Multiplex 3 v DVB-T2 pokryje celý Karlovarský kraj, v dubnu odstartuje ze Zelené hory a Klínovce

5 komentářů 24.1.2020 / Jan Potůček

Nástupce multiplexu 3, finální síť 23, využije stejné základní vysílače v Karlovarském kraji jako multiplexy 1 a 2.

To, co nebylo v končícím pozemním digitálním televizním vysílání DVB-T možné, se v nástupnickém DVB-T2 stane realitou: multiplex 3 pokryje Karlovarský kraj ze stejných základních vysílačů jako multiplexy 1 a 2. Jen tedy už nepůjde o síť šířenou ve standardu DVB-T, ale v DVB-T2 jako finální multiplex 23. Vyplývá to z tabulek přechodu na nový vysílací standard DVB-T2, které zveřejnil server Televizezadarmo.cz. Podle nich multiplex 23 odstartuje z vysílače Cheb – Zelená hora 14. dubna a z vysílače Jáchymov – Klínovec 16. dubna na kanálu 31, který nyní na stejných vysílačích využívá Přechodová síť 12 pro šíření programů multiplexů 2 a 3 ve standardu DVB-T2.

Multiplex 23 využije také dokrývač Karlovy Vary – Tři kříže, což byl dosud jediný vysílač v Karlovarském kraji, z něhož bylo možné naladit vysílání multiplexu 3 ve standardu DVB-T. Rovněž z této lokality bude síť vysílat na kanálu 31. Multiplex 3 na Karlovarsku ukončí vysílání DVB-T z vysílače Karlovy Vary – Tři kříže 1. dubna (na kanálu 60) a hned 2. dubna jej nahradí multiplex 23 ve standardu DVB-T2. Z chebské Zelené hory tato síť odstartuje 14. dubna a z jáchymovského Klínovce 16. dubna. Přechodová síť 12 ukončí vysílání v Chebu, Jáchymově a Karlových Varech již 16. března.

Vstup do Diskuse

5 komentářů: “Multiplex 3 v DVB-T2 pokryje celý Karlovarský kraj, v dubnu odstartuje ze Zelené hory a Klínovce”

 1. Stranik napsal:

  A co Domažlice Vraní vrch? Tam to pojede rovněž … a výkon? Doufám že né ta současná nepovedená bludička ke konci DVB-T1 … To zas byl jednou nápad!!!

 2. pendy napsal:

  „Máte tam nějaký renonc v termínech – v 1. odstavci píšete:
  „…multiplex 23 odstartuje z vysílačů Cheb – Zelená hora a Jáchymov – Klínovec 14. dubna na kanálu 31…“

  V 2. odstavci ale píšete:
  „Z chebské Zelené hory tato síť odstartuje 14. dubna a z jáchymovského Klínovce 16. dubna.“

  Kdy tedy odtstartuje na Klínovci – 14. nebo 16.dubna?

Napsat komentář