Internetová televize Slow TV mění působiště, odchází z iDnes.cz na Mall TV

0 komentářů 28.1.2019 / Jan Potůček

Termín startu Slow TV na Mall TV odhalí termiti, kteří v přímém přenosu na Mall TV konzumují celulózovou roušku, jež překrývá nápis s datem.

Program nové internetové televize Mall TV v dohledné době obohatí projekt Slow TV s nepřetržitými přímými přenosy z ranveje Letiště Václava Havla v Praze, ptačího krmítka v Makově nebo z trasy populární mazací tramvaje v Praze. Unikátní „pomalá“ televize se na Mall TV stěhuje z portálu iDnes.cz, kde fungovala od roku 2015 v rámci videoserveru Playtvak.cz a později na iDnes Kino. Termín startu Slow TV na Mall TV divákům odhalí termiti, kteří v přímém přenosu na Mall TV konzumují celulózovou roušku, jež překrývá nápis s datem. Zároveň tím zahájí pravidelnou rubriku „Co na to termiti?“.

K TÉMATU: Internetová Slow TV vysílala živě návštěvu televizního vysílače Kleť

Fenomén do té doby nevšedního sledování všedních věcí odstartovala před deseti lety norská veřejnoprávní televize NRK. Ta odvysílala záznam sedmihodinové cesty vlaku z Bergenu do Osla, který k obrazovkám přitáhl více než milion Norů a dalece předčil všechna očekávání. Na stále rostoucí popularitu takzvané pomalé televize zareagovala v roce 2015 také agentura Taktiq Communications (vydavatel serveru Televizníweb.cz, pozn. red.), která spustila českou Slow TV. „Myslíme si, že potenciál pomalé televize zdaleka není vyčerpaný, proto ho chceme dál rozvíjet. Fanoušci se ale žádných radikálních změn bát nemusí, o žádný ze svých oblíbených přenosů, které byly dosud k vidění na iDnes Kino, nepřijdou. Naopak k nim na Mall.tv přibydou nová témata a uživatelsky přívětivější prostředí,“ upřesňuje vedoucí redakce Slow TV Ivan Sobička podrobnosti, které budou přesun videí provázet.

„Chceme divákům nabídnout sedm plnohodnotných nonstop streamů, které bude možné díky funkci timeshift vrátit až o čtyři hodiny a které doplní mapy, letový radar, dopravní informace a další zajímavosti. Pevně věříme, že tohle vše jim zpříjemní zážitek a rozšíří obzory jak při sledování zavedených pořadů, tak těch z nového prostředí,“ dodává šéfproducent internetové televize Mall.tv Lukáš Záhoř. Slow TV není jediným formátem, kterým se Mall.tv inspirovala u progresivní norské veřejnoprávní televize. Podle předlohy populárního seriálu Match z produkce NRK natočila také desetidílný sitcom Život je hra s Jenovéfou Bokovou, Václavem Marholdem, Petr Markem a Michalem Suchánkem v hlavních rolích.

Vstup do Diskuse

Napsat komentář