Další rádio v českém DVB-T2: Přechodová síť 12 zařadila křesťanskou stanici Proglas

1 komentář 27.9.2018 / Jan Potůček

Prostřednictvím přechodových multiplexů nové generace lze naladit i osm stanic veřejnoprávního Českého rozhlasu.

Nejen televizní stanice naladíte v přechodových sítích pro pozemní digitální televizní vysílání nové generace DVB-T2. Od tohoto týdne můžete v Přechodové síti 12, kterou provozují České Radiokomunikace (CRA), poslouchat i křesťanské Rádio Proglas. Po Českém rozhlasu jde o dalšího rozhlasového vysílatele, který vstoupil do DVB-T2. Proglas vysílá i prostřednictvím celoplošného multiplexu 3 ve standardu DVB-T a kromě klasického analogového FM pásma využívá i rozhlasové multiplexy DAB+, satelitní vysílání a je dostupný u vybraných kabelových operátorů a na internetu.

K TÉMATU: Přechodová síť 12 pro DVB-T2 je plná, vstoupí do ní už jen Rádio Proglas

Proglas se nachází ve stejné přechodové síti DVB-T2 jako jeho sesterská křesťanská televize Noe, která jinak vysílá v Regionální síti 8. Obě média jsou specifická v tom, že žijí z darů svých posluchačů a nevysílají reklamu, ačkoli jde o privátní stanice. Do budoucna se očekává, že do DVB-T2 vstoupí i komerční rádia vlastněná Radimem Pařízkem, jehož společnost Digital Broadcasting provozuje Přechodovou síť 13.

Vstup do Diskuse

Jeden komentář: “Další rádio v českém DVB-T2: Přechodová síť 12 zařadila křesťanskou stanici Proglas”

  1. JirkaH napsal:

    Vážení,
    je mi líto, ale od prvopočátku vysílání v DVB-T a nyní i v DVB-T2 považuji vysílání rádií na tv kmitočtech za zvěrstvo. Zcela zbytečně tam zabírají místo. Bohužel díky tomu musí vlastníci TV přijímačů platit poplatky i za radio, a o to zřejmě šlo.
    Pro šíření radiového vysílání snad máme DAB/DAB+, ne?

Napsat komentář