Pusťte si videozáznam: konference DIGIMEDIA 2018 řešila přechod na DVB-T2, aukci pásma 700 MHz i DAB

18 komentářů 6.6.2018 / Jan Potůček

Technickým plánem přechodu na DVB-T2, aukcí kmitočtů v pásmu 700 MHz a rozhlasovou digitalizací se zabývala dnešní konference DIGIMEDIA 2018, jejíž třináctý ročník se konal v Kongresovém sále České televize v Praze na Kavčích horách.

Prostřednictvím Českého rozhlasu a České televize bylo možné sledovat online přenos celé akce, která začala v 9:00 a trvala do 14 hodin odpoledne:

Vstup do Diskuse

18 komentářů: “Pusťte si videozáznam: konference DIGIMEDIA 2018 řešila přechod na DVB-T2, aukci pásma 700 MHz i DAB”

 1. Karel napsal:

  Tak kde je Adolf?? Nova i Prima zustavaji dal i v T2 zdarma. Takze, nic se nemeni.

 2. Adolf.Shitler napsal:

  A co by se TEĎ mělo měnit, když provoz přechodových sítí platí stát? 😀
  Každopádně na HD zadarmo lze zapomenout, a to je jediné, o čem tady byla celou dobu řeč a ne o nějakých SD mazanicích 😛

  • Karel napsal:

   Ne ne ty jsi psal i na Parabole, že komercni stanice nebudou vubec v T2. Skoda ze nemam na Parabole profil jinak bych ti to vsechno vyhledal. Jasne jsi psal, ze Nova a Prima nebudou v T2 vubec. Ani v SD. Kazdopadne dobra zprava pro divaky co nemaji potrebu sedet non stop u televize, SD staci.

   • digiman napsal:

    Karel rozhodl, že SD mazanice stačí, a tak to je a bude.

   • patin napsal:

    SD stačí ??? . Ty budeš asi nějaký magor !?. Už aby zahájily výrobu CRT TV 😀 .

   • Adolf.Shitler napsal:

    Na žádné parabole jsem nic nepsal, to máš zjevně přeludy a v tom ti opravdu nepomohu. Max. jsem něco psal na Digizone, jestli sis to nepopletl s tím.
    A tady jsem psal, že dokud platí T2 stát, tak žádná TV stanice nemá důvod odcházet, protože ji to nic nestojí. Ovšem o HD není pochyb, protože pokud stanice vybírá peníze od satelitní, kabelových a IPTV operátorů za HD verze, tak to logicky nedá do nějakého pozemáku jen tak zadarmo. Což spousta lidí, vč. tebe, nechápe nebo spíš není ochotná akceptovat a neustále si dělá nějaké plané naděje.
    V HD zadarmo budou akorát lokálky nebo jinak neplacené stanice, co jsou i jinde FTA a nanejvýš nějaké promo typu JOJ Family nebo teď nově Prima Comedy Central (taková pomalá příprava na budoucí placený mux).

 3. Jan napsal:

  Tak jsme se opět dověděli, to co jsme už dááávno věděli. Zdarma HD programy v T2 nebudou a a a a nebudou – tečka. Zaznělo tam ovšem vyjádření, že pokud ČRa nebo CDG příjdou za Primou nebo Novou s nabídkou – tedy obchodním modelem, tak to komerční TV milostivě zváží. Co by to ovšem znamenalo ? No radikomunikační operátor by musel všechno zajistit – o vše se postarat. Kódovací systém, karty distribuci, CA moduly nebo Sexšopboxy, výběr penízků a teprve potom by to ty televize jako zvážily. No b.o.m.b.a . Já už o tom psal minimálně před rokem. V Rakousku to probíhalo naprosto přesně stejně. Komerční TV i radikomunikační operátoři na to hodili parádního BOBANA. A tak se to vyřešilo jednoduše. Zavedl se kódovací systém a karty povině. A to prostřednictvím veřejnoprávní ORF. No a bylo to vyřešený. Kóduje se vsjo = ochrana autorských práv. Kartičky musí mít všickni. A kdo chce komerční TV v HD, tak si jednoduše jen připlatí za HD – A JE TO !!! Veřejnoprávní ORF to pochopitelně nedělá sama, ale najala si na to specializovanou firmu. A komerční stanice a radikomunikační operátoři ? – No.. kuleváloš. Tě pic.

 4. Michal napsal:

  Bylo mi od začátku jasné že dvb-t2 za nic nestojí a teď se to jen potvrdilo. Tv nova a prima na své diváky absolutně kašle od svého založení vysílá ve stejné kvalitě jak v analogu, tak digitálu nic se od té doby nezměnilo. A full HD bude v dvb txxxx možná za pár desítek let. A platit dnes za běžný standard full HD s tím ať jdou do háje.

 5. patin napsal:

  Prima a Nova je super HNŮJ !! . Tam lze něco sledovat ? . Na Primě ? . Prima jede ? . Jé ten Rex je krásnej … A co Big Ben ? . 😀

Napsat komentář