Přechodová síť 13 spustila dvanáctý vysílač DVB-T2 v Ústí nad Labem

12 komentářů 22.3.2018 / Jan Potůček

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ – Provozovatel multiplexu, společnost Digital Broadcasting, v dohledné době zahájí vysílání DVB-T2 vysílání také v Mariánských Lázních a Olomouci.

Další, v pořadí již dvanáctý vysílač pro pozemní digitální televizní vysílání nové generace DVB-T2 dnes spustila společnost Digital Broadcasting v Ústí nad Labem. Její Přechodová síť 13 s devíti programy komerčních televizí je dostupná z lokality Krušnohorská na kanálu 28. Vysílač funguje v jednofrekvenční síti s dalším severočeským vysílačem Teplice – vodárna a vysílá maximálním výkonem 10 kW. Přechodový multiplex společnosti Digital Broadcasting tak zvýšil pokrytí na 52,7 procenta obyvatel České republiky, takže jej teoreticky může naladit 5,5 milionu diváků, což je o 100 tisíc více než dosud.

MAPY POKRYTÍ: Kde všude naladíte Přechodovou síť 13 společnosti Digital Broadcasting?

V Přechodové síti 13 vysílají programy Nova, Nova Cinema, Nova Action, Nova Gold, Nova 2, Joj family HD, Kinosvět, Relax a Rebel. „Spuštěním další lokality (celkově již 12) nyní v relativně krátké době reálně naplňujeme plánovaný harmonogram spouštění plánovaných lokalit Přechodové sítě 13, tak, jak jsme oznámili na počátku tohoto roku. Přitom výstavba dalších lokalit samozřejmě intenzivně pokračuje. Připravujeme do provozu další lokality této sítě. Což bude znamenat, že po jejich spuštění Přechodovou síť 13 DVBT2/HEVC naladí cca 6 milionů diváků, tj. 58,3 procenta obyvatel České republiky,“ uvedl jednatel společnosti Digital Broadcasting Radim Pařízek.

V nejbližších dnech zahájí Přechodová síť 13 vysílání v Mariánských Lázních a Olomouci, do konce měsíce by měla být dostupná i ve Zlíně. Rozšiřování do dalších lokalit závisí na tom, kdy Český telekomunikační úřad přidělí operátorovi potřebné kmitočty. Celou přechodovou síť chce Digital Broadcasting zprovoznit v průběhu letošních letních prázdnin.

Vstup do Diskuse

12 komentářů: “Přechodová síť 13 spustila dvanáctý vysílač DVB-T2 v Ústí nad Labem”

 1. Pokr napsal:

  Fotka vysilace by byla urcite hezci nez fotka majitele:)

 2. Luděk napsal:

  Nevíte jestli bude spuštěn vysílač Trinec Javorový vrch?

 3. Martin napsal:

  A Děčín- Chlum ? . Kdy zprovozníte … ? .Pane Pařízku..

 4. Jirka napsal:

  Zajimalo by me, zda PS 13 bude mit nejake koukatelne pokryti v okoli Kolina. Zatimco Mux 4 to alespon najde, tak dvb-t2 sila i kvalita signalu 0. Pritom by stacilo bud zvysit vykon Chlum u HK nebo spustit silnejsi KH anebo spustit Cerna hora -‚rozhledna, odkud pekne bezi RS 7. Byt toto vse by podlehalo povoleni CTU. Jinak ale bude skoda, ze tak velke mnozstvi domacnosti v teto oblasti budou bez PS 13.

 5. Jan. Novák, napsal:

  Já to sice naladím bez problémů, ale rád bych věděl proč se na DVB T2 z vysílače Hradec Králové Chlum výrazně snížila kvalita signálu. Kvalita signálu na kanále 45 z téhož vysílače je 100% na DVB T2 na kanále 24 je kvalita signálu někde kolem 40, 50%. Proč tomu tak je.

 6. František napsal:

  Mohu dostat dvě odpovědi, a to a) kdy bude spuštěn vysílač PS 13 Černá Hora (Trutnov) a za b) proč mají vysílače PS 13 tak malý výkon (10 max 20)? Díky.

  • Vlada napsal:

   Já myslím, že na tvou otázku v tuto chvíli neexistuje odpověď. Všechno je u PS 13 v jednání a konečné rozhodnutí bude až po vydání nějakého plánu, který má být tuším někdy letos začátkem léta, ale tady musíš zagooglit. Konečným stavem se ale rozumí hlavní kostra vysílačů, protože dokrývače se budou řešit posléze operativně. Údajně jich ale bude méně než u DVB-T, protože se předpokládá lepší pokrytí. A k výkonu? Jen hádám, ale myslím, že jde o přechodovou síť a výkon nemůže jet naplno, aby nedošlo k rušení sítí, které poběží souběžně. Až se ty staré vypnou, tak se nejspíše výkon zvedne.

 7. patin napsal:

  Na lepší pokrytí zapomeňte !!! .

 8. Jan napsal:

  Dobry den bydlim na Litoměřicku a vůec nenaladím.Nevie jdy spustí dalši vysilač .Ûstí nenaladím.

Napsat komentář