Infokanál CRA bude na podzim

Největší provozovatel televizních vysílačů v Česku, společnost České Radiokomunikace (CRA), si pro přechod na DVB-T2 přichystala hned několik aktivit. V září má spustit další.

Společnost začala s kampaní prakticky již v roce 2017, kdy jako první zahájila řádné vysílání DVB-T2 prostřednictvím Přechodové sítě 12. Zároveň spustila (30. srpna 2016) certifikaci přijímačů (ověření jejich schopnosti přijímat správně české DVB-T2/HEVC) a vytvořila i stránky dvbt2overeno.cz na nichž se dozvíte například o postupu druhé digitalizace či o pokrytí signálem.

Pokrytí RS8.

CRA jsou také, od března 2017, partnerem tohoto serveru a ve spolupráci s regionálním Deníkem uspořádaly několik čtenářských soutěží o set-top boxy. Momentálně je v přípravě speciální kanál mající informovat o přechodu na české DVB-T2/HEVC a o krocích, které musí divák podniknout, aby nepřišel o bezplatný pozemní příjem televizního vysílání.

ČTĚTE TAKÉ: Další informace o pokrytí Regionální sítě 8.

Infokanál CRA (název ještě není znám) by měl odstartovat někdy v září, a to v Regionální síti 8 provozované právě Českými Radiokomunikacemi. Součástí kanálu by mělo být i hybridní televizní vysílání HbbTV.

Regionální síť 8 pro DVB-T momentálně šíří následující stanice: Barrandov News, Noe TV, Óčko Expres, Power TV, Regionalnitelevize.cz, Retro Music TV, Sport 5, Šlágr 2 TV, Televize Jéčko a TV Brno.

Vstup do Diskuse

6 komentářů: “Infokanál CRA bude na podzim”

 1. mirasat napsal:

  Škoda, že se na program nenašlo místo v síti 2.
  Certifikace běží od roku 2016, jestli se nepletu.

 2. VITEK2442 napsal:

  Z této sítě v neděli odešla TV Power a Regionalnitelevize.cz(k Pařízkovi)

 3. Pevy napsal:

  V RS 8 ? Tak to se přesně k těm lidem, kteří by to potřebovali nejvíc, stejně nedostane, takže zásah bude dost diskutabilní……

 4. mirasat napsal:

  RS8 má končit 5.1.2020, třeba dojde k odložení.

 5. RayX napsal:

  Je to sice jenom plán, ale pokud už se ČRa snaží udržet diváky v terestrice, tak nápad šířit speciální info kanál jen v RS8 tomu moc nepomůže …
  S ohledem na kapacity MUXů v DVB-T jim ale nic jiného nezbývá, leda by se provedla podobná operace jako při zařazení ČT D/ Art do MUX1 (což prý původně nebylo také možné …), tedy na poslední měsíce by snížili kvalitu nebo šíři doprovodných služeb a tím našli prostor i v těch zásadních celoplošných MUXech 1, 2 a 3 pro tenhle info kanál, když už to informování z pochopitelných důvodů nechtějí řešit infolištami 🙂
  https://www.ctu.cz/kapacita-datovych-toku

Napsat komentář