V Česku chce vysílat další hudební kanál, Power TV zamíří i do terestriky

8 komentářů 13.6.2018 / Jan Potůček

Polská mediální skupina Michał Winnicki Entertainment žádá podle serveru Český rozhlas Digitální rádio o licence pro pozemní a satelitní vysílání.

Řadu volně šířených pozemně vysílajících hudebních kanálů v České republice patrně rozšíří další stanice. O licenci pro pozemní a satelitní vysílání požádala Radu pro rozhlasové a televizní vysílání polská televize Power TV, za níž stojí mediální skupina Michał Winnicki Entertainment. Informoval o tom server Český rozhlas Digitální rádio, podle něhož je oficiálním žadatelem o licenci společnost MWE Networks International s.r.o. Podle webu bude Power TV k dispozici ve standardním i vysokém rozlišení, přičemž SD verze bude určena pro volné vysílání v terestrice a HD pro placené televizní služby.

Česká verze Power TV má podle Českého rozhlasu Digitální rádio nabídnout mix 80 procent zahraniční a 20 procent domácí hudební produkce. V pozemním vysílání se patrně objeví v některé z regionálních sítí DVB-T, které však mohou vysílat pouze do 30. června příštího roku. V úvahu připadá Regionální síť 8 provozovaná Českými Radiokomunikacemi nebo Regionální síť 7 operátora Progress Digital, v níž se brzy uvolní kapacita po plánovaném odchodu HD verzí programů České televize. V českých terestrických sítích vysílá již několik hudebních televizí: Óčko, Óčko Star, Óčko Expres, Rebel, Rebel 2 Slušnej kanál, Šlágr, Šlágr 2 a Retro Music TV.

Vstup do Diskuse

8 komentářů: “V Česku chce vysílat další hudební kanál, Power TV zamíří i do terestriky”

 1. BIDLO napsal:

  Moc nadějí tomu nedávám. Těch FTA poláků včetně tohoto je na 13E něúrekom.

 2. Petr napsal:

  Barandov muzika už nevysila přejmenovali se barandov family ale retro vysílá.

 3. Jiri napsal:

  Ja bych radeji uvital celoplosne pokryti Ocko Expres.

 4. Karel Havlicek napsal:

  Ocka mam tri a musim uznat, ze stejne poustim jen Retro TV. To je moje srdcovka.

 5. Nonic napsal:

  A Nova dle konkurenčního webu je naštvaná na Skylink, že povolil zapojit lidem možnost se dívat na to co jsou ochotni si na Slovensku diváci při volném pohybu osob v rámci EU připlatit…rozpoutají kvůli tomu opět právnickou válku… Ach jo volné nebe neexistuje je tu stále jen chamtivostní totalita… tak ty Novy i s klony a Markízu vypnout úplně a bude klid… nastoupí za ní – ně ty jiní co mají rozum…

Napsat komentář