Prima představila svůj osmý kanál Prima Krimi. Od 2. dubna nahradí v multiplexu 3 programy ČT Déčko a ČT art

UVNITŘ PRESSKIT, FOTO A VIDEO – Dnešní tisková konference k uvedení v pořadí osmé stanice (se všemi variantami), která cílí na širokou veřejnost, se nesla jak v duchu samotné novinky, tak v duchu znovuzrození Prima Love.

Setkání na půdě Právnické fakulty Univerzity Karlovy bylo věnováno jak uvedení nového kanálu, tak jakémusi znovuzrození stanice Prima Love, což představitelé FTV Prima zdůraznili několikrát. Více než o počet premiér pak jde o jakési očištění některých kanálů společnosti a zejména právě Prima Love. Ta se má znovu stát stanicí „plnou lásky a romantiky“ zaměřenou především na ženy a dívky. Základem její nové programové skladby je „odpolední pohoda a večerní relax“ ve stylu sloganu „Více lásky na Prima Love“.

K TÉMATU: Prima Krimi se chystá i do DVB-T2

Co se týče novinky jménem Prima Krimi, zde je základem „odpolední klasika a večerní napětí“. Tedy tradiční seriály typu Rizzoli & Isles, Castle na zabití, Sběratelé kostí či třeba Julie Lescautová a zřejmě nikdy neskončivší Vraždy v Midsomeru. Uvidíte ale také Lorenzo Lamase v roli Reno Rainse v akčním seriálu Odpadlík.

Presskit Prima Krimi by Jan.Potucek on Scribd

Detektivní i kriminální příběhy patří u českých diváků mezi oblíbené televizní žánry, což dokládá divácký úspěch našich detektivních seriálů, které vysíláme v prime time na Primě, proto jsme se rozhodli, že náš nový, osmý kanál zaměříme čistě na krimi a detektivní pořady. Od Prima Krimi si slibujeme větší tematickou rozmanitost našich kanálů a především nárůst podílu divácké sledovanosti skupina Prima, protože cílíme na širokou diváckou skupinu“, říká Marek Singer, generální ředitel FTV Prima.

Hned první večer, tedy v pondělí 2. dubna 2018, se diváci mohou těšit na televizní premiéru thrilleru Dívka ve vlaku (USA, 2016) natočeného podle knihy Paula Hawkinse. Od 7. dubna pak na druhou řadu krimiseriálu American Crime Story s názvem Versace (American Crime Story – The Assassination of Gianni Versace).

Grafiku pro Prima Krimi vytvořilo studio Department, hudbu k novému kanálu složil Jan P. Muchow, držitel několika ocenění Český lev. Stanice bude terestricky šířena přes DVB-T v multiplexu 3 společnosti Czech Digital Group (dceřiná společnost Českých Radiokomunikací), naladí ji také zákazníci satelitních, kabelových a IPTV poskytovatelů, například u Skylinku, UPC, O2TV, Digi CZ či T-Mobile TV.

Skupina Prima (FTV Prima) v současné době provozuje v České republice vysílání pěti celoplošných stanic – TV Prima, Prima Cool, Prima Love, Prima Zoom a Prima Max. Pro zákazníky Skylinku se vysílá kanál s časovým posunem Prima +1 a stanice Prima Plus, jejíž vysílání je šířeno na Slovensku.

Na první den vysílání připravila Prima Krimi premiéru Dívka ve vlaku

Vstup do Diskuse

2 komentáře: “Prima představila svůj osmý kanál Prima Krimi. Od 2. dubna nahradí v multiplexu 3 programy ČT Déčko a ČT art”

  1. VITEK2442 napsal:

    „Od Prima Krimi si slibujeme větší tematickou rozmanitost našich kanálů a především nárůst podílu divácké sledovanosti….“
    Spíše nárůstu podílu reklamy.

  2. Jirka napsal:

    Bude mit Prima Krimi v Mux 3 odlisny format zpracovani obrazu? Na nove tv s dvb-t2/hevc bezi obraz i zvuk, zatimco na stare tv s dvb-t/mpeg 2 mi jde pouze zvuk.

Napsat komentář