Standard DAB+ pro digitální rozhlas má nové logo

UVNITŘ FOTOGALERIE – Na mnichovské akci WorldDAB Automotive 2018 bylo prezentováno nové logo hned v několika variantách.

Digitální rozhlas standardu DAB+ (Digital Audio Broadcasting) se používá v celé řadě zemí a vedle Česka ho najdete například v Německu, Velké Británii, včetně Gibraltaru, a dokonce i ve Vatikánu či například v Izraeli a na Tchajwanu. Podle organizace WorldDAB, která mu nyní připravila i zbrusu nové logo, se o něj mimo jiné zajímají i Arménie, Litva, Saudská Arábie, Rusko a Vietnam.

V Česku momentálně T-DAB (DAB+) šíří například Teleko či společnost České Radiokomunikace. Ta ze žižkovského vysílače zahájila pilotní vysílání v únoru 2013 a 6. sprna 2015 zde, ve spolupráci s Českým rozhlasem, spustila Experimentální digitální rozhlasové vysílání s výkonem 20 kW.

Vstup do Diskuse

Jeden komentář: “Standard DAB+ pro digitální rozhlas má nové logo”

  1. Pevy napsal:

    To logo je velmi výstižné, šikmo čouhající prutová anténa naznačuje tristní stav na trhu přijímačů, které v drtivé většině disponují pouze takovouto anténou, bez možnosti připojení jakékoliv jiné. Takže opravdu trefné :-).

Napsat komentář