Zítra se na Pardubicku odmlčí dvě přechodové sítě DVB-T2 a tři multiplexy pro DVB-T

Středeční plánovaná údržbová přestávka postihne jak televizní, tak rozhlasovou část vysílače Krásné. Zatímco v prvním případě bude omezena na den, u rozhlasu bude výrazně delší.

Na rozhlasové části vysílače Krásné, šířícího mj. Rádio Blaník a Český rozhlas Radiožurnál, proběhne údržba od 30. 5. do 5. 6. 2018. Pojede se však – s výjimkou 30. května od 8:00 – 18:00, kdy to bude bez náhrady – na polovinu anténního systému a s nezměněným výkonem. Plánovanou výluku tak podle dispečinku Českých Radiokomunikací poznají zejména posluchači na hranicích pokrytí, které bude i mírně nižší.

Podobně na tom budou posluchači v Brně a okolí, kde se údržba dotkne vysílačů Brno-Hády (Radio Krokodýl či ČRo Plus), Radio Hády (Kiss Hády) a Radio Proglas (Radio Proglas). Tady výluka proběhne od 30. 5. do 2. 6. 2018 a opět se pojede – s výjimkou 30. května od 5:00 do 5:15 kdy bude bez náhrady – na polovinu anténního systému.

Co se týče televizního signálu z vysílače Hradec Králové/Pardubice Krásné ten se – bez náhrady – odmlčí ve středu 30. května v době od 6:00 do 15:00. Plánovaná výluka postihne Multiplex 1 až 3 na kanálech 32, 39 a 34 a Přechodové sítě 11 (kanál 26) a 12 (kanál 28) vysílající ve standardu DVB-T2. Vysílač Krásné šíří například stanice České televize, Novu, kanál Nova Cinema, Seznam.cz TV, Barrandov, Prima Krimi či Prima Max.

Vstup do Diskuse

3 komentáře: “Zítra se na Pardubicku odmlčí dvě přechodové sítě DVB-T2 a tři multiplexy pro DVB-T”

  1. Pevy napsal:

    Pane Herwigu, opisujte prosím ta čísla kanálů pozorněji. Z informace se vám takto stává dezinformace….

  2. Bohumil Herwig napsal:

    Opraveno, ale jinak stačilo napsat že tam má být místo 29, 39.

  3. Jan. Novák, napsal:

    Jen požádal autora aby si zjednal jasnoé než začne psát nesmysly. Výraz Hradec Králové/Pardubice Krásné je očividný nesmysl. Správně má být Pardubice Krásné. Vysílač se nachází nedaleko Chrudimi v Pardubickém kraji. S Hradcem králové nemá nic společného, kromě dosahu signálu. Autor tudíž napsal nesmysl, zřejmě chudák ani netuší kde se Krásné nachází.

Napsat komentář