Do DVB-T2 vstoupila další regionální televize: brněnská bTV vysílá v Přechodové síti 13

5 komentářů 7.6.2018 / Jan Potůček

Jde o čtvrtý regionální program v přechodovém multiplexu společnosti Digital Broadcasting. Brněnskou televizi lze díky DVB-T2 naladit i ve Zlíně a Uherském Hradišti.

Počet regionálních televizí, které vstoupily do přechodových sítí pro pozemní digitální vysílání nové generace DVB-T2, stoupl na čtyři. Nejnověji v novém standardu odstartovala brněnská televize bTV, kterou mohou naladit diváci nejen v Brně, ale i ve Zlíně a Uherském Hradišti prostřednictvím Přechodové sítě 13 provozované společností Digital Broadcasting. Expanzi do dalších dvou měst bTV umožnilo technické omezení sítě, protože v Brně multiplex využívá stejné vysílací kanály jako ve Zlíně a Uherském Hradišti a pokud by obsah sítě v těchto městech nebyl shodný, mohly by se vysílače navzájem rušit.

K TÉMATU: Další HD program v českém DVB-T2: Přechodová síť 13 zařadila Primu Comedy Central HD

Sama bTV vstup do DVB-T2 oznámila prostřednictvím svojí oficiální stránky na Facebooku. „Nově se nám podařilo přejít na rozšířené vysílání DVB-T2, nyní jsme na celé Moravě a Slezsku. Nalaďte si nás na svých televizorech a set-top-boxech,“ vyzvala stanice. Přechodová síť 13 ještě obsahuje ostravskou televizi Polar, která vysílá v HD rozlišení z ostravského vysílače Lanová, a také východočeskou televizi V1 a olomouckou TV Morava, které shodně vysílají v Pardubicích, Hradci Králové, Ústí nad Orlicí, Svitavách, Olomouci, Praze, Jihlavě, Sušici a Domažlicích.

Vstup do Diskuse

5 komentářů: “Do DVB-T2 vstoupila další regionální televize: brněnská bTV vysílá v Přechodové síti 13”

 1. patin napsal:

  Strašně zajímavý … A co RTM plus na severu Čech ? .

 2. rico napsal:

  Stále tomto webu na více místech čtu že TV MORAVA už vysílá v přech. síti 13, ale není to pravda. Chytám přechodovou síť 13 z vysílače Olomouc-Slavonín na k. 24 (bydlím od něj 2 km) a tento program stále nenaladím (je tam z regionálních jen hradecká V1 HD) – stav k 7.6.2018 9:30. Navíc na webu Digital Broadcasting (multiplex4.cz) není uvedeno v sekci DVBT2 že by tento program v síti 13 v tuto chvíli vysílal.

 3. janek napsal:

  Mě se tady ty regionálky nelíbí. Za chvíli zaberou tímto tempem celý MUX a nezbude místo pro plnohodnotné stanice co by mohly na český trh vstoupit. Jasně, zatím se tak neděje, tak každý platící zákazník, dobrý zákazník , ale to chce pan Pařízek provozovat své muxy pro regionální televize ?

  • Adolf.Shitler napsal:

   Na český trh žádné nové tajemné stanice nevstoupí, protože ani žádné nejsou. To je pouze zbožné přání jednoho pana snílka, který to plácnul na konferenci, aby odvrátil pozornost od státní podpory pro jeho business. Což provozovatel muxů s regionálkami, fa DB, moc dobře ví a nebude čekat na nesmysly jak konkurence.

 4. dirigento napsal:

  Tato tv stanice je v PS13 i ve Frenštátě a Ostravě (oba vysílače K31).

Napsat komentář