Špičák a zbytek je v husté železobetonové zástavbě pokud nemáte přímý výhled na Teplice absolutně o ničem !!! ikdyž je to od Vás s 10kw co bys kamenem dohodil… tj. jen náznak síly ale kvalita žádná !!!… jen na chvilku naskočí a hned vypadne !!! těch současných 9 prohramů T2… to už ten DVB-T v MUX-4 na 30k jde líp ač též žádná sláva, prostě lidi si musí počkat na Klínovec a Louštín… Jsem zvědav co ti další po spuštění 28k řeknou v Mariánkách když tam mají Bavoráky velmi silné a co tomu řeknou s 28k zmínění Trutnov lovci když i ten 38k s rozdílným MUXem se po trase hádá s Klínovcem… tak jako se už dlouho ví o 52k Ještěd kontra Krašov a dle Procházky jeho technici o ničem něvědí a vše je v pořádku a basta !!!… Jsme členitá země, takže při viditelnosti z kopců na kopce je to k ničemu… leda tak někde pokud směrováno jen do ďolíků bez toho aby dolítlo něco jiné od jinud…

 10. Nonic napsal:

  Oprava… jasně vyplývá, že pokrývá dobře leda tak liduprázdný Šibenický park a ten Špičák je kousíček od Teplic nejvyšší kopec co lec čemus z východu stíní, či se od něj odráží……
  Jinak dodám, že si sám sobě Pařez ruší na kopcích 45k ve DVB-T tj. Mariánky se střetávají na některých místech s rozdílným Klínovcem…
  Ach jo …kde ti teoretický koordinační soudruzi udělali chybu, že jim to nedochází jak jsme krajinou velmi členitý stát…

 11. Jirka napsal:

  Zajimalo by me, zda PS 13 bude mit nejake koukatelne pokryti v okoli Kolina. Zatimco Mux 4 to alespon najde, tak dvb-t2 sila i kvalita signalu 0. Pritom by stacilo bud zvysit vykon Chlum u HK nebo spustit silnejsi KH anebo spustit Cerna hora -‚rozhledna, odkud pekne bezi RS 7. Byt toto vse by podlehalo povoleni CTU. Jinak ale bude skoda, ze tak velke mnozstvi domacnosti v teto oblasti budou bez PS 13.

Napsat komentář