Prima jedná o řešení pro placené kanály v DVB-T2, chce ho do konce roku

19 komentářů 19.3.2018 / Jan Potůček

„Jednání musí být uzavřena do konce roku, pak už není čas,“ řekl serveru MediaGuru.cz generální ředitel skupiny FTV Prima Marek Singer.

Prima Krimi nemusí být poslední televizní stanicí skupiny FTV Prima. Další případné kanály by ale už byly placené, prohlásil v rozhovoru pro server MediaGuru.cz generální ředitel FTV Prima Marek Singer. Zároveň dodal, že tyto placené programy by se měly objevit i v pozemním digitálním televizním vysílání nové generace DVB-T2. V jaké formě, to záleží na jednání s operátory sítí DVB-T2. „Nabídku už máme a jednáme o ní,“ uvedl Singer s tím, že nemůže případné obchodní modely pro DVB-T2 a formu nabídky specifikovat. „Musí být uzavřena do konce roku, pak už není čas,“ dodal pouze.

K TÉMATU: Prima představila svůj osmý kanál Prima Krimi. Od 2. dubna nahradí v multiplexu 3 programy ČT Déčko a ČT art

Podle Singera však není zcela jisté, zda by Prima v DVB-T2 zpoplatnila HD verze svých programů. „DVB-T2 nabízí ještě širší možnosti kvality obrazu a nejde pouze o rozlišení HD/SD. Když to pro představu trochu zjednoduším, tak bychom to mohli popsat jako lepší SD, horší SD, horší HD a lepší HD. A na těchto rovinách můžeme nákladově, ale i marketingově kalkulovat. To není tak jednoduché rozhodování,“ vysvětlil generální ředitel FTV Prima. S operátorem však skupina jedná již o konkrétní strategii.

Vstup do Diskuse

19 komentářů: “Prima jedná o řešení pro placené kanály v DVB-T2, chce ho do konce roku”

 1. Martin napsal:

  Singere, nech si ty paskvily !!!. Už je to tady ! . HNUS ! .

 2. Jan napsal:

  Doporučuji multiplex pana Pařízka a tento rosah qality, horší SD – ještě více horší SD a absolutní hnus a to samé v HD a to HD s tokem 2Mbps – s tokem 1 Mbps a konečně HD s výtokem, to fše placeně !!! Aspoň se to srovná s obsahovou kvalitou vysílané reklamy, programový obsah je pak již zcela bezvýznamný. Doporučuji tam nechat Novu.
  P.S. proti panu Pařízkovi nic osobně nemám. Já jen, že datové toky jeho Mux4 nebyly nic moc a programů tam bylo 10.

 3. Sekáč napsal:

  Placené bych to viděl na sportovní kanály,možná i něco hudebního,PRIMA KRIMI je první program,který má ve svém názvu přímo téma,na které je zaměřen.Dále by mohla být PRIMA ANIMA,PRIMA SCI-FI,PRIMA FILM-PREMIÉRA,PRIMA KIDS,PRIMA KLASIK,PRIMA REALITY…názvů mnoho,tak čas ukáže.

 4. mirasat napsal:

  Pane Singere, jste kolosálně vedle. Pozdě už dávno bylo, pokud se budeme bavit o nějakém kódování.
  Řekl bych to asi tak. Mělo to proběhnout současně s procesem certifikace přijímačů: DVB-T2 Ověřeno.

  Pane Singere !!!!
  SORRY !!!!!!!!
  JAKO !!!!!!!

 5. Tonny napsal:

  Zpoplatněte všechno,, budem se dívat s okna na stromy!!!!

 6. Jiří napsal:

  Jediné na co dá koukat je Prima Zoom

 7. penkie napsal:

  By mě zajímalo co chtějí na placeném kanále vysílat.Vždyť všechno opakují na všech stanicích.

 8. vedro napsal:

  Pane Singere, to dnesni vysilani T2 v qHD je dle Vasich meritek co? Lepsi SD, horsi HD, nebo…?

 9. Nonic napsal:

  Valná většina tj. 60% domácností už dávno po té podvodné akci se SKY tj. koupě karty která garantovala volné základní programy… takže jim pak naštvaně už dlouho na placené distribuce kašle… To si jako Prima s NOVA myslí, že národ si najednou z toho kódování sedne na zadek a bude shánět T2 tunery ve STB se předplacenkovým systémem? když se jako kdysi přechodem na digitál první generace – DVB-T zahltil trh tunery s MPEG-2 čímž MPEG-4 je do dnes problematická kvůli amortizaci… To samé je v nabídkách T2 tunerů napřed se dovážely s jen H.264 pak zase do dnes (až na vyjímky s Linuxem či Technisat) ve STB jsou T2 bez šachty CI+ či bez UNI čtečky pro předplacenky… Lidi nebudou kupovat další hračky když ČRa + ČTÚ garantovali příjem Českých pozemních programů – tedy bezplatnosti, jinak by hned od začátku testu T2 ze Žižkova nařídili dovoz pouze s kódovacími moduly pro placení… a ne bůh ví kdy dodatečně se díky zmíněným programovým magnátům bude dovážet dohodnutý kódovací předplacenkový a výběrový peněz systém…
  Zřejmě jim zkušenost s pozemskou Markízou nestačila?…

 10. Marian napsal:

  Na Primu se nedívám, nemám na tyhle komerční sračkovité stanice nervy. Pochybuju, že by se našel někdo ochotný za ty jejich pitominy platit….

 11. Stanley napsal:

  Konečně placená kvalita. Aspoň se nebudeme lišit od Slovenska, Německa či Rakouska, kde se za kvalitu prostě platí. I Češi si časem zvyknou.

 12. Lumpisak napsal:

  Moc dobre vime jak to chodi,kdyz tv Prima uvazuje o placenych stavicich tak je asi mit bude,ted jde o to co to bude ,jaka bude programova nabidka a jake budou parametry vysilani.V cr jsou pro mne jako divaka sledovatelne tak max 4 programy.zbytek se nenecha sledovat,ale to je asi tim na co je ktery divak situovany.takze pokud by byl schopen udelat program kde pobezi treba jen filmy ( ale ne ty braky co bezi ted). Nebo dokumenty ve stylu Prima Zoom ,tak bych rozhodne byl pro,druha moznost je programy zpoplatnit a pustit je v nabidce na internetu.

 13. Richard Frank napsal:

  Prima Zoom,nic jiného mne nezajímá.Na ostatní se nedá dívat. Tak za co chcete si nechat platit ???

 14. Jiří napsal:

  Strčte si vaše kanály do p…stejnak se na to nedá koukat samej paskvil

 15. Michal napsal:

  Vidím to tak že placené kanály budou v HD kvalitě a ty klasické sd muzeální nebudou. To co mělo být dávno standardem full HD rozlišení tak možná bude nejdřív za 10.let dřív to nevidím. To sd si můžou rovnou strčit někam.

 16. Vladimír napsal:

  A kdypak se naučíte dodržovat vysílací časy? V EPG soustavně přetažené programy přes reklamní bloky. Proč je taky v EPG neuvádíte? Lžete divákům. Ještěže alespon ZOOM zatím funguje celkem normálně.

 17. jan napsal:

  Kdybych chtěl placené programy,tak zůstanu u satelitu.

 18. Petr napsal:

  Je pravda, že mnoho desítek programů placených jen z reklam je už teď obrovský problém. S počtem programů klesla cena reklam a díky tomu je teď reklam na stanicích 10x tolik, co dřív.

  Přechod na placené TV programy taky není řešení, protože těch je taky moc a ne každý je ochotný platit je všechny.

  Bohužel, většina platforem má nastaveny balíčky tak, aby divák musel kvůli jedné nebo dvěma stanicím platit balíček s 50ti programy. Když jich bude 100, tak bude muset platit víc. A protože český divák není ochotný platit víc, tak i na placených programech jsou miliony reklam.

  Platíme tak za brak, který stejně nesledujeme. Já si myslím, že to nebude dlouho trvat a tohle všechno se zhroutí jako domeček z karet.

  Budoucnost mají hybridní platformy. Zatím jsou v plenkách.

 19. Janek napsal:

  Jak už napsal někdo přede mnou zpoplatněte vše stejně tam pořád vysílate s račky dookola to samé vypněte na 24 hodin mobilní sítě alespoň na chvíli lidi poznají své sousedy kamarády naživo

Napsat komentář