ČTÚ: odhalené případy rušení DVB-T/T2 v prosinci lehce poklesly

V pravidelné monitorovací zprávě Český telekomunikační úřad (ČTÚ) tentokráte neinformoval kolik v prosinci přijal nových hlášení o rušení příjmu zemské digitální televize datovými sítěmi 4G/LTE (v listopadu 51, v říjnu 65).

Jinak v prosinci ukončil celkem 103 šetření (v listopadu 89, v říjnu 63) z čehož mj. šlo o 57 (59, 42) případů rušení televizního příjmu (opět třináct z nich se týkalo DVB-T2) a sedm případů rušení rozhlasového a satelitního příjmu. Výsledkem šetření stížností na špatný příjem DVB-T2 byly v deseti případech závady na zařízení diváka a ve třech případech se jednalo o příjem v oblasti nepokryté televizním signálem.

K TÉMATU: ČTÚ – odhalené případy rušení DVB-T/T2 jsou i v listopadu na podobné úrovni jako v říjnu či v srpnu

Jako zdroj rušení pozemního digitálního televizního vysílání nebyla základnová stanice BTS LTE v pásmu 800 MHz zjištěna ani v jednom případě (v listopadu 1x, v říjnu 2x), jednou byl na vině mobilní telefon a v jednom případě se jednalo o problém s elektromagnetickou kompatibilitou.

Úřad také oznámil, že k 31. prosinci 2019 bylo ve zkušebním provozu 204 (v listopadu 193) základnových stanic 4G/LTE, v trvalém provozu pak 16.762 stanic (16.598).

Vstup do Diskuse

Napsat komentář