Retro Music Television vstupuje do regionálních sítí CRA a spouští hybridní vysílání

12 komentářů 26.3.2018 / Jan Potůček

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ – Hudební kanál by chtěl od příštího roku zahájit celoplošné pozemní digitální vysílání. Nyní kombinuje vysílače Regionálních sítí 8, 12 a 20.

Z nových vysílačů tří regionálních sítí DVB-T vysílá ode dneška hudební kanál Retro Music Television. Stanice, která donedávna využívala programovou pozici v Regionální síti 7, se přestěhovala do multiplexů Českých Radiokomunikací (CRA). Ode dneška ji lze naladit z vybraných vysílačů Regionálních sítí 8, 12 a 20. V Praze program nadále využívá i Regionální síť 4. Celkem tak Retro Music Television vysílá ze 14 pozemních vysílačů čtyř multiplexů s pokrytím zhruba 50 procent obyvatel České republiky. Provozovatel stanice slibuje, že od příštího roku bude televize dostupná v některé z celoplošných sítí DVB-T2.

Retro Music Television zároveň spustila ostrý provoz hybridního vysílání HbbTV a zapojila se s ním do mezinárodní reklamní sítě Hybrid AD‘s společnosti Hybrid. „Retro Music TV je hudební stanice unikátní mimo jiné především zobrazováním doprovodných informací a zajímavostí o jednotlivých interpretech během vysílání videoklipů. HbbTV nám přináší užasnou možnost tyto informace ještě rozšířit a zpestřit, díky čemuž se náš divák dozví mnohem více, než tomu je nyní ze současných info panelů během vysílání,“ přiblížil Tomáš Fuxa z televize Retro.

„Do konce roku zprovozníme rozsáhlou hudební encyklopedii a diváky čeká ještě mnoho dalších zajímavostí z hudebního světa,“ dodal Fuxa. Retro Music TV disponuje rovněž novým vstupním portálem, který v současné době obsahuje programového průvodce, interaktivní hru Candy Crush a televizní vysílání hořícího krbu.

Vysílače, z nichž nově vysílá Retro Music Television:

Liberec – město / kanál 51, výkon 316 W
Ústí nad Labem – Klíše / kanál 51, výkon 501 W
Karlovy Vary – Tři Kříže / kanál 51, výkon 199 W
Plzeň – město / kanál 43, výkon 5 kW
Hradec Králové – Hoděšovice / kanál 57, výkon 5 kW
Pardubice – TKB / kanál 27, výkon 1 kW
Olomouc – Radíkov / kanál 52, výkon 5 kW
Zlín – Tlustá hora / kanál 58, výkon 2 kW
Ostrava – Hošťálkovice / kanál 50, výkon 2 kW
Praha – Žižkov / kanál 47, výkon 5 kW
České Budějovice – Včelná / kanál 29, výkon 1 kW

Vstup do Diskuse

12 komentářů: “Retro Music Television vstupuje do regionálních sítí CRA a spouští hybridní vysílání”

 1. Ing. Vladimír Bílý napsal:

  V pokrytí zeje jedna velká díra:-) Poněkud tam chybí po Praze druhá ekonomicky nejlukrativnější oblast v ČR – potenciální milion diváků v Brně resp. Jihomoravském kraji…

 2. Jirka napsal:

  Kdyz chce pristi rok vysilat celoplosne, tak proc nejde zrovna do PS 13, kdyz PS 11 je verejnopravni a v PS 12 neni volne misto a pristi rok tam taky bude tezko volno.

 3. Pevy napsal:

  Tam zeje jedna velká díra…..všude, mimo vybarvené fleky (flíčky) 🙂

 4. Michal Pomeisl napsal:

  Je zajímavé, proč vznikla tato prapodivná kombinace RSek, když přitom v RS8 je volné místo minimálně na 2 další programy v MPEG-4 (stav k 8.1.2018):
  Vysílací síť disponuje volnou kapacitou datového toku:
  5,25 Mbit/s v regionech Praha a Střední Čechy
  4,59 Mbit/s v regionech Jižní Morava a Jižní Čechy
  7,49 Mbit/s v ostatních regionech ČR

 5. Pevy napsal:

  Jenže kdo by se tam dnes hrnul, když ČRa už zájemci nemohou zajistit kapacitu v DVB-T2 (PS12 obsazena).

 6. Jaroslav napsal:

  V seznamu vysílačů Vám chybí Jihlava na Mux 8.

 7. dráťák napsal:

  Kdo vlastní televizi Retro? Myslel jsem, že Pařízek.

 8. Pevy napsal:

  V tom článku je věta, že Retro music chce bjovat s Óčkem Gold (dnes Star). To jim s takovýmhle pokrytím (RS8) moc nepůjde. Navíc Óčka jsou na satelitu (na rozdíl od Retra) FTA. To, že je Pařízek spolumajitelem mne osobně nepřekvapuje a nějak mi z toho vyplývají některé (ne moc hezké) změny tohoto programu v posledních měsících.

 9. Palomino napsal:

  Nechci nikomu kazit radost,ale neměli by se všechny pozice nad 49 kánál uvolnovat pro ty mobilní operátory na internet a LTE .Kdyby to tak nebylo tak proč by se přecházelo na DVB T2 HEVC H 265 .A pokud se podíváten a čísla těch kanálu .Tak 7 z 11 to nesplnuje.Tak jak dlouho to pojede tak to jsem teda zvědavý.

 10. Ondřej Honeger napsal:

  ale Retro nevlastní Pařízek, minulý rok ho koupil bývalý majitel Inzert TV

 11. entony napsal:

  už jede i v mux8,56.kanál ves.kopec…

Napsat komentář