Televizníweb.cz aktualizoval mapy pokrytí veřejnoprávní přechodové sítě DVB-T2 České televize

9 komentářů 4.5.2018 / Jan Potůček

Kavčí hory dnes dokončily výstavbu základní sítě vysílačů pro přechod na DVB-T2. Jako poslední zprovoznily vysílač Trutnov – Černá hora.

Kompletní přehled map pokrytí hlavních vysílačů DVB-T2 provozovaných Českou televizí obsahuje ode dneška databáze serveru Televizníweb.cz. Redakce u Přechodové sítě 11 doplnila mapy pokrytí vysílačů Zlín -Tlustá hora a Trutnov – Černá hora a jejich základní technické parametry. Databáze tak aktuálně obsahuje informace o všech 26 vysílačích velkého výkonu, ale také přehled, jaké vysílací kanály v současné době ČT využívá u celoplošného multiplexu 1 ve standardu DVB-T, Přechodové sítě 11 ve standardu DVB-T2 a jaké bude mí po dokončení druhé televizní digitalizace její finální síť 21.

MAPY POKRYTÍ: Dosah jednotlivých vysílačů přechodové sítě České televize

Nově je součástí databáze map pokrytí veřejnoprávní přechodové sítě DVB-T2 také tabulka předpokládaných dokrývačů DVB-T2 s vysílacími kanály pro DVB-T i DVB-T2 a termíny vypínání DVB-T vysílání v těchto lokalitách. Tabulka pochází z návrhu Technického plánu přechodu na DVB-T2, který minulý týden schválilo vedení Ministerstva průmyslu a obchodu. Česká televize zatím nerozhodla, kolik dokrývačů bude po přechodu na DVB-T2 používat. Podle vedoucího strategie a rozvojových projektů ČT Pavla Hanuše je ale pravděpodobné, že jich bude méně než 92. Tolik jich má multiplex 1 ve standardu DVB-T.

Vstup do Diskuse

9 komentářů: “Televizníweb.cz aktualizoval mapy pokrytí veřejnoprávní přechodové sítě DVB-T2 České televize”

 1. zerzáň napsal:

  Jede již TV Zlín -Tlustá hora K.26 ??

 2. patin napsal:

  Do té doby, považuji za primitivní nekvalitu, Asi o 10 let zpětně.

 3. Petr napsal:

  Mapa sice vypadá hezky, ale stejně signál multiplexu 11 nemám.
  Přitom ze stejného vysílače, na stejnou anténu, asi 17 km od vysílače – přímá viditelnost chytám fšechny ostatní z téhož vysílače bez problémů.

Napsat komentář