První dokrývač DVB-T2 pro přechodovou síť Digital Broadcasting bude v Bruntále

8 komentářů 17.5.2018 / Jan Potůček

Český telekomunikační úřad přidělil operátorovi individuální oprávnění pro kanál 26 z vysílače Čas. Přechodovou síť 13 by ale mohly rušit silné vysílače veřejnoprávního přechodového multiplexu DVB-T2, které využívají také kanál 26.

První lokalitou, kterou společnost Digital Broadcasting dokryje signálem svojí přechodové sítě pro pozemní digitální televizní vysílání nové generace DVB-T2, bude Bruntál. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) již přidělil operátorovi příslušné individuální oprávnění pro využívání kmitočtu. Přechodová síť 13 by měla z lokality Bruntál – Čas vysílat na kanálu 26 maximálním povoleným výkonem 316 Wattů. Vysílací kanál je ale shodný s kanálem, který v téměř celé České republice využívá Česká televize pro svoji Přechodovou síť 11. Na kanálu 26 tento multiplex vysílá i z ostravských Hošťálkovic a jesenického Pradědu.

K TÉMATU: Digital Broadcasting chystá spuštění DVB-T2 v České Lípě, Bruntálu a Svitavách

Digital Broadcasting má pro Přechodovou síť 13 přiděleno zatím 22 individuálních oprávnění pro využívání kmitočtů, v provozu má 21 vysílačů velkého výkonu. Během května má zprovoznit další čtyři vysílače základní sítě a v červnu šest velkých vysílačů. Pro jeden vysílač ještě nebyl určen termín spuštění (Jablonec nad Nisou). Přechodová síť 13 bude využívat celkem 33 dokrývačů malého výkonu, které jsou shodné s dokrývači dnešního celoplošného multiplexu 4, který vysílá ve standardu DVB-T.

Vstup do Diskuse

8 komentářů: “První dokrývač DVB-T2 pro přechodovou síť Digital Broadcasting bude v Bruntále”

 1. Štěpán napsal:

  No to je ale prasárna … ! 🙁

  Jak si to vůbec může ČTÚ dovolit povolit takovou prasárnu? A vůbec další rušičky v ČR!!!! Hnus a fuj!

 2. Nonic napsal:

  Jo lidi co o tom rozhoduji jen hází teoretické koordinační terče v pohodlí kanceláří a co dělají terénní přesahy a mocnější příroda je evidentně nezajímá takže digitální rušičkové tmě rozdílných MUXů a programů mílovými kroky v před…

 3. Jarda napsal:

  Proč by najednou měnil K45 na K26?
  Mimochodem, nebylo zmíněno datum, kdy bude první dokrývač překlopen do provozu v režimu DVB-T2

 4. mirasat napsal:

  Zřejmě nebude překlopen, ale bude vysílat všechny tři sítě současně.

Napsat komentář