Multiplex 24 získal kmitočty pro DVB-T2 vysílání v Praze a středních Čechách

1 komentář 7.1.2020 / Jan Potůček

Finální síť DVB-T2 nahradí již tuto středu 8. ledna vypínaný multiplex 4 a Přechodovou síť 13, které provozuje společnost Digital Broadcasting.

Osm kmitočtů pro finální síť 24 pozemní digitální televize ve standardu DVB-T2 získala od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) společnost Digital Broadcasting. Všechny se soustředí na lokality v Praze a Středočeském kraji, kde operátor 8. a 9. ledna vypne vysílání celoplošného multiplexu 4 ve standardu DVB-T a Přechodové sítě 13 ve standardu DVB-T2. Multiplex 24 tak obě sítě nahradí, přičemž kmitočty, na kterých zahájí vysílání, mají platnost do konce roku 2030. Po České televizi jde teprve o druhého operátora sítí pro pozemní digitální televizní vysílání, který od ČTÚ získal kmitočty pro finální multiplex DVB-T2. Česká televize jich od ČTÚ obdržela zatím 32 z celkového počtu zhruba 90.

Z osmi kmitočtů pro multiplex 24 připadají tři na Prahu a pět na Středočeský, resp. Ústecký kraj (jde o dokrývač Litoměřice – Michalovice, který odebírá primární signál z pražského vysílače Ládví, pozn. red.). V Praze jde o tradiční vysílače sítí Digital Broadcasting v lokalitách Ládví, Novodvorská a Olšanská. Ve Středočeském kraji pak o Benešov, Beroun, Příbram a Rakovník. Kmitočty pro finální sítě DVB-T2 mají ještě obdržet České Radiokomunikace a jejich dceřiná společnost Czech Digital Group, které na nich mají 9. ledna v Praze spustit vysílání multiplexů 22 a 23 ve standardu DVB-T2.

Přidělené kmitočty pro multiplex 24:

 • Praha – Ládví – kanál 42
 • Praha – Novodvorská – kanál 42
 • Praha – Olšanská – kanál 42
 • Benešov – Kozmice – kanál 44
 • Beroun – Lhotka – kanál 30
 • Litoměřice – Michalovice – kanál 21
 • Příbram – U hvězdárny – kanál 45
 • Rakovník – Louštín – kanál 44
Vstup do Diskuse

Jeden komentář: “Multiplex 24 získal kmitočty pro DVB-T2 vysílání v Praze a středních Čechách”

 1. ivovi napsal:

  Podivne je, ze CRa jeste nemaji IO pro sit 22 a 23, ktere se maji v Praze spustit pozitri…

Napsat komentář