Příprava dalších tří vysílačů pro DVB-T2? Výluku mají Olomouc, Ústí nad Labem a Mariánské Lázně

11 komentářů 21.3.2018 / Jan Potůček

Přechodová síť 13 společnosti Digital Broadcasting brzy rozšíří svoje pokrytí v severních a západních Čechách a také na střední Moravě.

Další tři vysílače pro pozemní digitální televizní vysílání nové generace DVB-T2 začala připravovat společnost Digital Broadcasting. Na dnešní den si naplánovala výluku celoplošného multiplexu 4 v lokalitách Olomouc – Slavonín (kanál 44) a Ústí nad Labem – Krušnohorská (kanál 30), včera měl výluku vysílač Mariánské Lázně – Dyleň (kanál 45). Vysílače budou odstaveny maximálně po dobu tří hodin v rozmezí mezi devátou hodinou ráno a třetí odpolední. Televizníweb.cz o tom informoval Martin Roztočil, ředitel pro vnější vztahy společnosti Digital Broadcasting.

K TÉMATU: Digital Broadcasting už pokrývá signálem DVB-T2 polovinu populace. Nově v Teplicích a Ústí nad Orlicí

Operátor provozuje v DVB-T2 vlastní Přechodovou síť 13, která aktuálně vysílá v Praze, Brně, Ostravě, Hradci Králové, Pardubicích, Ústí nad Orlicí, Teplicích a Uherském Hradišti. Po Ústí nad Labem, Mariánských Lázních a Olomouci má Digital Broadcasting do konce března spustit vysílání Přechodové sítě 13 ještě ve Zlíně. Pro další lokality zatím operátor nezískal kmitočty od Českého telekomunikačního úřadu. Přechodová síť 13 šíří devět celoplošných televizních programů: Nova, Nova Cinema, Nova Action, Nova Gold, Nova 2, Joj family HD, Rebel, Relax a Kinosvět. Na Ostravsku pak také televizi Polar HD.

Vstup do Diskuse

11 komentářů: “Příprava dalších tří vysílačů pro DVB-T2? Výluku mají Olomouc, Ústí nad Labem a Mariánské Lázně”

 1. dirigento napsal:

  Ano je to v souvislosti s instalací vysílacích technologií pro PS13.

 2. Nonic napsal:

  Tak to budou mít v Mariánkách radost až se jim začne hádat silný Bavorky 28 z Hoher Bogenu v DVB-T a pak i na podzim po překlopení na T2 s jejich PS-13 čerstvým Českým 28k ve DVB-T2 když už místní lidé otevřeně na některých lokalitách informovali, že po přeladění MUX-7 (RS-7 + MUX-1a) na 45k mají nestabilitu až i tmu kvůli přesahu rozdílného též Pařízkovo MUX-4 na 45k z Klínovce… Ono i ten čerstvý 28k z Teplic ve T2 se 10kW též není tak ideální jak je zde v těchto modrých malůvkách… Na zahraničním mezinárodním webu kde si můžete prohlížet jednotlivé vysílače a MUXy je detailnější mapa pokrytí s přesností několika metrů a to už i pouhých 10W ze RS-9 na Širokém Vrchu je mezi hustou železobetonovou panel zástavbou líp pokryto natož kdyby měli možnost 10kW po dohodě s vícero okresy vysílat třeba Pařízkoviny když na Chomutovský Jedlák je konkurent ač je to v koordinačních ujednáních psáno nikdy nepustí… než ta směrem na západ jen malý kousíček nad vyrubaným a nasypaným terénem po těžbě čouhající špička na kouli Teplického Vodojemu s 10kW… Ono i ti co jsou východně mají obavy až se spustí i Ústí na 28k co se bude dít s 28k z Trutnova… který byl někde už teď od Prosince na 38 vytlačen Klínovcem… Každopádně tam kde byl H.Bogen je teď jen tma, Bavory definitivně po mnoha letech v Podkrušnohoří zmizeli (zůstal jen Ochsenkopf) a Teplice jsou velmi nastabilní tj. jen na chvilku naskočí, uloží 9 programových pozic pokud nemáte přímý výhled je tedy nekoukatelná tma… dokud nebude ve T2 v provozu Klínovec a Louštín… někde v členité krajině mají sice i Ládví na 24k ale též je hodně vázáno na terén a počasí…

 3. BIDLO napsal:

  Jen doplním článek. Výluka na Slavoníně se netýká pouze Muxu 4 na K44 ale i RS7 na K50.

 4. Štěpán napsal:

  Mám ohromnou radost z chystající-se rušičky příjmu z Bogenu. Prasáci prasí víc a víc…. Přeladit Čerchov na 45.k byl taky pěkná prasárna a nesmysl … Nechápu co to ti odborníci vlastně dělají když místo pokrývání a zlepšování signálu naopak staví rušičky aby měl divák smůlu. Radši měl Mux4 překlopit na současném kanále a né vymejšlet rušičky. (Bude to rušit nám, bude to rušit i Němcům – nechápu tuto debilitu)

 5. dirigento napsal:

  Ty toho zjevně nechápeš víc! Nedošlo ti, že to vysílání PS13 z Dyleně na K28 je s plným souhlasem německé strany? Německé vysílání je na našem území nežádoucí a naopak!! A pokud nejsi s touto mezinárodní koordinací spokojen,měl jsi kontaktovat příslušné instituce již v průběhu koordinace se svými připomínkami (pokud by tě bral někdo vážně) a ne až nyní – kdy už je vše v cajku a dohodnuto.

 6. Josef napsal:

  Zkouším naladit signál dvb t2 Teplice vodárna, ale přijímám stanice jenom v dvb t. Tak nevím jak je to možné, když uvádíte, že je vysílač už v provozu.

 7. richard napsal:

  Ahoj,

  mam dotaz. Dnes dopoledne mi v Olomouci televize neprijimala signal. Odpoledne jsem vyladil znovu, nicmene mi chybi HD programy (CT SPORT, 1, 2). jak toto zlepsit? nebo jsem o ne prisel?

  Dik

 8. Pavel Pastyřík, Ing. napsal:

  Navíc, MUX na K28 z vysílače Hoher Bogen má a bude mít vertikální polarizaci, PREMUX 13 z Dyleně na K28 má zkoordinovanou horizontální polarizaci, uvidíme, co to provede.
  Pavel – Libá (u Chebu)

 9. Jirka napsal:

  Zajimalo by me, zda PS 13 bude mit nejake koukatelne pokryti v okoli Kolina. Zatimco Mux 4 to alespon najde, tak dvb-t2 sila i kvalita signalu 0. Pritom by stacilo bud zvysit vykon Chlum u HK nebo spustit silnejsi KH anebo spustit Cerna hora -‚rozhledna, odkud pekne bezi RS 7. Byt toto vse by podlehalo povoleni CTU. Jinak ale bude skoda, ze tak velke mnozstvi domacnosti v teto oblasti budou bez PS 13.

Napsat komentář