SilverCrest Rádio DAB+: další extra levný a přenosný přijímač z Lidlu

UVNITŘ FOTOGALERIE – Novinka přichází se zcela jiným vnějším designem než předchozí model a hlavně – s rozměrnějším a barevným displejem. Cena ovšem zůstává podobná – 799 Kč.

Přenosný SilverCrest DAB+ 297490 o kterém jsme vás informovali na počátku listopadu byl nyní nahrazen přístrojem s velmi jednoduchým označením SilverCrest Rádio DAB+. Vnější rozdíly jsou vidět na první pohled – jiný tvar, jiná barva a hlavně – jak můžete vidět ve fotogalerii níže – zcela přepracovaný displej.

K TÉMATU:

SilverCrest Rádio DAB+ nabídne tunery FM (VKV) i DAB/DAB+ a pro každý z nich můžete uložit až deset stanic. Zabudovaný barevný LCD displej má úhlopříčku 6,1 cm (2,4″) a poslouží třeba k zobrazení názvu vysílače a prezentaci doprovodných obrázků. Výbavu doplňují automatické vypnutí po nastavené době (Sleep) a dva budíky s možným odložením času a buzením buď tónem nebo z rozhlasové stanice. Hodiny jsou jako obvykle synchronizovány přes DAB+.

Přijímač se napájí buď z baterií (4x AA, až 12 hod.) nebo dodaným adaptérem z 230 V. K dispozici máte také výstup na sluchátka přes obvyklý 3,5 mm jack, integrovaný zesilovač má 1 W (RMS). Rozměry přijímače bez antény jsou 161 x 109 x 48 mm, hmotnost je asi 300 g. Spotřeba je udávána na 5 W při provozu, v pohotovostním režimu pak na 0,4 W.

Vstup do Diskuse

20 komentářů: “SilverCrest Rádio DAB+: další extra levný a přenosný přijímač z Lidlu”

 1. Josef Zavrel napsal:

  Hezký den.
  Je to vybavením,vzhledem i cenově podařený kousek.Jen nemohu nikde,ani v manuálu najít info,zda-li je výstup pro sluchátka stereo.Zdraví J.Z.

 2. Bohumil Herwig napsal:

  prověřím a dám zde vědět (právě mi dorazil na vyzkoušení), ale snad vždy to tak bývá

 3. kubbyjack napsal:

  Ja bych byl rad, aby uz konecne prisel na trh nejaky rozumny reciever 5.1 / 7.2 s podporou DAB, WiFi, atd. a hlavne nestal 20 000,- 🙂

 4. Bohumil Herwig napsal:

  Po tom jsem sice nepatrál, ale za 20 by to uz mohlo byt rozumne, ne? p.s. vy mate doma 7.2? to tedy obdivuji…

 5. jis napsal:

  Zdravím, pořídil jsem si toto šikovné rádio.
  Se zastrčenou anténou jsem v Praze na Žižkově naladil 30 digitálních stanic (2 frekvence) a s vysunutou 40 (3 frekvence).
  Pro zajímavost, změřil jsem jeho spotřebu pomocí měřiče spotřeby Voltcraft SBC-500.

  napájecí zdroj naprázdno 0.10 W

  standby jas low 0.30 W, medium 0.33 W, high 0.36 W, on 0.57 W

  poslech stanice ČRo Radiožurnál
  dab+ 1.0 W (hlasitost 50%)
  dab+ 1.2 W (hlasitost 100%)
  fm 0.9 W (hlasitost 50%)
  fm 1.2 W (hlasitost 100%)

 6. Stranik napsal:

  Právě mi došel, je super až na nějaké mouchy. 🙂

  • Bohumil Herwig napsal:

   co mu vytykate?
   ja hlavne absenci primeho vyvolani stanic
   viz zitrejsi recenze…

   • jis napsal:

    > co mu vytykate? ja hlavne absenci primeho vyvolani stanic

    To by bylo sice nice to have, ale to by museli nahoru přidat dalších 5 tlačítek a přehlednost ovládání by tím utrpěla. Umístit je na jiné strany rádia by šlo asi těžko, pak by ho nebylo kde uchopit bez obavy z nechtěného stisku tlačítka.

    Mě více chybí možnost nastavit jas displeje samostatně pro ON a standby režim a větší hodiny ve standby, které by využívaly celou obrazovku. Ale tato omezení budou nejspíš dána použitým čipem, takže je to jen takový povzdech 🙂

  • jis napsal:

   > Právě mi došel, je super až na nějaké mouchy.

   Jaké mouchy? Podělte se.

   Já jsem si všiml následujícího chování, které mě překvapilo, ale třeba je to u digitálních rádií normální, což ale nemohu vědět, protože toto je mé první a v návodu o tom není žádná zmínka.

   Dejme tomu naladím dva muxy – ČRo a Teleko. Oba mají některé stanice stejné, jen jinak pojmenované a s jiným datovým tokem a kompresí, viz přehled na stránce http://www.dab-plus.cz/rozhlasove-stanice.html

   Ty odlišnosti zde uvedené mě zaujaly a proto jsem si chtěl poslechnout vybranou stanici nejprve z jednoho a pak z druhého muxu, zda zde bude nějaký slyšitelný rozdíl. Pro možnost rychlého přepínání mezi nimi jsem si je přidal na první a druhou předvolbu. A teď, co mě překvapilo. Zvolím první předvolbu, naladí se stanice z prvního muxu, chvíli poslouchám, pak zvolím druhou předvolbu, ale stanice z druhého muxu se nenaladí, zůstane ta předchozí. Jakoby rádio vědělo, že jde o stejnou stanici (byť jsou mezi nimi výše popsané rozdíly), tak se prostě nenamáhá přeladit na jinou frekvenci. Abych vůbec mohl přepnout na tu samou stanici z druhého muxu, musím nejprve vybrat z druhého muxu takovou, které v prvním není. Pak se rádio přeladí a potom teprve mohu zvolit kýženou stanici z druhého muxu. Jenomže tím ztratím možnost poslechem srovnávat dvě stejné stanice hned po sobě. Musí tam být ten mezikrok s třetí stanicí.

   Je toto chování digitálního rádia zcela normální, nebo jde o chybu?

Napsat komentář