Zítra čeká výluka televizní vysílače Valašské Klobouky a Nýrsko, pozítří Zlín

Všechny plánované údržbové přestávky budou bez náhrady a dotknou se jak televizního vysílání ve stávajícím DVB-T, tak nastupujícího DVB-T2.

Vysílač Valašské Klobouky umístěný na stanovišti Ploštiny (Poteč) bude odstaven 6. 8. 2019 v době mezi 6:00 a 15:00 hod. Vysílat tak přestanou veřejnoprávní Multiplex 1 a komerční Multiplex 2 s kanály Barrandov, Nova Cinema, Nova, Prima Cool a Prima. A také Přechodová síť 11 s ČT a ČRo a Přechodová síť 12 se skoro dvacítkou nejrůznějších komerčních stanic jako je Nova, Prima, Noe a Šlágr.

Pokrytí vysílače Valašské Klobouky, Multiplex 2, srpen 2019.

V tentýž den, tedy v úterý 6. 8. 2019 se v době mezi 7:30 a 11:00 hod. odmlčí také dokrývač Nýrsko, Suchý Kámen, který taktéž šíří výše uvedené vysílací sítě.

 

Pokrytí vysílače Zlín, Tlustá hora. Multiplex 1, srpen 2019.

O den později, tedy ve středu 7. 8. 2019 bude prováděna údržba na vysílači Zlín, Tlustá hora. Ten nebude přenášet signál od 6:00 do 15:00 hod., což se dotkne jak výše uvedených televizních sítí, tak Multiplexu 3 a Regionální vysílací sítě 8. Ta zajišťuje přenos stanic Barrandov News, Noe TV, Óčko Expres, Power TV, Regionalnitelevize.cz, Retro Music TV, Sport 5, Šlágr 2 TV, Televize Jéčko a TV Brno.

Pokud jde o komerční Multiplex 3, v něm najdete desítku kanálů typu Prima Max a Love, Kino Barrandov a Plus, či Óčko a Óčko Star.

Vstup do Diskuse

5 komentářů: “Zítra čeká výluka televizní vysílače Valašské Klobouky a Nýrsko, pozítří Zlín”

  1. dirigento napsal:

    Nevysílá se náhodou ze stanoviště VK – Ploštiny MPX3 na K25 s ERP 1kW? Pokud je tam výluka celého stanoviště (jakože stopro je), nebude tam v udaný termín vysílat ani uvedený MPX3 na K25!!

  2. dirigento napsal:

    On tam (MPX3) sice uvedený není, ale z tohoto stanoviště vysílá, takže bude při výluce OFF. Proč ČRa toto neuvádí, je otázka na jejich management. Ovšem odpověď se nabízí. Na tomto (plus několika dalších) stanovištích MPX3 vysílají ČRa na své náklady s nízkým ERP oproti MPX1 + 2 (má to souvislost s přechodem na T2 a finální síti 23) a nikoliv na náklady tv stanic v MPX3 vysílajících.

Napsat komentář