Prima Krimi se chystá i do DVB-T2, naznačují nové identifikátory vydané ČTÚ

12 komentářů 7.3.2018 / Jan Potůček

Nový program skupiny FTV Prima se představí již tento pátek 9. března, vysílání by měl zahájit 1. dubna. Půjde o šestý televizní kanál Primy.

Nejen v pozemním digitálním televizním vysílání DVB-T, ale také v přechodové síti DVB-T2 se objeví nový program Prima Krimi, který by měl zahájit vysílání 1. dubna 2018. Vyplývá to z aktualizované tabulky přidělených identifikátorů Service ID na webu Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ), kde se objevilo značení pro Primu Krimi v DVB-T i DVB-T2. Stanici zaměřenou na detektivní žánr představí Prima tento pátek 9. března novinářům. Šestý kanál skupiny FTV Prima má licenci pro pozemní, kabelové, satelitní i internetové vysílání. V terestrických sítích by měl být dostupný u Českých Radiokomunikací (CRA), konkrétně u DVB-T se nabízí multiplex 3 (po dubnovém odchodu ČT Déčka/ČT art) nebo Regionální síť 8.

K TÉMATU: Prima Krimi získala vysílací licenci, odstartovat by měla 1. dubna

Déčko má během dubna opustit také Přechodovou síť 12, v níž se tak uvolní jedna programová pozice. O tu však projevila zájem také Seznam.cz TV. CRA budou muset vyřešit problém s kapacitou sítě (nyní je obsazeno všech 18 programových pozic), protože přechodový multiplex je primárně určen pro programy z celoplošných multiplexů 2 a 3, přičemž v „trojce“ vysílá jak Seznam.cz TV, tak by se v něm měla objevit i Prima Krimi. Na druhou stranu přechodová síť obsahuje i některé programy z Regionální sítě 8, jež by CRA mohly přinejhorším vyřadit. Všechny televize z multiplexů 2, 3 a Regionální sítě 8 se do Přechodové sítě 12 nevejdou. Problém to bude v polovině příštího roku, kdy mají všechny regionální sítě DVB-T ukončit vysílání a televizní stanice, které v nich vysílají, nebudou mít nárok na vstup do přechodových multiplexů DVB-T2.

Vstup do Diskuse

12 komentářů: “Prima Krimi se chystá i do DVB-T2, naznačují nové identifikátory vydané ČTÚ”

 1. kokun napsal:

  Seriály Komisař Rex, či Jake a tlusťoch, … točit kolem dokola – hlavně že je nový prostor pro reklamu 🙁 🙁

 2. notizia napsal:

  Regionální sítě 8 mela být vypnuta již k 31.12.2017 jak bylo plánováno a nemělo se povolit prodloužení. Ten hnůj kromě TV Noe by opravdu nikomu nechyběl.

  BARRANDOV FAMILY je určena pro Slovensko, Sport 5 chce být asi od poloviny tohoto roku placená TV, Šlágr 2 TV je úplně zbytečná ke Šlágru TV, ÓČKO EXPRES skoro nikoho nezajímá a regionální mišmaš jako Regionální televize jen s určitým časem pro daný region je absolutně vevyhovující.

 3. VITEK2442 napsal:

  Vážení,naučte se konečně psát správně česky nebo si mám na dekódovaní vašich příspěvků pořídit Enigmu?

 4. Pevy napsal:

  “Prima Krimi se chystá i do DVB-T2, naznačují nové identifikátory vydané ČTÚ”
  Tak to, že se nějaký program chystá do DVB-T2, je v dnešní době v podstatě jistě. Jde jen o to kdy – v jakém časovém horizontu. Vydání nějakých idetifikátorů bych zas tolik nepřeceňoval.

 5. Michal Kubeček napsal:

  Opravdu zatím všechno nasvědčuje převzetí pozic po „Déčku“. Mimochodem, z názvů jako „ČT 😀 / ČT art (HDTV) | T2“ nebo „Prima Comedy Central (HDTV) | T2“ budou majitelé přístrojů, které neumožňují editaci názvů, asi skákat nadšením.

 6. pevy napsal:

  Ale Seznamu byla taky slibovaná pozice v PS12….

 7. Nonic napsal:

  Slibováno bylo více věcí… před tím seznam.cz TV se hodně psalo o Tuty… měl jsem napsáno další ale kouslo se spojení… Připomenu, že je opět tanec i kolem RetroMusikTv když ty Óčka jak vejve vejci stojí za… jak to říct slušně… jen pro 30tníky paskvil hudba? a ten vlasník Mňau též lecos sliboval a pak… teď prý má licenci na nové projekty a svůj MUX… Prostě překvápka kdo co kdy zapne či vypne…

 8. mirasat napsal:

  Tak jo, od 2.dubna ČT D/Art v MUX3 OFF.
  A vypadá to, že i na K22 Kleť.

  ÁÁÁÁÁccchhhh jo. Část JČ přijde minimálně do 31.12.2018 o program ČT D/ART. Částečně to bude řešitelné přidáním antény, nebo jejím přetočením.

Napsat komentář