Nova a Nova Cinema přešly od testů k řádnému vysílání HbbTV v multiplexu 2

2 komentáře 5.4.2018 / Jan Potůček

Z terestrických sítí už hybridní vysílání kanálů Novy chybí jenom v Přechodové síti 12 Českých Radiokomunikací, kde bude spuštěno v následujících týdnech.

Testování hybridních aplikací televize Nova a kanálu Nova Cinema v celoplošném pozemním multiplexu 2 přešlo v řádné vysílání. Jak upozornil server Český rozhlas Digitální rádio, diváci, kteří mají chytrý televizor nebo set-top-box s podporou HbbTV, který je připojený k internetu, mohou po přepnutí na Novu nebo Novu Cinema zaznamenat v obrazu signalizaci HbbTV s logem Novy. „Po stisknutí červeného tlačítka na dálkovém ovladači se následně objeví jednotlivé aplikace,“ uvedl web.

K TÉMATU: Nova testuje hybridní vysílání HbbTV v multiplexu 2, poté přijde na řadu DVB-T2

Dva nejsledovanější kanály Novy testovaly HbbTV v multiplexu 2 od poloviny letošního února. Hybridní vysílání Nova provozovala již dříve v sítích konkurenčního operátora Digital Broadcasting, u něhož vysílá v multiplexu 4 a Přechodové síti 13. V nich šíří nejen hlavní kanál a Novu Cinema, ale především tematické stanice Nova 2, Nova Action a Nova Gold. Poslední terestrickou sítí, která ještě na spuštění HbbTV aplikací Novy čeká, je Přechodová síť 12 Českých Radiokomunikací. Zde by měly být aplikace zprovozněny do několika týdnů.

Vstup do Diskuse

2 komentáře: “Nova a Nova Cinema přešly od testů k řádnému vysílání HbbTV v multiplexu 2”

  1. Michal Kubeček napsal:

    Zdá se mi to, nebo někam zmizela zprávička o parazitech, kteří se snaží lidem nabulíkovat, že jestli chtějí zachovat Déčko, musejí si od nich pořídit IPTV? Že by podvodníci měli dlouhé prsty a začali vyhrožovat právníky?

  2. janek napsal:

    Když jsem se díval naposled na Hbbtv Novy, tak tam bylo úplný houno , videa jen ukázky, tak ať si to strčí někam, pokud to neposunuli na další level. Mají se od Primy a čt ještě co učit.

Napsat komentář