Česká televize předčasně zahájila vysílání DVB-T2 z chomutovské Jedlové hory

9 komentářů 27.4.2018 / Jan Potůček

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ – I zbývající dva základní vysílače Přechodové sítě 11 by měly být zprovozněny dříve než deklarovaného 10. května, minimálně jeden již příští týden.

Čtyřiadvacátý základní vysílač vlastní přechodové sítě DVB-T2 pro pozemní digitální televizní vysílání nové generace dnes zprovoznila Česká televize v Chomutově z lokality Jedlová hora. Diváci z Chomutovska tak mohou ode dneška naladit na kanálu 50 všech šest programů ČT ve Full HD rozlišení. Jedinou podmínkou je přijímač DVB-T2/HEVC – televizor nebo set-top-box – a v případě bytových domů se společnými televizními anténami (STA) také přidání nové kanálové vložky pro kanál 50. Diváci, kteří již mají přijímače DVB-T2/HEVC, si musí spustit automatické ladění programů, aby se jim aktualizovala programová nabídka (některé televizory tak činí automaticky samy).

MAPY POKRYTÍ: Kde všude aktuálně naladíte Přechodovou síť 11 České televize

Veřejnoprávní Přechodové síti 11 zbývá spustit už jen dva základní vysílače velkého výkonu, Trutnov – Černá hora a Zlín – Tlustá hora. Minimálně jeden z nich, ale nelze vyloučit, že oba, pro ČT zprovozní České Radiokomunikace již příští týden. Kavčí hory tak pokračují v urychlování spouštění hlavních vysílačů svojí přechodové sítě DVB-T2. Původně chtěly mít všechny tyto vysílače zprovozněny k 10. květnu. Rychlejší výstavba sítě umožní většímu počtu diváků sledovat prostřednictvím DVB-T2 přenosy hokejového mistrovství světa ve Full HD rozlišení bez nutnosti platit si některou ze satelitních, kabelových nebo IPTV služeb.

Vstup do Diskuse

9 komentářů: “Česká televize předčasně zahájila vysílání DVB-T2 z chomutovské Jedlové hory”

 1. patin napsal:

  A můžete realizovat dokrývače, Děčín.

 2. Michal Kubeček napsal:

  Skvělá zpráva, bohužel zatím jen pro někoho jiného. 🙂

  S tím doporučováním automatického ladění bych byl opatrný. Mnohé televize při použití funkce automatického ladění zahodí aktuální seznam kanálů a nahradí ho tím, co najdou. Výsledkem je, že pracně očíslované a seřazené kanály přijdou vniveč a může se začít znovu.

  • Nonic napsal:

   Michale ono bohužel výrobci to mají různě udělaný tj. někteří ti umožní uložit úplně vše nové a zachovat i úplně vše staré = pak kompletně sečteně uložené… jiný to rozhazují v předvolbách… jiný umazávají upravené názvy… jiný výrobci smažou úplně vše a uloží jen aktuální nabídku která je ve vzduchu přítomná a jiný zase vše sice najdou ale odmítají ukládat duplikáty programové skladby stejných sítí což se dělo i v DVB-T krom tedy regionalizovatelných MUX-2, 4 ty krom Philipse (ten měl problém s Ártem a Cinemou) ukládají výrobci v tunerech úplně všechny jejich duplikáty z různých vysílačů které máte v dosahu…

 3. Pevy napsal:

  Jednoduchá věc, nepoužívejte automatické, ale manuální (ruční) ladění se zadáváním kmitočtu (kanálu), který chcete ladit. Každý, kdo navštěvuje weby, jako je tento, musí být o vysílacích kmitočtech informován víc než dokonale (pokud tedy umí číst)…

  • Michal Kubeček napsal:

   Přesně tak to samozřejmě dělám. Jen jsem chtěl upozornit, že v případě, kdy je potřeba jen naladit pár nových stanic z jednoho kanálu (nebo dokonce jen jednu, jak v případě přidání Déčka do Mux1) může být rada „prostě spusťte automatické ladění“ spíš kontraproduktivní.

 4. patin napsal:

  Opakovač !!! . Jak se mám dívat ??? .

Napsat komentář