O2TV získala hokejovou extraligu do roku 2023, ČT Sport zůstanou dva zápasy týdně

2 komentáře 4.4.2018 / Jan Potůček

Největší placená IPTV služba na českém trhu bude moci od příští sezóny vysílat tři zápasy týdně, vyřazovací duely i finále. Navíc nabídne i zápasy na ČT Sport.

Fanoušci domácí hokejové extraligy, kteří budou chtít sledovat všechny televizní přenosy, si budou muset od příští sezóny zaplatit za příjem IPTV služby O2TV. Největší poskytovatel IPTV v tuzemsku totiž podepsal smlouvu se společností BPA sport marketing na nákup vysílacích práv do roku 2023. Kontrakt se týká sezón 2018/2019, 2019/2020, 2020/2021, 2021/2022 a 2022/2023 a umožní placenému programu O2TV Sport přenášet středeční, páteční a sobotní zápasy. Dohoda se týká i práv pro online vysílání a přenosů vyřazovacích duelů a finále. České televizi zůstanou dva zápasy týdně, v úterý a v neděli s právem první volby zápasu, přičemž ČT Sport je rovněž součástí programové nabídky O2TV.

K TÉMATU: ČT Sport bude brzy v pozemním vysílání jen v HD kvalitě. Co musíte udělat, abyste o něj nepřišli?

Od příští sezóny tedy poběží pět přenosů hokejové extraligy týdně, tři na O2TV Sport a dva na ČT Sport. „Hokej je bezesporu jedním z nejpopulárnějších sportů, i proto jednání o rozšíření práv byla náročná a trvala déle než rok. Podařilo se nám získat ještě více hokeje pro naše diváky, kteří už od příští sezony uvidí všechny kluby z celé extraligy. V případě naší původní dohody se mohlo stát, že by fanoušek u nás například vyřazovací část neviděl, což by byla škoda. Máme radost, že O2 TV má nyní v nabídce opravdu ten divácky nejzajímavější obsah, ať se to týká fotbalu, tenisu nebo hokeje,“ uvedla Anna Lenerová, šéfka obsahu O2TV.

ČTĚTE TAKÉ: Odchod ČT Sport z DVB-T prudce zvyšuje prodeje přijímačů pro DVB-T2. I těch špatných

Podle výkonného ředitele O2TV Sport Marka Kindernay doznají hokejové přenosy v podání O2TV jistých změn. „Díky multidimenzi máme výhodu, že se nemusíme bát souběžně hraných zápasů. Plánujeme využít atraktivnější záběry kamer, včetně mikroportů. Živé vysílání by měl doprovázet i pravidelný magazín. Vše bude také záležet na nové hokejové redakci, kterou už několik měsíců připravujeme,“ uvedl Kindernay. O2TV bude přenášet hokej nejen pro domácí uživatele, ale také pro více než 1 200 restaurací po celé České republice, které s operátorem podepsaly licenční smlouvu pro veřejnou produkci.

Extraligové přenosy budou dostupné také přes aplikaci O2TV na mobilech a tabletech, a nově také přes HbbTV aplikace televize Prima, kde je možné formou SMS zaplatit přístup k O2TV Sport na den. Česká televize oznámila, že získala práva pro hokejovou extraligu do roku 2023 a do stejného roku bude moci vysílat i všechna mistrovství světa v hokeji. „Vysílací práva máme nejen na následujících pět sezón Tipsport extraligy, ale také na veškerá utkání českého reprezentačního týmu, včetně všech světových šampionátů. A to i pro mistrovství hráčů do osmnácti a dvaceti let,“ uvedl generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Extraligu bude Česká televize až do sezóny 2022/2023 vysílat v následujícím režimu: vždy v úterý exkluzivní zápas, na který má právo první volby a k tomu tradiční studio Buly hokej živě. Pátky budou patřit pořadu Hokej Buly se souhrnem kola a v neděli ČT nabídne další utkání, rovněž s právem první volby, navíc i s možností dvojzápasu. A opět se studiem Buly hokej živě. V pondělí se diváci mohou těšit na ohlédnutí za uplynulým týdnem v pořadu Hokej den poté. Vysílací plán zahrne i zápasy vyřazovací části včetně čtvrtfinálových, semifinálových a finálových duelů. V play-off si bude ČT právo první volby střídat s O2TV.

Vstup do Diskuse

2 komentáře: “O2TV získala hokejovou extraligu do roku 2023, ČT Sport zůstanou dva zápasy týdně”

  1. Pett napsal:

    Jenom to né za chvíli budeme platit úplně za všechno

Napsat komentář