Nové mapy pokrytí sítí DVB-T2 v databázi serveru Televizníweb.cz: Přechodové sítě 11 a 13

3 komentáře 27.4.2018 / Jan Potůček

Redakce doplnila mapy pokrytí přechodových sítí DVB-T2 o čtyři vysílače, které dnes spustily společnosti Digital Broadcasting a České Radiokomunikace.

Mapy pokrytí a tabulky spuštěných vysílačů Přechodových sítí 11 a 13 pro pozemní digitální televizní vysílání nové generace DVB-T2 dnes ve své databázi aktualizoval Televizníweb.cz. Reaguje tak na spuštění čtyř nových vysílačů DVB-T2, tří od společnosti Digital Broadcasting (Přechodová síť 13) a jednoho České televize (Přechodová síť 11). V tabulkách spuštěných vysílačů jsou uvedeny vysílací kanály, výkony a polarizace nově spuštěných vysílačů. Mapy pokrytí se v databázi nachází rozděleny podle jednotlivých krajů České republiky a jejich miniatury lze kliknutím zvětšit na náhledy a poté na plnou velikost.

PŘÍMÝ LINK: Mapy pokrytí přechodových sítí DVB-T2 na serveru Televizníweb.cz

Digital Broadcasting dnes zahájila vysílání Přechodové sítě 13 z vysílačů Česká Lípa – Špičák, Domažlice – Čerchov a Svitavy – Hřebečov. Česká televize spustila pro Přechodou síť 11 vysílač Chomutov – Jedlová hora. Další vysílače těchto dvou přechodových multiplexů DVB-T2 by měly odstartovat již v průběhu příštího týdne. Televizníweb.cz o nich bude včas informovat a provede další aktualizace map pokrytí.

Vstup do Diskuse

3 komentáře: “Nové mapy pokrytí sítí DVB-T2 v databázi serveru Televizníweb.cz: Přechodové sítě 11 a 13”

  1. Nonic napsal:

    Jo už 50k z Chomutova běží, tak jako 39k z Klínovce a ten 26k se nedá přesně určit když je z několika naráz tj. i z Plzeňského Krašova jde ta PS-12 na 31k a ten se zas od Prahy ač nestabilně ohlásil už kdysi jako první a pak i na Klínovci atd…

    Horší je, že se projevuje tak jako u DVB-T teď i u T2 tunerů zákeřnost tj. najde se u všech ale neuloží se na každém výrobci a typu mašiny všechno = duplikáty programů na jiných frekvencích stejného MUXu nelze uložit = zvolí si automatika sama jen jeden nebo to u některých přepíšete pak sami v menu ručně zvoleným patřičným kmitočtovým kanálem patřičného vysílače z těch které máte při štěstí v dosahu na směrové křižovatce…

  2. Pitr napsal:

    Zdravím Vás, máte někdo zkušenosti s preechem? Jaký typ settopboxu si s tím poradí? Příjímám Černou horu na K28 a tu mi ruší Votice K28 odrazy.Jinak DVB-T mě chodí z Černé hory perfektě K38,40,60 ,ale DVB-T2 K28 je rušená. Votice mám za vysokým kopcem 25km mo změření signálu zjištěno, že jsou nepoužitelné,Černá hora je sice vzdálená cca 95km ,ale chodila mi ze všech vysílačů tady v údolí Sázavy nejlépe z přímého směru.Lokalita je Sázava město.Cukrák mám taky za vysokým kopcem .Jedinný směr otevřený mám jen na tu Černou horu.Použitá anténa x-colorka dlouhá, filtr proti LTE ,předzesilovač nízkošumový K21-60 Teroz 17dB šum 0.7-0.8dB 20m koaxialní kabel Draka celoměděný kvalitní venkovní k jednomu televizoru a settopboxu DI-WAY T2200,vše chodí perfektně K38,40,60.Pak jsem dal settopbox na DVB-T2 DI-WAY problém je jen s kanálem 28.Jinak je vše v pohodě.Ten samý problém u zn.Zircon,Proton Edision H265.Jediné kde to fungovalo byl půjčený tv Samsung s DVB-T2 tunerem tam K28 byl bez problémů.Jde mi o to jaký settopbox koupit,televizi mám bez DVB-T2 ale má pěkný obraz a nechci se jí zbavovat.Děkuji za odpověď.

Napsat komentář