Multiplex 4 bude mít v úterý výluku v Plzni, Třebíči, Frenštátu, Hodoníně a Děčíně. Kvůli přípravě DVB-T2

8 komentářů 28.5.2018 / Jan Potůček

Během úterý dojde k několikahodinovým výlukám na vysílačích, které operátor musí připravit na spuštění Přechodové sítě 13 ve standardu DVB-T2.

Pět vysílačů celoplošného televizního multiplexu 4 a jeden vysílač Regionální sítě 7 se během úterý 29. května odmlčí kvůli přípravě startu Přechodové sítě 13, která vysílá v novém standardu DVB-T2. Konkrétně půjde o vysílače Plzeň – vodárna (kanál 56 pro multiplex 4 a kanál 38 pro Regionální síť 7), Třebíč – Vartemberk (kanál 42), Frenštát pod Radhoštěm (kanál 42), Hodonín – Kapánsko (kanál 46) a Děčín – Chlum (kanál 30). Plzeňský vysílač se odmlčí nad ránem mezi druhou a šestou hodinou, ostatní lokality mezi devátou ráno a třetí odpolední, informovala společnost Digital Broadcasting.

K TÉMATU: Jak se bude dále rozšiřovat přechodová síť DVB-T2 od Digital Broadcasting?

Všech pět vysílačů má během května a června zahájit pozemní digitální televizní vysílání nové generace DVB-T2, konkrétně pak Přechodové sítě 13. Podle návrhu Technického plánu přechodu na DVB-T2 by se tato síť měla ještě do konce května rozšířit do Děčína, Frenštátu pod Radhoštěm, Hodonína a Třebíče, v červnu pak do Plzně. Během června má Přechodová síť 13 zahájit vysílání také v Benešově, Českých Budějovicích, Hlubočci, Jáchymově a Rakovníku. Do konce školního roku by tak operátor měl zprovoznit všech 32 základních vysílačů Přechodové sítě 13.

Vstup do Diskuse

8 komentářů: “Multiplex 4 bude mít v úterý výluku v Plzni, Třebíči, Frenštátu, Hodoníně a Děčíně. Kvůli přípravě DVB-T2”

 1. patin napsal:

  Po výluce mux 4. 30.k Děčín, již nepříjmám mux 4 !!!. Celou dobu, od spuštění mux 4. , jsem mux 4 příjmal v Děčíně. Po přípravě na dvbt2 nepříjmám !!!. Copak na to Digital Broadcasting ?? .

 2. patin napsal:

  Provoz vysílače od cca 11:30 zapnut, ovšem signál nepoužitelný. Vysílač vypnut v 9:05, to té doby provoz na 100 kvality ! . Opravdu kvalita, udělat z příjmu, totální nepoužitelnost !!

 3. patin napsal:

  Digital Broadcasting jsou debilové ! . Pařizek vypatlanec ! . Ať chcípne i z Ostravou.

 4. patin napsal:

  Máte štěstí !! . Že u to máte v pohodě .. Stav 16:47h.

 5. patin napsal:

  Pařízku, opět ti to blbne, signál a kvalita mux 4 lítá ! Kvalita těměř nula. DEJTE SI TO DO POŘÁDKU !. STAV PŘED 9 HODINOU RANNÍ. SOUČASNÝ STAV PO 18HOD.

 6. patin napsal:

  16:45 cca byl mux 4 funkční.. ! . Opravdu hrozné .

Napsat komentář