Digital Broadcasting zatím spustí dva nové vysílače DVB-T2 v Hradci Králové a Uherském Hradišti

9 komentářů 1.3.2018 / Jan Potůček

Oba vysílače už testují, do ostrého provozu by měly přejít v pátek. Dalších sedm vysílačů pro Přechodovou síť 13 operátor připravuje. Slíbil je zprovoznit do dubna.

Diváci v okolí dvou východočeských krajských měst a na Uherskohradišťsku se tento týden dočkají rozšíření programové nabídky pozemního digitálního televizního vysílání nové generace DVB-T2. Společnost Digital Broadcasting, která je provozovatelem celoplošného multiplexu 4, rozšíří svoji přechodovou síť DVB-T2 na vysílače Hradec Králové – Chlum a Uherské Hradiště – Rovnina. Zatím jde o dva z devíti vysílačů přechodového multiplexu, které majitel společnosti Radim Pařízek slíbil spustit do dubna letošního roku. Oba vysílače v uplynulých dnech již testovaly vysílání, což zachytili čtenáři serveru Televizníweb.cz.

DOKUMENT: Prezentace Radima Pařízka o rozvoji přechodové sítě DVB-T2 Digital Broadcasting

Z královéhradeckého vysílače Chlum vysílá Přechodová síť 13 na kanálu 24 výkonem 10 kW. Uherskohradišťský vysílač Rovnina vysílá na kanálu 43 rovněž výkonem 10 kW. Multiplex obsahuje programy Nova, Nova Cinema, Nova 2, Nova Action, Nova Gold, Rebel, Relax, Kinosvět a Joj family HD. Všichni diváci, kteří používají individuální pokojovou nebo venkovní anténu a přijímají na Královéhradecku nebo Pardubicku signál multiplexu 4, tuto přechodovou síť naladí, ale musí použít set-top-box nebo televizor s tunerem DVB-T2 a kodekem HEVC. Domácnosti se společnými televizními anténami (STA) si nejprve musí zajistit úpravu STA – doplnění příslušné kanálové vložky.

Vstup do Diskuse

9 komentářů: “Digital Broadcasting zatím spustí dva nové vysílače DVB-T2 v Hradci Králové a Uherském Hradišti”

  1. pevy napsal:

    Tak nevím, jestli si z nás neděláte legraci. Ve včerejším článku bylo napsáno, že DB testuje vysílač Pardubice/Slatiňany a dnes je to pro změnu Hradec Králové/Chlum. Dnešní informace ale vypadá logičtěji, vzhledem k tomu, že vysílač Slatiňany je (s ohledem na svoje umístění) svým pokrytím dost o ničem.

  2. Sekáč napsal:

    No nevím,v tabulce byl uveden vysílač KRÁSNÉ a SLATIŇANY,žádný CHLUM tam napsán nebyl.TV mi ukazovala něco přes70¨%síly.Jelikož přijímám i pardubický TKB-RS8-27k.o výkonu1kilowattu,pak bych se nedivil ani těm Slatiňanům.RS8přijímám i z Hoděšovic.Místo příjmu je Dvůr Králové-Žižkov,tedy jedno z nejvýše položených částí města.Nejvyšší je Podharť,kde může být příjem ještě lepší.

  3. Pevy napsal:

    U Pařízka nikde nebylo uváděno Krásné, to je nesmysl.

Napsat komentář