Zřejmě už opravdu poslední výluky měsíce postihnou Loučovice, Klatovy, Havlíčkův Brod, Kraslice a Velký Šenov

České Radiokomunikace (CRA) přidávají zřejmě poslední výluky plánované na říjen. Probíhat budou vždy přes den a vždy také budou bez náhrady. Dotknou se zejména veřejnoprávního Multiplexu 1 a komerční dvojky.

Hned zítra, v době od 9:00 do 16:00 hod. čeká údržba vysílač Loučovice Krásné pole. V uvedené době tak nebudou šířeny stanice veřejnoprávního multiplexu 1 a Multiplexu 2. Ten vysílá hlavní Novu, Novu Cinemu, TV Barrandov a dva kanály FTV Prima: Prima Cool a Prima.

Ve čtvrtek také, pro změnu od 10:00 do 17:00 hod., postihne plánovaná výluka Klatovsko, protože v uvedené době bude odstaven vysílač Klatovy Hůrka opět pro Multiplex 1 a 2.

Třetí a poslední zítřejší výluka se dotkne vysílače Havlíčkův Brod, Údolní, a to mezi 11:00 a 14:00 hod. Šířeny tak nebudou kanály obou výše zmiňovaných multiplexů.

Doufejme, že skutečně poslední údržbová přestávka náročného měsíce října potká v pátek 26. 10. ještě dva vysílače: Lipová, Ječný vrch (Velký Šenov) opět pro Multiplex 1 a 2, a to v době od 11:00 do 14:00 hod. a vysílač Kraslice I, Sněžná. Ten si ale mezi 7:30 a 13:30 k oběma několikrát zmiňovaným multiplexům přibere ještě dvě přechodové sítě CRA pro DVB-T2, a to 11 a 12. První je veřejnoprávní a určená pro šíření HD stanic České televize a Českého rozhlasu, druhá komerční. V ní najdete skoro 20 stanic Skupiny Nova, FTV Prima, Óčka a TV Barrandov.

Vstup do Diskuse

Napsat komentář