Nielsen Admosphere: likvidace serverů s nelegálním videoobsahem se nás zatím dotýká jen málo

Před několika týdny ukončily provoz některé streamovací servery nelegálně nabízející nejrůznější pořady zdarma. Teď byly vydány výsledky průzkumu.

Stalo se tak po žalobě „Aliance pro kreativitu a zábavu“ sdružující hollywoodská studia a streamovací služby typu Amazon či Netflix. Vynucené ukončení provozu však zasáhlo i některé české servery a jak se nás toto omezení dotýká zjišťovala agentura Nielsen Admosphere. Nicméně podle jejího průzkumu má momentálně dopad pouze na 17 % internetových uživatelů.

Listopadový průzkum Nielsen Admosphere ukázal, že nás vynucené ukončení provozu některých serverů příliš nezasáhlo.

Na průzkum odpovídalo 500 respondentů z internetové populace starší 15 let z Českého národního panelu a informace zaregistrovaly bezmála dvě pětiny dotázaných. Plných 20 % z nich zároveň toto téma zajímá, 19 % ne a 17 % dotázaných informaci o rušení serverů s nelegálním obsahem vůbec nezachytilo i když téma sledují.

O informace se nejvíce zajímala věková skupina mezi 15 a 34 lety, více než poloviny respondentů se však rušení nijak nedotýká, 29 % pak neví, zda je změna nějak ovlivní v budoucnu.

Společnost Nielsen Admosphere se věnuje průzkumu trhu, analýzám a zpracování dat. Zaměřuje se především na metodologicky a technologicky náročné projekty, jako je elektronické měření sledovanosti televizního vysílání.

Vstup do Diskuse

Napsat komentář