Zájem o placené televizní vysílání v roce 2017 opět vzrostl, v Česku převládá neplacená televize

Počet předplatitelů satelitního, kabelového a IPTV příjmu minulý rok poprvé globálně překročil miliardu. Oznámila to společnost IHS Markit věnující se průzkumu a predikcím trhu.

Celosvětový růst jde v ruku v ruce s výrazným nárůstem služeb OTT (Over the Top) a jejich poskytovatelé, jako například Amazon Prime Video, Hulu a Netflix rostou výrazněji než zbytek trhu s placeným televizním vysíláním. Fateha Begum z IHS Markit k tomu říká: „Tradiční provozovatelé Pay TV projevili odolnost vůči rostoucí konkurenci díky neustálým investicím do exkluzivního obsahu, funkčnosti a služeb videa na vyžádání.“

K TÉMATU: Milion německých domácností si už platí příjem komerčních televizí v DVB-T2

Digitální placená televize nejrychleji roste v asijsko-pacifickém regionu (o 83 %), což do značné míry souvisí s růstem IPTV v Číně, kde na jednoho zákazníka tradiční Pay TV připadají tři jdoucí přes internet. Naproti tomu v tzv. Západní Evropě dosahuje toto číslo osmi, zatímco ve střední a východní Evropě je počet stejný.

Na rozdíl od zbytku světa počty předplatitelů placených televizních služeb v Severní Americe nadále pokračují v poklesu, který v roce 2017 představoval ztrátu asi tří milionů domácností. V České republice v roce 2017 nadále převládaly domácnosti s bezplatným pozemním příjmem televizního vysílání. Na hlavním televizoru v domácnosti jej využívalo takřka 60 procent domácností.

Vstup do Diskuse

Jeden komentář: “Zájem o placené televizní vysílání v roce 2017 opět vzrostl, v Česku převládá neplacená televize”

  1. Jirka1or napsal:

    Nejlepší věci jsou ZADARMO !
    Proto bych už do placené televize nešel !
    Jsou i jiné možnosti !

Napsat komentář