Ve Zlíně a Olomouci začala vysílat přechodová síť DVB-T2 od Digital Broadcasting

14 komentářů 29.3.2018 / Jan Potůček

UVNITŘ MAPY POKRYTÍ – Operátor dnes dokončil první etapu rozvoje svého přechodového multiplexu DVB-T2. Signál může naladit přes 57 procent obyvatel České republiky, což je téměř šest milionů diváků.

Nejen Česká televize dnes spouštěla vysílače DVB-T2 pro pozemní digitální televizní vysílání nové generace. Dvě nové lokality dnes pokryla i Přechodová síť 13 provozovaná společností Digital Broadcasting. Nově ji lze naladit v Olomouci z lokality Slavonín na kanálu 24 ve Zlínu z lokality Segment na kanálu 31. Pokrytí multiplexu tak stouplo na více než 57 procent obyvatel České republiky, což představuje téměř šest milionů diváků. Digital Broadcasting vysílá už na všech patnácti lokalitách, pro něž získal individuální oprávnění pro využívání kmitočtů od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ).

K TÉMATU: Aktuální mapy pokrytí spuštěných vysílačů Přechodové sítě 13

„Spuštěním dalších lokalit (celkově již 15) díky enormnímu úsilí všech, kteří se na přípravě, realizaci a provozu lokalit Přechodové sítě 13 podíleli a kterým velice děkuji, jsme splnili první etapu harmonogramu spouštění plánovaných lokalit Přechodové sítě 13, tak, jak jsme oznámili na počátku tohoto roku,“ uvedl jednatel Digital Broadcasting Radim Pařízek. „Výstavba dalších lokalit v rámci druhé etapy samozřejmě intenzivně pokračuje. Připravujeme do provozu další lokality této sítě,“ dodal. Podle informací serveru Televizníweb.cz by měl operátor příští týden zažádat ČTÚ o další individuální oprávnění pro až čtyři nové lokality.

Přechodovou síť 13 lze nyní naladit v Praze, Brně, Ostravě, Uherském Hradišti, Hradci Králové, Pardubicích, Teplicích, Ústí nad Orlicí, Ústí nad Labem, Mariánských Lázních, Olomouci a Zlínu. Multiplex šíří devět celoplošných programů a jednu regionální televizi. Z celoplošných stanic jde o Novu, Novu Cinema, Novu 2, Novu Action, Novu Gold, Relax, Rebel, Kinosvět a Joj family HD, a dále o ostravskou regionální televizi Polar. Digital Broadcasting má v úmyslu zprovoznit celou Přechodovou síť 13 do konce letošních letních prázdnin. Půjde o jediný přechodový multiplex DVB-T2, který umožní regionální členění.

Vstup do Diskuse

14 komentářů: “Ve Zlíně a Olomouci začala vysílat přechodová síť DVB-T2 od Digital Broadcasting”

 1. BIDLO napsal:

  To je dneska přímo digitální den. Bravo.

 2. Karel napsal:

  Kdy začne vysílat Dylen Marianské Lázně DTV-2 síť 13

 3. Jirka napsal:

  Z Olomouce v Prostejove PREMUX 13 nenaladim, chtelo by to poradne navysit signal vysilace a ne jen 10kW, Brno-Kojal a Zlin-Tlustou Horu naladim v pohode, protoze oba netroskaři maji vykon 100kW.

 4. Jirka napsal:

  Já si myslím, že na typu antény nezáleží, to co naladí venkovní anténa, tak v pohodě naladí i ta pokojová, pokud má vysílač dostatečný signál.

Napsat komentář