Kavčí hory změnily názor, místo Déčka a Artu v DVB-T předčasně vypnou ČT Sport

7 komentářů 13.3.2018 / Jan Potůček

ČT Sport do konce roku zmizí z DVB-T, z multiplexu 1 dokonce již na konci května. Uvolní prostor pro ČT Déčko a ČT art, které k 31. březnu odejdou z multiplexu 3.

Sportovní fanoušci si budou muset nejpozději do půl roku koupit nový televizor nebo set-top-box, pokud budou chtít i nadále přijímat sportovní kanál České televize. Tedy v případě, že jeho signál přijímají vzduchem na klasickou anténu či společnou televizní anténu (STA). Česká televize totiž přehodnotila svůj plán s předčasným vypínáním dětského programu ČT Déčko a kulturního ČT art ve standardu DVB-T a místo nich v tomto systému ukončí vysílání kanálu ČT Sport. Ke konci roku ho bude možné naladit už jen prostřednictvím nového vysílání ve standardu DVB-T2, zato ve Full HD rozlišení. Změna se netýká zákazníků satelitní, kabelové a IP televize.

K TÉMATU: Česká televize spustí vysílání DVB-T2 již 29. března, na 22 vysílačích včetně Kletě

ČT Sport zmizí koncem května, po Mistrovství světa v hokeji a spuštění všech základních vysílačů Přechodové sítě 11, z celoplošného veřejnoprávního multiplexu 1, v němž ho nahradí dětský kanál ČT Déčko společně s kulturním ČT art. Poté bude možné sportovní kanál ČT ve standardu DVB-T naladit už jen v Regionálních sítích 7, 10 a 20 s pokrytím zhruba 85 procent obyvatel České republiky. Toto vysílání je dostupné pouze v HD kvalitě a v kompresním standardu MPEG-4. Z těchto sítí však ČT Sport zmizí v posledním letošním čtvrtletí a nadále ho bude možné naladit pouze v Přechodové síti 11 České televize ve standardu DVB-T2. Tento multiplex odstartuje 29. března na 22 vysílačích velkého výkonu, další čtyři vysílače spustí 20. dubna a 10. května.

ČT Sport si Kavčí hory zvolily pro předčasné vypínání v DVB-T proto, že v případě potřeby mohou některé sportovní přenosy nabídnout souběžně i na programu ČT 2, který bude pokračovat v multiplexu 1 až do jeho vypnutí plánovaného na listopad 2019 až květen 2020.

Vstup do Diskuse

7 komentářů: “Kavčí hory změnily názor, místo Déčka a Artu v DVB-T předčasně vypnou ČT Sport”

 1. Ing. Vladimír Bílý napsal:

  Není to nějaký Apríl??? To snad ani nemůže být pravda! Zdá se, že v ČT soutěží v tom, jak ještě horší a horší řešení se tam vymyslí. Proč prostě a jednoduše jen nepřidají nejpozději dnes do MUXu 1 onen pátý program???

  • Michal Kubeček napsal:

   No, mohlo to být horší, mohli to přehodit hned při odchodu z M3 a PS12 (nebo 10.5., uprostřed hokejového MS). Ale naštěstí asi smysl pro realitu převládl nad vírou v mapy pokrytí a teoreticky spočítaná procenta.

   • mirasat napsal:

    Hlavně vypněte MUX1a už 30.9., ať vám lidi nevyčítají, že je to před vánoci.

    • Nonic napsal:

     Virtuální „MUX-1a“ mohou v pohodě kdykoliv vypnout (už se o tom delší dobu ví, že se udělá) ale MUX-7 co je oficielní označení identifikátorů v tunerech (licenčně je RS-7) pojede dál… do doby než skončí prodloužená licence i s tím prosinec 2017 vynuceným přelaďováním které někde uvolnilo místo pro PS-11… Otázkou je jen jaké programy se pak v MUX-7 objeví?…
     Teoreticky lze jiný virtuální MUX s programy Mňam atd. když si na něj podali licenční žádost ale nemají volné fekvence… tedy by se mohli dohodnout tak jako kdysi Čt s Pařízkem?….

 2. ivovi napsal:

  Podivne reseni, spanta improvizace a z louze do blata.

  U tech divaku, kterych se skonceni Decka v mux3 tyka, to znamena vypadek moznosti prijmu Decka skoro na dva mesice. To je podle meho efektem stejne jako kdyz skonci bez nahrady.

  Navic ted pridavaji vypadek CT Sport ( zase jen u tech kterych se to tyka).

  Takze nastvanych divaku jeste vic.

  To neni CT schopna prijit s chytrejsim resenim?
  Oprvadu je pozice CT tak slaba, ze se v mux3 nemuze prosadit proti komercnim zajmum CRa?

 3. mirasat napsal:

  Nu což ! Oluptě !!!

  Déčko.
  -Mezi 1.4. až konec května:
  PS11,PS12(do června),RS7,RS10,RS20
  -Konec května až cca říjen:
  MUX1,PS11,RS7,RS10,RS20
  -Cca od října dále:
  MUX1,PS11

  SPORT:
  -Mezi 1.4. až konec května:
  MUX1,PS11,RS7,RS10,RS20
  -Konec května až cca říjen
  PS11,RS7,RS10,RS20
  -Cca od října dále:
  PS11

 4. Radek napsal:

  Radši ať vypnou ČT 1 a ČT 2 a navždycky, stejně na to nikdo nekouká

Napsat komentář