České Radiokomunikace změnily identifikátory sítí DVB-T a DVB-T2, Digital Broadcasting také

0 komentářů 22.10.2018 / Jan Potůček

UVNITŘ TABULKA – Důvodem změny tzv. Network name je sjednocení názvů sítí pro lepší přehlednost při ladění televizorů a set-top boxů v době přechodu na DVB-T2.

Pod novými názvy se ode dneška na televizorech a set-top boxech identifikují pozemní televizní sítě provozované Českými Radiokomunikacemi (CRA). Tzv. Network name se objevuje na většině televizorů a set-top boxů během ladění. „Důvodem těchto změn je sjednocení názvů sítí pro lepší přehlednost při ladění televizorů a set-top boxů v době přechodu na DVB-T2,“ sdělil serveru Televizníweb.cz Marcel Procházka, ředitel regulace a strategie CRA. Úpravami názvů prošly již minulý týden i televizní terestrické sítě provozované společnostmi Digital Broadcasting a Progress Digital Radima Pařízka.

Česká televize již upravila identifikaci svojí Přechodové sítě 11 vysílající ve standardu DVB-T2, u veřejnoprávního multiplexu 1 tak zatím neučinila. „Nový Network name se nemusí automaticky aktualizovat, u některých modelů televizorů a set-top boxů se objeví až po novém naladění programů,“ upozorňuje Marcel Procházka. Změna názvu sítě nemá vliv na ladění televizních programů, vše funguje jako před změnou, ujistil.

Vstup do Diskuse

Napsat komentář