Dlouhá údržbová přestávka vysílače pozemního signálu čeká Ústí nad Labem

Ta bude částečně bez náhrady, většinou však vysílač pojede na polovinu anténního systému, což nejspíše poznají až diváci s hraničním příjmem.

Na čtvrtek a pátek plánovaná výluka bude trochu složitější. Vysílač na stanovišti Verneřice, Buková hora bude nejprve 11. 7. krátce bez náhrady odstaven v době mezi 4:45 a 5:00 hod. ráno, poté však plynule naváže výluka trvající až do pátku 12. července opět do 4:45 hod. ráno, kdy se pojede pouze na zmiňovanou polovinu anténního systému. Vše završí opět velmi krátká výluka mezi 4:45 a 5:00 hod. ranní, která už bude také bez náhrady.

Vysílač Ústí nad Labem, Buková hora, pokrytí PS12 pro DVB-T2, čevenec 2019.

Údržbová přestávka se dotkne vysílání DVB-T v podobě veřejnoprávního Multiplexu 1 se stanicemi ČT a ČRo a multiplexů 2 a 3 s komerčními kanály. V prvním případě jde o pět stanic hlavních televizních skupin (Barrandov, Nova, Nova Cinema, Prima a Prima Cool), v druhém o deset kanálů typu Barrandov Plus, Kino Barrandov, Óčko, Prima Love, Prima Max či Šlágr TV.

Vedle šíření signálu DVB-T bude ve výše uvedených časech úplně či částečně přerušeno také vysílání DVB-T2 v podobě veřejnoprávní Přechodové sítě 11 a komerční dvanáctky. Ta zajišťuje distribuci skoro dvaceti stanic Skupiny Nova, FTV Prima a mimo jiné také Barrandova.

Vstup do Diskuse

Jeden komentář: “Dlouhá údržbová přestávka vysílače pozemního signálu čeká Ústí nad Labem”

  1. Saxon napsal:

    To samé (termín výluky) platí pro vysílač Kleť.

Napsat komentář