Nové mapy pokrytí DVB-T2 na serveru Televizníweb.cz: přibyl vysílač Pardubice – Slatiňany

6 komentářů 9.3.2018 / Jan Potůček

Po spuštění devátého vysílače Přechodové sítě 13 aktualizoval Televizníweb.cz mapy pokrytí přechodového multiplexu DVB-T2 společnosti Digital Broadcasting.

Databáze map pokrytí přechodových sítí pro pozemní digitální televizní vysílání nové generace DVB-T2 na serveru Televizníweb.cz prošla další aktualizací. U Přechodové sítě 13 společnosti Digital Broadcasting jsme doplnili mapu pokrytí nově spuštěného vysílače Pardubice – Slatiňany, který vysílá od čtvrtka na kanálu 24 výkonem 20 kW. Redakce zároveň tuto lokalitu doplnila do tabulky spuštěných vysílačů daného přechodového multiplexu. Za poslední týden jde již o třetí aktualizaci databáze map pokrytí přechodových sítí DVB-T2 na serveru Televizníweb.cz.

MAPY POKRYTÍ: Přechodová síť 13 společnosti Digital Broadcasting

Další aktualizací projde databáze již v pondělí 12. března, kdy redakce doplní novou tabulku s harmonogramem spouštění základních vysílačů veřejnoprávní Přechodové sítě 11. Česká televize v pondělí oznámí urychlení spouštění této sítě a sdělí termíny zahájení vysílání ve všech krajích České republiky. Téměř všechny základní vysílače již má spuštěny Přechodová síť 12 provozovaná Českými Radiokomunikacemi. Zbývá jí zprovoznit už jen vysílače České Budějovice – Kleť a Vimperk – Mařský vrch, pro něž ale ještě nezískala od Českého telekomunikačního úřadu kmitočty.

Vstup do Diskuse

6 komentářů: “Nové mapy pokrytí DVB-T2 na serveru Televizníweb.cz: přibyl vysílač Pardubice – Slatiňany”

 1. Pevy napsal:

  No však je vidět i podle map, že se pokrytí téměř nezměnilo (tj. drtivou část aglomerace PCE + HK pokrývá s přehledem Chlum u HK).

 2. Pevy napsal:

  „Česká televize v pondělí oznámí urychlení spouštění této sítě a sdělí termíny zahájení vysílání ve všech krajích České republiky.“
  Pane Potůčku, nejdřív to bylo slibováno jako „pravděpodobně“, nyní již s jistotou a dokonce podtrženě. Něco se změnilo ? Zase se kolem toho dělá obrovské veletajemství (jako ostatně vždycky). Vy to víte (termíny), ale držíte basu s ČT, která z toho jenom dělá větší bublinu, než doopravdy je.

  • dirigento napsal:

   Je otázkou jestli redakce ví přesné termíny spouštění jednotlivých vysílačů PS11 už nyní. Podle mě ví to, že ČT oznámí zítra (12. března) na nějaké TK změněný plán oproti minulosti. A to, že to bude ještě v březnu t. r. si zřejmě zjistila svými „kanály“. Pokud by už byly mezi redaktory tohoto a podobných webů přesné termíny známy, určitě by někde něco (k možné nelibosti ČT) uniklo. U nás se totiž vždycky všechno rozkecá. Ale je to můj soukromý názor a ve skutečnosti může být vše jinak a mohou existovat (kromě odpovědných manažérů ČT) i jiné osoby, které již nyní přesné termíny znají a v rámci loajality drží (zatím) ústa.

 3. Pevy napsal:

  Tak tady jde hlavně o onen den D, tedy start drtivé většiny vysílačů PS11. A to redakce ví 🙂

Napsat komentář