Digital Broadcasting chystá spuštění DVB-T2 v České Lípě, Bruntálu a Svitavách

2 komentáře 12.4.2018 / Jan Potůček

Operátor ohlásil na dnešek a zítřek výluky vysílačů celoplošného multiplexu 4 v těchto lokalitách. Individuální oprávnění ke kmitočtům pro přechodovou síť DVB-T2 zatím nemá.

Přípravu tří nových vysílačů pro spuštění přechodové sítě DVB-T2 oznámila společnost Digital Broadcasting. Jde o Českou Lípu – Špičák, Bruntál – Čas a Svitavy – Hřebečov, odkud v současné době vysílá celoplošný multiplex 4 a v Bruntálu a Svitavách také Regionální síť 7. Na dnešek a zítřek naplánoval operátor výluky těchto vysílačů, během nichž je připraví na šíření dalšího multiplexu, tentokrát ve standardu DVB-T2. Od poloviny dubna na nich nabídne Přechodovou síť 13, která aktuálně obsahuje devět celoplošně šířených a dvě regionální televize.

MAPY POKRYTÍ: Kde všude nyní vysílá Přechodová síť 13 ve standardu DVB-T2

Dnes mezi devátou hodinou dopoledne a třetí odpolední se odmlčí vysílač Česká Lípa – Špičák, z níž nebude možné na kanálu 25 naladit multiplex 4. Zítra dojde ve stejné časy k odstávce vysílačů Bruntál – Čas a Svitavy – Hřebečov. V Bruntálu nebude možné naladit multiplex 4 na kanálu 45 a Regionální síť 7 na kanálu 38, ve Svitavách nepůjde multiplex 4 na kanálu 45 a Regionální síť 7 na kanálu 21. „Připravujeme DVB-T2, děkujeme za pochopení,“ vysvětlil důvody výluky Digital Broadcasting. Podle databáze přidělených kmitočtů pro televizní vysílání na webu Českého telekomunikačního úřadu však zatím operátor nezískal patřičná individuální oprávnění pro využívání kmitočtů.

Vstup do Diskuse

2 komentáře: “Digital Broadcasting chystá spuštění DVB-T2 v České Lípě, Bruntálu a Svitavách”

  1. Joey napsal:

    Kdy se chystá se spuštění vysílače Jablonec nad Nisou – Černá Studnice v normě DVB-T2 v PS 13?
    Děkuji za odpověď.

Napsat komentář