DVB-T2 od Digital Broadcasting může naladit další milion diváků

15 komentářů 2.3.2018 / Jan Potůček

Přechodová síť 13 společnosti Digital Broadcasting zahájila řádné vysílání z lokalit Hradec Králové – Chlum a Uherské Hradiště – Rovnina.

Dva nové vysílače vlastní přechodové sítě DVB-T2 pro pozemní digitální televizní vysílání nové generace dnes spustila společnost Digital Broadcasting. Nově lze její přechodový multiplex naladit na Královéhradecku a Pardubicku z vysílače Hradec Králové – Chlum a na Uherskohradišťsku z vysílače Rovnina. Dosah sítě se zvýšil o víc než milion diváků z 3 461 414 na 4 523 132 obyvatel České republiky, což představuje 43,3 procenta populace. Multiplex šíří programy Nova, Nova Cinema, Nova Action, Nova Gold, Nova 2, Joj family HD, Kinosvět, Relax a Rebel.

K TÉMATU: Digital Broadcasting zatím spustí dva nové vysílače DVB-T2 v Hradci Králové a Uherském Hradišti

Na Královéhradecku a Pardubicku lze nové vysílání naladit na kanálu 24, vysílač Chlum vysílá výkonem 10 kW. Na Uherskohradišťsku multiplex využívá kanál 43 a vysílač Rovnina má rovněž výkon 10 kW. „Dnešním dnem plníme harmonogram spouštění dalších lokalit Přechodové sítě 13, jak jsme oznámili na počátku tohoto roku a výstavba dalších lokalit intenzivně pokračuje. Připravujeme do provozu dalších sedm lokalit. Což bude znamenat, že po jejich spuštění Přechodovou síť 13 naladí 5 982 949 osob, tj. 58,3 procenta obyvatel České republiky,“ uvedl jednatel Digital Broadcasting Radim Pařízek.

ČTĚTE TAKÉ: Další operátor rozšiřuje pokrytí DVB-T2: Digital Broadcasting testuje nové vysílače

Dalšími lokalitami, které operátor slíbil spustit do dubna letošního roku, jsou Teplice – vodárna, Ústí nad Labem – Krušnohorská, Mariánské Lázně – Dyleň, Pardubice – Slatiňany, Ústí nad Orlicí – Andrlův Chlum, Zlín – segment a Olomouc – Slavonín. Do konce letních prázdnin pak chce Digital Broadcasting v závislosti na přidělených kmitočtech od Českého telekomunikačního úřadu zprovoznit zbylé vysílače Přechodové sítě 13.

Vstup do Diskuse

15 komentářů: “DVB-T2 od Digital Broadcasting může naladit další milion diváků”

 1. Alexandr Kollinger napsal:

  Dobry den.Mam nabidku k odkoupeni mensi americke televizni a rozhlasove stanice. Mohu prosim dostat kontaktni osobu pro konzultaci? Dekuji.

 2. David Kříž napsal:

  Aktuálně v 11:35 je Rovnina k43 určitě OFF AIR.

 3. vedro napsal:

  Nejak nechapu ty vypocty k pokryti obyvatelstva. Jak koukam na mapky pokryti PS 12 a 13 u 13 je ted pokryto 43,3% obyvatel, PS 12 ma (cca.3x) vic vysilacu, vyssi vykony a maji pokryto „jen“ 80%. To mi hlava nebere.
  To vypada jako by CRa tak 20% vysilalo do neobydlenych lesu a haju 🙂

 4. morybundus napsal:

  Může tu prosím někdo jižně od Chlumu potvrdit fungující kanál 24? Díky.

 5. Pevy napsal:

  „Dnešním dnem plníme harmonogram spouštění dalších lokalit Přechodové sítě 13″
  On existuje nějaký HARMONOGRAM, ze kterého by bylo patrné, že teď se měly spouštět právě tyto dva vysílače ? To si Pařízek zase děla z lidí srandu.

Napsat komentář