Přechod na DVB-T2 se podepisuje na nárůstu poptávky po televizorech a set-top boxech ve 3. čtvrtletí

Společnost GfK vydala další zprávu o prodeji technického spotřebního zboží nejen v České republice. Její systém Temax je založen na průzkumu do kterého je zapojeno zhruba půl milionu prodejen.

Nejvíce v 3. čtvrtletí 2018 rostly sektory telekomunikací a spotřební elektroniky u nichž přírůstek přesáhl 9 %. V druhém případě také – podle GfK v důsledku přechodu na vysílání ve standardu DVB- T2/HEVC – pokračuje růst poptávky po kompatibilních televizorech a set-top-boxech.

ČTĚTE TAKÉ: Podle GfK, roste prodej televizorů v prvním pololetí roku 2018 jen mírně

Samsung zjistil, že Češi ve sledování televize těsně zaostávají za Američany

Neznatelný pokles byl zaznamenán jen u průměrné ceny set-top boxů, a to zhruba o desetinu. U televizorů se však průměrná cena snížila v řádu jednotek procent.

Průzkum GfK Temax sleduje prodeje technického zboží ve více než 41 zemí světa, včetně Česka. Výsledky jsou založeny na tzv. maloobchodním panelu, do kterého je zapojeno zhruba půl milionu prodejen.

Vstup do Diskuse

Jeden komentář: “Přechod na DVB-T2 se podepisuje na nárůstu poptávky po televizorech a set-top boxech ve 3. čtvrtletí”

  1. viciouscz napsal:

    Určitě je poptávka menší než při „rušení“ analogu. Přechod na T2 spousta lidí řeší novou televizí. Ať už je to nižší cenou (určitě to nejsou jednotky, ale desítky procent) nebo spoustou nových technologií, např. SMARTky, UHD, OLED…

Napsat komentář