Evolveo uvedlo dvě aktivní antény pro DVB-T/T2

Dvě novinky lišící se od sebe designem jsou vybaveny zesilovačem (zisk 48 dBi) a zabudovaným filtrem pro LTE/4G.

Obě sady mají podle výrobce odolnou povrchovou úpravou a moderní design. U kruhové Jade 1 na první pohled zaujme „žraločí ploutev“ na vrcholu anténního talíře o průměru 380 mm. Naopak víceméně klasické anténě Jade 2 (na snímku výše) o šířce 340 mm dominuje černý mat.

K TÉMATU:

Obě antény jsou dodávány v sadě, včetně napájecích adaptérů, desetimetrového kabelu a příslušných redukcí (konektor „IEC male“). Za Evolveo Jade 1 LTE s rozměry 380 x 150 mm zaplatíte 889 Kč, za Evolveo Jade 2 LTE pak 589 Kč (340 x 340 x 35 mm).

Vstup do Diskuse

5 komentářů: “Evolveo uvedlo dvě aktivní antény pro DVB-T/T2”

 1. jvic napsal:

  Doopravdy vidím na ODBORNÉM webu, který se zabývá DVB-T/T2 článek na takovéto paskvily, které s anténou nemají nic společného? Navíc chybí parametr reálného zisku antény. Možná rovnou článek označte jako reklamní, protože jinak by v textu nebyly kecy typu „dominuje“, „zaujme“ a podobně…

 2. MikKotanen napsal:

  Děláte si z lidí legraci? Na odborném webu doporučovat parodii na příjmovou soustavu? Vytrvale ve svém okolí proti těmhle paskvilům bojuju a vy to tady podporujete.

 3. Bohumil Herwig napsal:

  Asi jste si nevšimli, že nikdo nic nedoporučuje – je to v rubrice Aktualita. Je to tedy informace o tom, že se antény objevují na trhu. Tohle je – a vždy to také bylo – naprosto běžné ve všech časopisech.
  P. S., pro „jvic“: Jak vidite, článek není označen jako reklamní. Je označen jako Aktualita. Tedy novinka, apod…

  • MikKotanen napsal:

   Jenže z těchto hrůz jsem hrozně smutný, potom si představte, že si to někdo koupí a bude argumentovat, že ty antény byly zmíněny na odborném webu podporovaném operátorem Českými Radiokomunikacemi. To jsou potom věci, který lidem nelze vysvětlit, cítí se podvedeni a získají pocit, že televizního příjmu se nedá docílit jinak než pořízením placené služby. Konstrukčně nízký zisk vyhnaný silným zesilovačem a ještě ke všemu všesmerovost, nemožnost odstínění signálu z dalších směrů – to je všechno špatně.

 4. Bohumil Herwig napsal:

  Já vás chápu. Ale jsem novinář, vyznám se v mém okruhu a mezi ně antény nepatří.
  Nicméně ještě jinak – když dorazí tisková zpráva zapadající do záběru časopisu, měl bych se snažit ji zveřejnit. Berte to prostě jako informování veřejnosti o novém produktu. A já opravdu nemohu přemýšlet nad tím, zda je kvalitní anebo ne. To s tím navíc vůbec nesouvisí.

Napsat komentář