Druhá třídenní výluka Ještědu se opět dotkne DVB-T i DVB-T2

Práce na vysílačích CRA finišují. Nově zařazená údržba od zítřka čeká liberecký televizní vysílač, ve středu 16. 10. pak také Cheb a Loučovice.

Zatímco Cheb a Loučovice budou bez náhrady, což znamená, že signál vůbec nebude šířen, v případě vysílače Ještěd půjde – drtivou většinu času – o provoz do poloviny anténního systému. Pokrytí bude tedy významně nižší, rozsah udán nebyl (mapa kterou vidíte níže, je pro plný provoz).

Pokrytí vysílače Liberec, Ještěd (plný provoz) pro PS12, říjen 2019.

Výluka nastoupí v úterý 15. října ráno a od 4:45 do 5:00 hod. bude bez náhrady, pak bude nepřetržitě pokračovat až do 18. 10. do 4:45 hod. na zmiňovanou polovinu anténního systému a poslední čtvrt hodinu (4:45 až 5:00) bude opět bez náhrady.

Dotkne se veřejnoprávní sítě 1 (DVB-T) a 11 (PS11, DVB-T2) šířící stanice Českého rozhlasu a České televize, Multiplexu 2 (DVB-T) s pěti komerčními kanály (Barrandov, Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool) a Multiplexu 3. Ten přes DVB-T šíří doplňkové stanice různých televizních skupin, takže tu například najdete Kino Barrandov, Óčko Star, Prima Love či Šlágr TV.

V případě Přechodové sítě 12 pro DVB-T2 pak půjde o skoro dvacítku nejrůznějších komerčních kanálů.

Pokrytí vysílače Cheb, Zelená hora pro veřejnoprávní PS11, říjen 2019.

Výluka ve středu 16. října se v případě Chebu, resp. vysílače umístěného na stanovišti Horní Pelhřimov, Zelená hora, bude týkat přechodových sítí 11 a 12 a DVB-T sítí 1 a 2. Proběhne v době od 6:00 do 15:00 hod.

Tentýž den také budou prováděny, v době od 8:00 do 14:00 hod., údržbové práce na dokrývači Loučovice, Krásné pole. A půjde o stejné televizní sítě jako v případě Chebu.

Další údržbová přestávka na vysílačích CRA je zatím naplánována na 23. 10. pro Ostravu (Okrajní).

Vstup do Diskuse

2 komentáře: “Druhá třídenní výluka Ještědu se opět dotkne DVB-T i DVB-T2”

  1. Pevy napsal:

    Podle zprávy to vypadá, že komerční sítě DVB-T2 (PS12) se výluka na Ještědu netýká. Že by vysílala jako jediná plným nesníženým výkonem ?

Napsat komentář