Přechodová síť 13 šířící zejména kanály skupiny Nova má volnou kapacitu 6,5 Mb/s

Operátor multiplexu Digital Broadcasting dodal na odbor správy kmitočtového spektra Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) oznámení o struktuře využívaného datového toku.

V dokumentu zvaném „Oznámení o provozu, struktuře televizních programů, stávající volné kapacitě datového toku a o rozsahu a struktuře využívaného datového toku…“ se říká, že ke dni 14. března 2018 disponovala přechodová síť 13 (PS 13) volnou kapacitou 6,5 Mb/s. Multiplex Digital Broadcasting k výše uvedenému datu šířil následující kanály, všechny s datovým tokem 3 Mb/s (rezerva 0,7 Mb/s), do čehož je započítán jak teletext, tak programová nabídka EPG: JOJ family, Kino Svět, Nova 2, Nova Action, Nova Cinema, Nova Gold, Nova, Polar, Rebel a Relax.

K TÉMATU: Další HD program v českém DVB-T2: na Ostravsku začala vysílat televize Polar HD

K 6. únoru 2018 disponovala PS 13 volnou kapacitou 9,5 Mb/s, od té doby se v ní ale objevila stanice Polar v HD kvalitě šířená z lokality Ostrava Lanová. Seznam vysílačů a mapy pokrytí Přechodové sítě 13, která šíří signál v novém zemském standardu DVB-T2, najdete na Televizním webu na samostatné stránce.

Vstup do Diskuse

9 komentářů: “Přechodová síť 13 šířící zejména kanály skupiny Nova má volnou kapacitu 6,5 Mb/s”

 1. morybundus napsal:

  Takže kromě Ostravy je rezerva stále 9,5Mb?

 2. VITEK2442 napsal:

  PS 13
  PP2, 32k, 256QAM, FEC 3/4, GI 1/8, 36,782 MBit/s
  PP2, 32K ext, 256QAM, FEC 3/4, GI 1/8, 37,569 MBit/s
  PS 12
  PP2, 32K ext,256QAM, FEC 2/3, GI 1/8, 33,396 MBit/s
  a PS 11 asi bude mít tytéž parametry.

  • mirasat napsal:

   Nejsem až takovým znalcem, tím pádem úplně nerozumím, proč nepoužívají všichni u nás shodně PP6. Příjem za pohybu by byl pravděpodobně stejný, jako u PP2. Musel k tomu být jiný důvod. Mohlo jít i o vlastnosti tehdejších tunerů, vždyť ty testy DVB-T2 se u nás konaly již v roce 2010 a SFN v roce 2011.
   To by byla možná další otázka na zítřejší wokshop ČRa.

 3. Michal Kubeček napsal:

  Jak se titulek zobrazuje velkými písmeny, udělalo rázem z megabitů megabyty…

 4. Nonic napsal:

  Už před rokem jiná krajská televize tj. západočeská ZAK řekla, že se připravuje na vysílání ve HD formátu, takže toho bude časem v éteru v různých regionalizovatelných kmitočtech víc… ale Nova z toho stále dělá drahoty, že i do DVB-T2 se jim slovy tehdejšího Amerického ředitele vůbec nechtělo jít v SD natož v HD až nakonec letos překvapivě po otálení zbytečně jsou duplicitně jak v PS-12 tak komplet programy z jejich pozemské rodiny v PS-13 jako kdysi s Cinemou trucovali získat jinou novou smlouvu na MUX-2 který má lepší pokrytí i parametry vysílání… než MUX-4 kde to pak přesto nepochopitelně dlouho dál běželo… Jsem zvědav kdy dodrží slib Pařízek, že chtěl hned na začátku ve T2 spustit Relax atd. programy v HD protože připravený na to jsou… Napřed spustil SD věci s velmi vysokými toky (což ti co měli jen Prahu nevěřícně jásali nad plýtváním) až postupně ve PS-13 stlačuje jako kdysi v MUX-4 aby se tam vešlo co nejvíc…

Napsat komentář