Předběžné opatření proti satelitnímu Skylinku: Nesmí s českou Primou na Slovensko

Pražský soud vydal předběžné opatření, kterým se satelitnímu Skylinku zakazuje distribuce kanálů Primy určených pro Českou republiku zákazníkům na Slovensku.

FTV Prima provozuje vysílání plnoformátové Primy a řady úžeji zaměřených kanálů jako Prima Cool, Prima Love a nejnověji pak Prima Krimi. Nyní společnost uspěla u Městského soudu v Praze s návrhem na vydání předběžného opatření proti M7 Group S. A., což je mateřská firma satelitního Skylinku.

Opatření se týká šíření českých televizních kanálů Primy na území Slovenské republiky. Soud M7 Group nařídil, aby u dekódovacích karet, které umožňují přístup ke službám slovenského Skylinku, zablokovala přístup ke všem televizním kanálům FTV Prima. Navíc, „pokud jde o tyto programy, je společnost M7 Group S. A. dále povinna se zdržet na Slovensku nabízení a prodeje dekódovacích karet, které umožňují uživatelům jejich příjem mimo ČR“.

Gabriela Semová, vedoucí korporátní a interní komunikace FTV Prima k tomu řekla: „Uvítali jsme, že soud akceptoval náš návrh na předběžné opatření ve věci dekódovacích karet služby Skylink. Operátoři by neměli jednat v rozporu se smlouvou a distribuovat naše programy mimo území České republiky, a vystavovat nás tak nebezpečí postihu ze strany globálních poskytovatelů autorských práv u zahraničních pořadů. Diváci na Slovensku mohou i nadále sledovat své oblíbené pořady na kanále Prima Plus.“

Vstup do Diskuse

8 komentářů: “Předběžné opatření proti satelitnímu Skylinku: Nesmí s českou Primou na Slovensko”

 1. HYPERMAN napsal:

  To soudni narizeni opatreni je zavadejici, protože se netyka jenom Skylinku. Další operatori na Slovensku siri také programy TV Prima vesele dal na jednu kartu. K vypnuti mělo dojit uz davno a to alespoň od doby vypnuti programu TV Nova na Slovensku. A co TV Barrandov, tam je ticho po pesine a je to asi zatím vporadku z jejich strany vuci operatorum. No reknu to takhle, tomu se proste stejne nezamezi a budou se v praxi mezi zakazniky nadále vyskytovat karty na region SR a CR.

 2. Nonic napsal:

  Volný pohyb lidí v rámci EU ano… ale ti co prostě se někde narodili a pak jedou za hranice krátce čí dlouhodobě dle nich svůj mateřský jazyk sledovat nesmí… Ach jo… totalita zůstává dal… hranice chamtivosti neznají mezí… volný nebe krom pohybů atomů přírodou neexistuje… vládnou prachy…

  • Nonic napsal:

   a i ti co by si případně rádi zaplatili za možnost vidět svojí oblíbenou řeč mají prostě dle právníků smůlu a basta fidli… Je s podivem, že bývalý Československo stále víc má různý pořady společný ale sledovat se nesmí… i v česku se mluví na mnoha místech úplně běžně slovensky… nikdo se nad tím krom nové generace co vyrostla po 89 roce nepozastavuje… ty už tý řeči rozumí míň… Učej je od mala angličtinu…

 3. Sekáč napsal:

  Slovenská nabídka je vskutku chudá,nemají sportovní,ani dokumentární kanál a dětské stanice mají placené…v podstatě to není zas tak dlouho,kdy v analogové éře nebyla STV2celoplošná…

 4. BIDLO napsal:

  Haha, já jsem jen zvědav jak se budou při stejných kartách pro oba státy „zdržovat nabízení a prodeje karet umožňující uživatelům příjem Primy mimo ČR“.

  • ivovi napsal:

   Tak samozrejme by to technicky slo udelat, na Slovensku nabizet karty s evidovanym seriovym cislem, v Cesku take, ke kazdemu seriovemu cislu pevne prirazeny region („misto instalace“), bez moznosti zmeny.
   On si Skylink docela nabehl, kdyz uvadel, zavadime B (dva regiony na jednu kartu), protoze A (karty s falesnym mistem insatalace) se stejne pouziva. Ted pokud bude Prima s Novou dusledna, bude muset Skylink ukoncit i A. Predbezne opatreni podle informaci Primy prave toto obsahuje.

 5. BIDLO napsal:

  To by v podstatě znamenalo opětovné zavedení Czech Link a Slovak Link karet. Tím by ale stejně nic nedosáhli, zase by se to řešilo registracemi na známé v opačném státě. Ovšem co s kartami stávajícími?

Napsat komentář