Pražský a středočeský vysílač Cukrák čeká ve středu skoro celodenní odstávka, včetně DVB-T2

Zítřejší plánovaná údržba vysílače povede k dočasnému vypnutí pěti multiplexů, včetně Přechodové vysílací sítě 12 a Regionální vysílací sítě 8.

Televizní vysílač Jíloviště u Prahy známý spíše pod názvem Cukrák, bude mít zítra od 6:00 do 15:00 hod. výluku, která se dotkne celoplošných multiplexů 1 až 3 (53., 41. a 59. kanál), Přechodové vysílací sítě 12 (DVB-T2) na kanálu 31 a Regionální vysílací sítě 8 na kanálu 51. Výluka také od 10:00 do 15:00 hod. postihne stanici Český rozhlas Region Střední Čechy (100,7 MHz). Všechny výluky jsou plánovány bez náhrady. České Radiokomunikace, které Cukrák provozují, nezmiňují Přechodovou síť 11 České televize, která z tohoto vysílače vysílá na kanálu 26.

K TÉMATU: Digital Broadcasting má výluku vysílače v Domažlicích, připravuje ho pro DVB-T2

Odstávka Cukráku se dotkne některých diváků v Praze a středních Čechách. Pražané ale budou moci nadále přijímat signál na stejných vysílacích kanálech z vysílače Žižkov, který ovšem vysílá s jinou polarizací (vertikální) než Cukrák. Na středu je rovněž naplánována údržbová přestávka vysílače Plzeň – Krašov (multiplex 1), která proběhne od půlnoci do šesté hodiny ranní. Na krátký výpadek signálu by se měli připravit i ti, kteří televizní signál chytají z vysílače Aš – Háj. Opět bez náhrady tu v době od 7:30 do 9:30 hod. bude odstaven kanál 36, multiplex 1 a kanál 35, multiplex 2.

Vstup do Diskuse

Napsat komentář