Vypínání DVB-T v roce 2020 měsíc po měsíci: kdy a kde se bude přecházet na DVB-T2

14 komentářů 2.1.2020 / Jan Potůček

Připravili jsme pro vás chronologický přehled, jak budou jednotlivé regiony České republiky v prvním pololetí letošního roku přecházet na nový standard pozemní digitální televize DVB-T2.

První půlrok nového roku 2020 završí celý proces druhé televizní digitalizace. Do 30. června Česká republika vypne všechny vysílače celoplošných sítí DVB-T a velmi pravděpodobně i regionálních multiplexů v tomto standardu. Skončí také vysílání tří přechodových sítí DVB-T2, které se přetransformují na čtyři finální multiplexy nové generace. Přelaďování přijímačů tak čeká nejen ty diváky, kteří se teprve vybaví novým televizorem nebo set-top boxem, ale i ty, kteří již na příjem pozemní digitální televize v novém standardu přešli. Televizníweb.cz pro vás připravil velký přehled po jednotlivých měsících, kdy a kde se budou vypínat jednotlivé celoplošné multiplexy DVB-T, přechodové sítě DVB-T2 a zapínat finální sítě DVB-T2. Doplnili jsme také informace o přelaďování některých kmitočtů regionálních sítí DVB-T.

LEDEN 2020

7. ledna minutu před půlnocí vypne Česká televize vysílání svého multiplexu 1 ve standardu DVB-T na hlavním královéhradeckém vysílači Trutnov – Černá hora (kanál 40) a základním středočeském vysílači Votice – Mezivrata (kanál 53). Spolu s těmito vysílači budou vypnuty i návazné dokrývače v Královéhradeckém, Pardubickém, Středočeském a Jihočeském kraji (podrobněji v tomto článku). Ve stejný den také ukončí Regionální síť 7 vysílání ze středočeského vysílače Benešov – Kozmice na kanálu 23.

8. ledna minutu před půlnocí ukončí pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T celoplošné multiplexy 2, 3 a 4 s programy komerčních televizí v Praze. Multiplexy 2 a 3 se odmlčí na hlavním vysílači Praha – Žižkov (kanály 41 a 59), multiplex 4 na vysílačích Ládví, Novodvorská a Olšanská (kanál 42). Zároveň v Praze skončí vysílání Přechodové sítě 13, která ve standardu DVB-T2 šíří programy multiplexu 4 (skončí na kanálu 24 na vysílačích Ládví, Novodvorská a Olšanská) a nahradí ji finální síť 24, která odstartuje na stejných vysílačích na kanálu 42 (tedy na tom, který v tento den opustí multiplex 4). Česká televize zahájí vysílání finální sítě 22 ve standardu DVB-T2 v Králíkách v Pardubickém kraji (kanál 43).

9. ledna odstartují finální sítě 22 a 23 ve standardu DVB-T2 v Praze. Obě bude možné naladit na vysílači Praha – Žižkov na kanálech 40 a 23. Zároveň ve Středočeském kraji skončí vysílání multiplexu 4 ve standardu DVB-T, a to na vysílačích Benešov – Kozmice (kanál 44), Beroun – Lhotka (kanál 56), Příbram – U hvězdárny (kanál 56), Rakovník – Louštín (kanál 44) a Litoměřice – Michalovice (kanál 30). Na stejných vysílačích skončí i vysílání Přechodové sítě 13 ve standardu DVB-T2, a to na kanálu 24 (v Litoměřicích na kanálu 28). Nahradí ji finální síť 24 (Benešov – kanál 44, Beroun – kanál 30, Příbram – kanál 45, Rakovník – kanál 44, Litoměřice – kanál 21). Regionální síť 7 zahájí pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T na středočeských vysílačích Benešov – Kozmice a Beroun – Lhotka (kanál 53).

15. ledna minutu před půlnocí ukončí pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T celoplošné multiplexy 2 a 3 s programy komerčních televizí na dalším hlavním pražském a středočeském vysílači Praha – Cukrák a v případě multiplexu 2 i na návazných dokrývačích (na Cukráku půjde o kanály 41 a 59).

16. ledna odstartují finální sítě 22 a 23 ve standardu DVB-T2 na vysílačích Praha – Cukrák (kanály 40 a 23), multiplex 22 i na návazných dokrývačích ve Středočeském kraji a multiplex 23 na dalším hlavním středočeském vysílači Votice – Mezivrata (kanál 22).

22. ledna ukončí vysílání celoplošný multiplex 2 s hlavními programy televizí Nova, Prima a Barrandov na středočeském vysílači Votice – Mezivrata (kanál 41) a dokrývačích Tábor – Čelkovice (kanál 41) a Husinec – Na Vrážích (kanál 41). Zároveň se na stejném vysílači a dokrývačích odmlčí i Přechodová síť 12 ve standardu DVB-T2 na kanálu 28. Multiplex 3 ukončí vysílání i z votického vysílače Mezivrata na kanálu 59. Stejný vysílač vypne i Přechodovou síť 12 na kanálu 28.

23. ledna odstartuje finální síť 22 ve standardu DVB-T2 na středočeském vysílači Votice – Mezivrata a dokrývačích Tábor – Čelkovice a Husinec – Na Vrážích (všude kanál 40).

30. ledna minutu před půlnocí ukončí Česká televize vysílání multiplexu 1 ve standardu DVB-T v Ústeckém kraji, konkrétně pak na hlavních vysílačích Ústí nad Labem – Buková hora a Chomutov – Jedlová hora (v obou případech kanál 33) a také na návazných dokrývačích, včetně Desné – Příchovice (kanál 33), kde už nebude pokračovat vysílání ČT v DVB-T2. Ve stejný den a na stejných vysílačích skončí i vysílání přechodové veřejnoprávní sítě 11 ve standardu DVB-T2 na kanálu 50 a Přechodová síť 12 ve standardu DVB-T2 ukončí vysílání na pražských vysílačích Žižkov a Cukrák (kanál 31).

31. ledna zahájí Česká televize vysílání finální sítě 21 ve standardu DVB-T2 na hlavních severočeských vysílačích Ústí nad Labem – Buková hora a Chomutov – Jedlová hora (kanál 33). Zároveň vypne svoji Přechodovou síť 11 na dokrývačích Ústí nad Labem – Vaňov, Šluknov – vrch Pytlák a Velký Šenov – Ječný vrch (kanál 50) a zapne v těchto lokalitách finální síť 21 na kanálu 33.

ÚNOR 2020

1. února ukončí Česká televize vysílání svojí přechodové sítě 11 ve standardu DVB-T2 na dokrývači Děčín – Popovický vrch (kanál 50) a zapne na něm finální síť 21 na kanálu 33. Regionální síť 7 zahájí pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T na středočeském vysílači Příbram – U hvězdárny (kanál 59).

4. února minutu před půlnocí ukončí Česká televize vysílání multiplexu 1 ve standardu DVB-T v Plzeňském kraji. Konkrétně pak na hlavních vysílačích Plzeň – Krašov a Domažlice – Vraní vrch (kanál 34) a na návazných dokrývačích. Veřejnoprávní multiplex 1 skončí také na středočeském dokrývači Rakovník – Okružní (kanál 34).

6. února ukončí Regionální síť 7 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T na severočeském vysílači Jablonec nad Nisou – Černá Studnice (kanál 21), východočeském dokrývači Trutnov – rozhledna (kanál 21) a severočeském vysílači Ústí nad Labem – Krušnohorská (kanál 21).

7. února ukončí celoplošný multiplex 4 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T v Ústeckém kraji. Síť vypne vysílače Ústí nad Labem – Krušnohorská, Teplice – vodárna, Děčín – Chlum a Šluknov (ve všech případech kanál 30). Na stejných vysílačích skončí i Přechodová síť 13 ve standardu DVB-T2 (na kanálu 28) a nahradí ji finální síť 24 (na kanálu 21). Regionální síť 7 zahájí vysílání ve standardu DVB-T na severočeském vysílači Jablonec nad Nisou – Černá Studnice (kanál 50), východočeských vysílačích Svitavy – Hřebeček (kanál 50), Trutnov – rozhledna (kanál 50) a severočeském vysílači Ústí nad Labem – Krušnohorská (kanál 50).

12. února minutu před půlnocí ukončí Česká televize vysílání multiplexu 1 ve standardu DVB-T v Karlovarském kraji. Konkrétně na hlavních vysílačích Jáchymov – Klínovec a Cheb – Zelená hora (kanál 36) a návazných dokrývačích včetně Karlových Varů – Tří křížů (také kanál 36). Veřejnoprávní multiplex 1 skončí také na západočeském dokrývači Železná Ruda – Rozvodí (kanál 43) a ve středočeském Zaječově (kanál 29). Ve stejnou dobu ukončí celoplošný multiplex 2 vysílání v Královéhradeckém kraji, tedy na hlavním vysílači Trutnov – Černá hora (kanál 38) a dokrývačích Hronov – Jírová hora (kanál 37), Náchod – Na vyhlídce (kanál 35), Letohrad – nad ZD (kanál 35) a Žamberk – Na Rozálce (kanál 49). Zároveň se na stejném vysílači a dokrývačích odmlčí Přechodová síť 12 ve standardu DVB-T (Trutnov – kanál 28, Náchod – kanál 27, Hronov – kanál 29, Letohrad – kanál 27, Žamberk – kanál 37). Regionální síť 7 zahájí pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T na západočeském vysílači Jáchymov – Klínovec (kanál 36).

13. února minutu před půlnocí ukončí celoplošný multiplex 2 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T v Jihočeském kraji. Konkrétně půjde o vysílače České Budějovice – Kleť, Vimperk – Mařský vrch a návazné dokrývače na kanálu 39. Zároveň dojde na těchto vysílačích a dokrývačích k vypnutí Přechodové sítě 12 ve standardu DVB-T2 (na kanálu 27). Ve stejný den odstartuje v Královéhradeckém kraji finální síť 22 ve standardu DVB-T2. Naladíte ji na vysílači Trutnov – Černá hora (kanál 28) a dokrývačích Náchod – Na vyhlídce (kanál 27), Hronov – Jírová hora (kanál 37), Letohrad – nad ZD (kanál 27) a Žamberk – Na Rozálce (kanál 36).

14. února odstartuje v Jihočeském kraji finální síť 22 ve standardu DVB-T2 na vysílačích České Budějovice – Kleť, Vimperk – Mařský vrch a návazných dokrývačích na kanálu 27.

19. února minutu před půlnocí ukončí celoplošný multiplex 3 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T v Jihočeském kraji, konkrétně na vysílačích České Budějovice – Kleť a Vimperk – Mařský vrch (kanál 22). Celoplošný multiplex 4 ukončí pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T v Karlovarském kraji, konkrétně pak na vysílačích Jáchymov – Klínovec, Mariánské Lázně – Dyleň a Tachov (všechny na kanálu 45). Na stejných vysílačích skončí i vysílání Přechodové sítě 13 ve standardu DVB-T2 (Jáchymov – kanál 38, Mariánské Lázně – kanál 28, Tachov – kanál 24). Zároveň na nich odstartuje finální síť 24, a to na kanálu 45, na kterém krátce předtím skončí vysílání multiplexu 4. Regionální síť 7 ukončí pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T na jihočeském vysílači České Budějovice – Kleť (kanál 42).

20. února ukončí celoplošný multiplex 4 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T v Jihočeském kraji. Konkrétně se odmlčí na vysílačích a dokrývačích České Budějovice – Kleť (kanál 25), Dačice – Urbanecký vrch (kanál 25), Prachatice – Křeplice (kanál 56), Vimperk – Pod Homolkou (kanál 56) a Volary – CETIN (kanál 25). Zároveň ve stejných lokalitách skončí vysílání Přechodové sítě 13 ve standardu DVB-T (České Budějovice a Volary – kanál 32, zbylé lokality kanál 24). A odstartuje na nich finální síť 24 ve standardu DVB-T2 (Prachatice – kanál 36, v ostatních lokalitách kanál 30). Finální síť 23 ve standardu DVB-T2 zahájí vysílání v Jihočeském kraji na vysílačích České Budějovice – Kleť a Vimperk – Mařský vrch (kanál 22). Česká televize ukončí vysílání Přechodové sítě 11 ve standardu DVB-T v Jihočeském kraji, konkrétně na hlavních vysílačích České Budějovice – Kleť, Vimperk – Mařský vrch a návazných dokrývačích (všechny na kanálu 50). Ze stejných lokalit začne vysílat finální multiplex 21 ve standardu DVB-T2 na kanálu 39. Regionální síť 7 zahájí pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T na jihočeském vysílači České Budějovice – Kleť (kanál 53).

26. února minutu před půlnocí ukončí Česká televize vysílání multiplexu 1 ve standardu DVB-T na hlavním libereckém vysílači Ještěd (kanál 43) a na návazných dokrývačích. Ve stejný den v Libereckém kraji ukončí vysílání i celoplošný multiplex 4, konkrétně na vysílačích Česká Lípa – Špičák, Jablonec nad Nisou – Černá Studnice a Varnsdorf – město (ve všech případech kanál 25). Zároveň na těchto vysílačích skončí Přechodová síť 13 ve standardu DVB-T2 (Česká Lípa a Varnsdorf – kanál 28, Jablonec nad Nisou – kanál 24), aby ji okamžitě nahradila finální síť 24 (Česká Lípa a Jablonec nad Nisou – kanál 43, Varnsdorf – kanál 44). Multiplex 4 vypne rovněž východočeský dokrývač Trutnov – Šibeniční vrch (kanál 45), kde skončí i Přechodová síť 13 ve standardu DVB-T2 na kanálu 24 a nahradí ji finální síť 24 (kanál 45). Česká televize také ukončí vysílání multiplexu 1 na západočeském vysílači Sušice – Svatobor (kanál 49) a dokrývači Klatovy – Hůrka (také kanál 49). Regionální síť 8 ukončí pozemní digitální vysílání ve standardu DVB-T ze západočeského vysílače Plzeň – město (kanál 43).

27. února ukončí celoplošný multiplex 4 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T v Plzeňském kraji, konkrétně pak na vysílačích Plzeň – vodárna (kanál 56), Domažlice – Čerchov (kanál 25), Sušice – Svatobor (kanál 56), Klatovy – Doubrava (kanál 44) a Holoubkov (kanál 30). Zároveň na těchto vysílačích skončí vysílání Přechodové sítě 13 ve standardu DVB-T2, které ve všech lokalitách probíhá na kanálu 24. Nahradí ji finální síť 24 (Plzeň – kanál 43, Domažlice – kanál 43, Sušice – kanál 42, Klatovy – kanál 44, Holoubkov – kanál 21). Regionální síť 8 zahájí pozemní digitální vysílání ve standardu DVB-T ze západočeského vysílače Plzeň – město (kanál 56).

28. února zahájí Regionální síť 7 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T na západočeském vysílači Plzeň – vodárna (kanál 24).

BŘEZEN 2020

2. března ukončí celoplošný multiplex 2 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T v Plzeňském kraji, konkrétně pak na vysílačích Plzeň – Krašov, Domažlice – Vraní vrch a návazných dokrývačích (kanál 48), včetně středočeského dokrývače Rakovník – Okružní. Na stejných vysílačích a dokrývačích s výjimkou Krašova skončí i Přechodová síť 12 ve standardu DVB-T2 (kanál 31).

3. března zahájí finální síť 22 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T2 na západočeském vysílači Domažlice – Vraní vrch a návazných dokrývačích (kanál 34).

9. března ukončí Přechodová síť 12 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T2 na hlavním západočeském vysílači Plzeň – Krašov (kanál 31).

10. března zahájí finální síť 22 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T2 na hlavním západočeském vysílači Plzeň – Krašov (kanál 34).

16. března minutu před půlnocí ukončí celoplošný multiplex 2 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T v Karlovarském kraji, konkrétně pak na hlavních vysílačích Cheb – Zelená hora, Jáchymov – Klínovec a návazných dokrývačích (všechny na kanálu 35). Ve stejný den skončí na stejných vysílačích a dokrývačích také Přechodová síť 12 ve standardu DVB-T2 (na kanálu 31). Regionální síť 7 ukončí pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T z vysílačů a dokrývačů Beroun – Lhotka, Jáchymov – Klínovec, Plzeň – vodárna a Příbram – U hvězdárny (všechny na kanálu 38).

17. března zahájí finální síť 22 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T2 v Karlovarském kraji na hlavních vysílačích Cheb – Zelená hora, Jáchymov – Klínovec a návazných dokrývačích (všechny na kanálu 38 s výjimkou dokrývače Karlovy Vary – Tři kříže, který využije kanál 34).

19. března minutu před půlnocí ukončí Česká televize vysílání multiplexu 1 ve standardu DVB-T v Jihočeském kraji, konkrétně na hlavních vysílačích České Budějovice – Kleť, Vimperk – Mařský vrch a návazných dokrývačích (všechny na kanálu 49).

23. března minutu před půlnocí ukončí celoplošný multiplex 2 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T v Ústeckém kraji, konkrétně pak na hlavních vysílačích Ústí nad Labem – Buková hora, Chomutov – Jedlová hora a návazných dokrývačích (všechny na kanálu 58, včetně Jindřichovic pod Smrkem v sousedním Libereckém kraji). Ve stejný den skončí na stejných vysílačích a dokrývačích také Přechodová síť 12 ve standardu DVB-T2 (na kanálu 31).

24. března zahájí finální síť 22 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T2 v Ústeckém kraji na hlavních vysílačích Ústí nad Labem – Buková hora, Chomutov – Jedlová hora a návazných dokrývačích (všechny na kanálu 38).

30. března ukončí celoplošný multiplex 2 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T na západočeském vysílači Sušice – Svatobor a dokrývači Klatovy – Hůrka (kanál 48). Na stejném vysílači a dokrývači skončí i Přechodová síť 12 ve standardu DVB-T2 (kanál 31). Multiplex 2 ve stejný den ukončí vysílání také v Libereckém kraji, tedy na hlavním vysílači Ještěd (kanál 52) a návazných dokrývačích. Ve stejný den skončí na Liberecku také Přechodová síť 12 ve standardu DVB-T2 (Liberec, Frýdlant – kanál 31, Hejnice – kanál 25). Regionální síť 8 ukončí pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T z vysílače České Budějovice – Včelná II (kanál 34).

31. března minutu před půlnocí ukončí Česká televize pozemní digitální televizní vysílání multiplexu 1 ve standardu DVB-T v Jihomoravském kraji, konkrétně pak na hlavních vysílačích Brno – Kojál, Brno – Hády, Brno – Barvičova, Mikulov – Děvín a návazných dokrývačích (kanál 29 s výjimkou dokrývače Blansko na kanálu 32). Skončí i čtyři dokrývače multiplexu 1 v kraji Vysočina, a to Třebíč – Strážný vrch (kanál 36), Bystřice nad Pernštejnem – Voldán (kanál 54), Náměšť nad Oslavou – Zborovská (kanál 29) a Žďár nad Sázavou – Harusův kopec (kanál 36), a také dokrývač Hlubočky – Gagarinova (kanál 54) v Olomouckém kraji a čtyři dokrývače ve Zlínském kraji: Halenkov (kanál 43), Huslenky (kanál 29), Nový Hrozenkov (kanál 33) a Strání (kanál 43). Finální síť 22 zahájí pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T2 na západočeském vysílači Sušice – Svatobor a dokrývači Klatovy – Hůrka (kanál 34) a také na hlavním libereckém vysílači Ještěd (kanál 28) a dokrývačích Frýdlant – U rozhledny (kanál 28) a Hejnice – Lázně Libverda (kanál 38). Regionální síť 8 zahájí pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T z vysílače České Budějovice – Včelná II (kanál 50).

DUBEN 2020

1. dubna ukončí celoplošný multiplex 3 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T pro Karlovarský kraj z dokrývače Karlovy Vary – Tři kříže (kanál 60) a pro Plzeňský kraj z hlavního vysílače Plzeň – Krašov (kanál 52).

2. dubna zahájí finální síť 23 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T2 pro Karlovarský kraj z dokrývače Karlovy Vary – Tři kříže (kanál 31) a pro Plzeňský kraj z hlavního vysílače Plzeň – Krašov (kanál 31).

5. dubna ukončí celoplošný multiplex 3 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T ze západočeských vysílačů Sušice – Svatobor a Domažlice – Vraní vrch (oba na kanálu 52).

6. dubna zahájí finální síť 23 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T2 ze západočeského vysílače Sušice – Svatobor (kanál 31).

8. dubna zahájí finální síť 23 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T2 ze západočeského vysílače Domažlice – Vraní vrch (kanál 31).

20. dubna ukončí celoplošný multiplex 3 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T pro Ústecký kraj z vysílačů Ústí nad Labem – Buková hora a Chomutov – Jedlová hora (oba na kanálu 55).

21. dubna zahájí finální síť 23 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T2 ze severočeského vysílače Ústí nad Labem – Buková hora (kanál 31).

22. dubna zahájí finální síť 23 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T2 ze severočeského vysílače Chomutov – Jedlová hora (kanál 31).

26. dubna ukončí celoplošný multiplex 3 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T pro Liberecký kraj z vysílače Liberec – Ještěd (kanál 60).

27. dubna zahájí finální síť 23 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T2 pro Liberecký kraj z vysílače Liberec – Ještěd (kanál 31).

28. dubna ukončí celoplošný multiplex 3 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T pro Královéhradecký kraj z vysílače Trutnov – Černá hora (kanál 60) a pro Pardubický kraj z dokrývače Svitavy – Kamenná Horka (kanál 60).

29. dubna ukončí celoplošný multiplex 4 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T pro Královéhradecký a Pardubický kraj. Konkrétně půjde o vysílače a dokrývače Hradec Králové – Chlum (kanál 45), Pardubice – Slatiňany (kanál 48), Svitavy – Hřebečov (kanál 45), Ústí nad Orlicí – Andrlův Chlum (kanál 45), Náchod – Dobrošov (kanál 44), Vrchlabí (kanál 45) a Kutná Hora – rozhledna (kanál 44). Zároveň z těchto lokalit přestane vysílat Přechodová síť 13 ve standardu DVB-T2 na kanálu 24 a nahradí ji finální síť 24 ve standardu DVB-T2 (Hradec Králové a Vrchlabí – kanál 45, Pardubice, Svitavy a Ústí nad Orlicí – kanál 21, Náchod. Kutná Hora – kanál 44). Finální síť 23 zahájí pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T2 pro Královéhradecký kraj z vysílače Trutnov – Černá hora (kanál 31). Regionální síť 7 ukončí pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T na východočeském vysílači Svitavy – Hřebeček (kanál 21).

30. dubna minutu před půlnocí ukončí Česká televize pozemní digitální televizní vysílání multiplexu 1 ve standardu DVB-T pro Pardubický kraj, konkrétně pak na hlavním vysílači Pardubice – Krásné (kanál 32) a návazných dokrývačů. Multiplex 1 přestane vysílat také v kraji Vysočina, a to na hlavním vysílači Jihlava – Javořice (kanál 33) a čtyřech dokrývačích: Brtnice – Rokštejnská rokle (kanál 33), Havlíčkův Brod – Údolní (kanál 32), Okrouhlice – Vadín (kanál 54) a Velké Meziříčí – Fajtův vrch (kanál 34). Česká televize ukončí vysílání DVB-T také pro Olomoucký kraj, a to na hlavním vysílači Jeseník – Praděd (kanál 36) a všech návazných dokrývačích. Vypínání DVB-T signálu ČT se tento den dotkne také Moravskoslezského kraje, hlavních vysílačů Ostrava – Hošťálkovice, Ostrava Hladnov, Frýdek-Místek – Lysá hora (všechny na kanálu 54) i všech dokrývačů. Odmlčí se i pět DVB-T dokrývačů ČT ve Zlínském kraji: Jablůnka – Pálenisko (kanál 43), Valašská Bystřice – Búřov (kanál 43), Valašské Meziříčí – Radhošť (kanál 54), Velké Karlovice – Na Kyčerce (kanál 36) a Vsetín – Bečevná (kanál 54).

KVĚTEN 2020

4. května ukončí celoplošné multiplexy 2, 3 a 4 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T pro Jihomoravský kraj. Multiplexy 2 a 3 skončí na vysílačích Brno – Kojál, Brno – Hády, Brno – Barvičova a Mikulov – Děvín (kanály 40 a 59) a návazných dokrývačích – u multiplexu 2 v lokalitách Blansko – Olešná (kanál 39), Boskovice – Čížovky (kanál 40) a také v Huslenkách ve Zlínském kraji (kanál 40) a v Jablonném nad Orlicí v Pardubickém kraji (kanál 37), u multiplexu 3 ve Znojmu – Kraví hoře (kanál 49). Multiplex 4 ukončí vysílání na kanálu 44 z dokrývačů Adamov, Blansko – Veselice a Rosice u Brna a na kanálu 46 z vysílačů Brno – Barvičova, Brno – Jihlavská, Hodonín – Kapánsko, Znojmo – Deblínek a dokrývače Boskovice. Přechodová síť 12 ve standardu DVB-T2 ukončí vysílání na hlavních vysílačích Brno – Kojál, Brno – Hády, Brno – Barvičova a Mikulov – Děvín (kanál 28) a dokrývačích Blansko – Olešná (kanál 38), Boskovice – Čížovky (kanál 28), Jablonné nad Orlicí (kanál 27), Přechodová síť 13 ve standardu DVB-T2 přestane vysílat z vysílačů Brno – Barvičova (kanál 31) Brno – Jihlavská (kanál 43), Hodonín – Kapánsko (kanál 43), Znojmo – Deblínek (kanál 22) a dokrývačů Adamov (kanál 31), Blansko – Veselice (kanál 31), Rosice u Brna (kanál 43) a Boskovice (kanál 46). Zároveň z těchto lokalit odstartuje finální síť 24 ve standardu DVB-T2 (Brno, Hodonín, Znojmo, Boskovice – kanál 46, Adamov, Blansko – kanál 44).

5. května ukončí celoplošný multiplex 4 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T z jihomoravského dokrývače Vyškov (kanál 46). Na stejném dokrývači skončí i Přechodová síť 13 ve standardu DVB-T2 (kanál 31), kterou nahradí finální síť 24 ve standardu DVB-T2 (kanál 46). Multiplex 4 také v první fázi ukončí vysílání pro Olomoucký kraj, a to na vysílačích Hranice na Moravě (kanál 46), Olomouc – Slavonín (kanál 44), Přerov – Čekyně (kanál 44) a Šumperk – Háj (kanál 42). Zároveň dojde ve všech těchto lokalitách a navíc v Jeseníku k vypnutí Přechodové sítě 13 ve standardu DVB-T2 (Hranice na Moravě, Olomouc – kanál 24, Jeseník, Přerov, Šumperk – kanál 31), kterou nahradí finální síť 24 ve standardu DVB-T2 (Hranice na Moravě – kanál 46, Olomouc, Přerov – kanál 44, Šumperk – kanál 38). Finální multiplexy 22 a 23 ve standardu DVB-T2 zahájí vysílání pro Jihomoravský kraj z hlavních vysílačů Brno – Kojál, Brno – Hády, Brno – Barvičova a Mikulov – Děvín (kanály 40 a 33), síť 22 také z dokrývačů Blansko – Olešná (kanál 38), Boskovice – Čížovky (kanál 40) a Jablonné nad Orlicí (kanál 27), síť 23 z dokrývače Znojmo – Kraví hora (kanál 33).

25. května ukončí celoplošné multiplexy 2 a 3 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T pro Pardubický kraj a kraj Vysočina z hlavních vysílačů Pardubice – Krásné (kanály 39 a 34) a Jihlava – Javořice (kanály 35 a 30). Multiplex 2 vypne také dokrývače Svitavy – Kamenná Horka (kanál 39), Ústí nad Orlicí – Kubincův kopec (kanál 49), Havlíčkův Brod – Údolní (kanál 39), Třebíč – Strážný vrch (kanál 35) a Velké Meziříčí – Fajtův vrch (kanál 38). Zároveň v Pardubickém kraji ukončí vysílání i Přechodová síť 12 ve standardu DVB-T2 (Pardubice, Svitavy – kanál 28, Ústí nad Orlicí – kanál 27) a rovněž v kraji Vysočina (Jihlava, Třebíč, Havlíčkův Brod – kanál 28, Velké Meziříčí – kanál 37).

26. května ukončí celoplošný multiplex 4 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T pro kraj Vysočina, a to z vysílačů a dokrývačů Jihlava – Jeníkov, Třebíč – Vartemberk, Žďár nad Sázavou a Pelhřimov – Hodějovice (všechny na kanálu 42). Zároveň na těchto vysílačích skončí i Přechodová síť 13 ve standardu DVB-T2 (Jihlava, Žďár nad Sázavou a Pelhřimov – kanál 24, Třebíč – kanál 56). Na kanálu 42 pak z těchto lokalit odstartuje finální síť 24 ve standardu 24. Finální sítě 22 a 23 ve standardu DVB-T2 zahájí vysílání pro Pardubický kraj a kraj Vysočina. Síť 22 odstartuje na hlavním pardubickém vysílači Krásné (kanál 28), jihlavské Javořici (kanál 28) a dokrývačích Svitavy – Kamenná Horka (kanál 28), Ústí nad Orlicí – Kubincův kopec (kanál 27), Havlíčkův Brod – Údolní (kanál 28), Třebíč – Strážný vrch (kanál 28) a Velké Meziříčí – Fajtův vrch (kanál 41). Sít 23 začne vysílat z Krásného na kanálu 34, ze svitavské Kamenné Horky rovněž na kanálu 34 a z jihlavské Javořice na kanálu 35.

27. května ukončí celoplošný multiplex 4 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T pro Moravskoslezský kraj, konkrétně na vysílačích Ostrava – Lanová (kanál 45), Hlubočec – Hůrka (kanál 45) a dokrývačích Bruntál – Čas (kanál 45) a Třinec (kanál 44). Na stejných kanálech okamžitě začne vysílat finální síť 24 ve standardu DVB-T2, a mezitím dojde k ukončení vysílání Přechodové sítě 13 ve standardu DVB-T2, která na všech těchto lokalitách vysílala na kanálu 31.

28. května ukončí celoplošný multiplex 4 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T pro Zlínský kraj, konkrétně na vysílačích Uherské Hradiště – Rovnina (kanál 42), Zlín – 5 (kanál 42), Frenštát pod Radhoštěm – Velký Javorník (kanál 42), Slavičín – Hrádek (kanál 42) a Vsetín – Lysá hora (kanál 46). Na stejných kanálech okamžitě začne vysílat finální síť 24 ve standardu DVB-T2, a mezitím dojde k ukončení vysílání Přechodové sítě 13 ve standardu DVB-T2 (Frenštát pod Radhoštěm, Vsetín, Zlín – kanál 31, Slavičín, Uherské Hradiště – kanál 43).

29. května ukončí celoplošný multiplex 4 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T pro Jeseníky, konkrétně z dokrývačů Jeseník – Studniční vrch (kanál 45) a Jeseník – Zlatý Chlum (kanál 44). Na stejných lokalitách dojde i k vypnutí Přechodové sítě 13 ve standardu DVB-T2 na kanálu 31. Poté odstartuje finální síť 24 ve standardu DVB-T2 (Studniční vrch – kanál 45, Zlatý Chlum – kanál 44).

31. května minutu před půlnocí ukončí Česká televize pozemní digitální televizní vysílání multiplexu 1 ve standardu DVB-T pro Zlínský kraj, konkrétně na hlavních vysílačích Zlín – Tlustá hora a Valašské Klobouky – Ploštiny (kanál 33) a návazných dokrývačích Brumov – Bylnice (kanál 36) a Luhačovice – Branka (kanál 33).

ČERVEN 2020

1. června ukončí celoplošný multiplex 2 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T pro Olomoucký kraj, konkrétně na hlavní vysílači Jeseník – Praděd a dokrývači Zlaté Hory – Biskupská kupa (kanál 53). Odmlčí se i návazné dokrývače ve Zlínském kraji: Nový Hrozenkov – Humenec (kanál 49), Valašské Meziříčí – Radhošť (kanál 37), Velké Karlovice – Na Kyčerce (kanál 53) a Vsetín – Bečevná (kanál 58). Zároveň z Pradědu a ve Zlatých Horách přestane vysílat Přechodová síť 12 ve standardu DVB-T2 na kanálu 28. Multiplex 2 tento den ukončí vysílání i v Moravskoslezském kraji na vysílačích Ostrava – Hošťálkovice, Ostrava – Hladnov a Frýdek-Místek – Lysá hora (všechny na kanálu 37) a ze stejných vysílačů přestane vysílat i Přechodová síť 12 ve standardu DVB-T2 na kanálu 28.

2. června zahájí vysílání finální síť 22 ve standardu DVB-T2 pro Olomoucký a Moravskoslezský kraj. V Olomouckém kraji z Pradědu a ve Zlatých Horách na kanálu 28. v Moravskoslezském kraji z vysílačů Ostrava – Hošťálkovice, Ostrava – Hladnov a Frýdek-Místek – Lysá hora rovněž na kanálu 28. Finální síť 23 ve standardu 23 odstartuje v Moravskoslezském kraji z vysílačů Ostrava – Hošťálkovice, Ostrava – Hladnov a Frýdek-Místek – Lysá hora na kanálu 31.

4. června ukončí celoplošný multiplex 3 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T pro Olomoucký kraj na hlavním vysílači Jeseník – Praděd (kanál 51).

5. června zahájí vysílání finální síť 23 ve standardu DVB-T2 pro Olomoucký kraj na hlavním vysílači Jeseník – Praděd (kanál 31).

8. června ukončí celoplošný multiplex 3 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T pro Moravskoslezský kraj na vysílačích vysílačů Ostrava – Hošťálkovice, Ostrava – Hladnov a Frýdek-Místek – Lysá hora (kanál 48).

23. června ukončí celoplošný multiplex 2 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T pro Zlínský kraj na hlavních vysílačích Zlín – Tlustá hora a Valašské Klobouky – Ploštiny (oba na kanálu 49) a také na dokrývači Jablůnka – Pálenisko (také kanál 49). Zároveň skončí vysílání Přechodové sítě 12 ve standardu DVB-T2 ze všech vysílačů a dokrývačů ve Zlínském kraji (Zlín, Valašské Klobouky – kanál 22, Huslenky, Valašské Meziříčí – kanál 28, Vsetín, Velké Karlovice – kanál 34, Nový Hrozenkov – kanál 40, Jablůnka – kanál 41). Celoplošný multiplex 3 ukončí vysílání DVB-T z hlavního zlínského vysílače Tlustá hora (kanál 25).

24. června zahájí finální sítě 22 a 23 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T2 z hlavního zlínského vysílače Tlustá hora (kanály 22 a 33). Finální síť 22 spustí i další hlavní vysílač Valašské Klobouky – Ploštiny (kanál 22) a dokrývače Huslenky – U Sivků (kanál 22), Jablůnka – Pálenisko (kanál 41), Nový Hrozenkov – Humenec (kanál 40), Valašské Meziříčí – Radhošť (kanál 28), Velké Karlovice – Na Kyčerce (kanál 41) a Vsetín – Bečevná (kanál 34).

29. června ukončí celoplošný multiplex 3 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T z hlavního vysílače Valašské Klobouky – Ploštiny (kanál 25).

30. června zahájí finální síť 23 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T2 z hlavního vysílače Valašské Klobouky – Ploštiny (kanál 33). Všechny regionální sítě DVB-T by měly ukončit vysílání ve všech lokalitách.

Vstup do Diskuse

14 komentářů: “Vypínání DVB-T v roce 2020 měsíc po měsíci: kdy a kde se bude přecházet na DVB-T2”

 1. mirasat napsal:

  1. Jak to bude se startem MUX24 z Kletě ? Odstartuje až 26.5. (po vypnutí kanálu 30 z Javořice) ?
  2. RS8 kanál 50 ze Včelné ? To není dobrý nápad. Což takhle z Kletě ?
  3. Zatím jsem nikde nečetl vyjádření od ČRa, že by RS8 měla vůbec po 5.lednu pokračovat. Poslední vyjádření bylo, že RS8 skončí kompletně všude 5.1.2020.

 2. Pevy napsal:

  Co s takovým článkem, jehož informační hodnota by měla spočívat v přesných informacích o kmitočtech vysílačů, když některé uvedené kmitočty jsou chybné….

 3. lev napsal:

  Je to nepřehledné by lo by lépe to zpracovat do přehledné tabulky případné chyby opravit !!!

 4. Josef Zavrel napsal:

  Přátelé,zdravím v novém roce.
  Také se přimlouvám shrnout vše do přehledné tabulky,popř. do dvou.Pro obyčejné lidi to ale stejně bude mazec.V některých oblastech ani diváci nevědí,odkud signál chytají.Servisáci,těšte se !

  • notizia napsal:

   Josef Zavrel napsal:
   2.1.2020 (11:07)
   „V některých oblastech ani diváci nevědí,odkud signál chytají.Servisáci,těšte se !“

   Za toto jsou zodpovědní ti s odpuštením totální. „K O K O T I“ (pardon ale opravdu se nedají jinak titulovat) kteří rozhodli o tom že od přelomu listopad/prosinec bude piktogram na všech vysílačích ČT a že nebude jen na měsíc předem na konkrétních vysílačích které bude do 30 dní vypnuty!!! Obyčejný divák ani neví z kterého vysílače bere signál a pak se bude divit že ze dne na den ztratí ČT i když se v jeho lokalitě mělo vypínat až za dva měsíce.

   Velký příklad tohoto je např. samotný Zlín a kromě jeho okolí. V samotném Zlině jsou totiž určité městské části odkázané na Kojál (někde aj Praděd) a ne na Tlustou horu. Tito lidi ale ani náhodou nenapadne že mohou od 1. 4. 2020 přijít o ČT kdy podle přehledů si vyčte to Zlínsko vypíná až od 1. 6. 2020. Pokud by byl až od 1. 3. 2020 piktogram na Kojále a na Tlusté až od 1. 5. 2020 tak nemůže dojit k tomuto chaosu který zaviní hňupi z ČT!!!

  • jendelin.i napsal:

   Docela přehledné tabulky po krajích, včetně ukončování přechodových sítí, jsou na tom webu MPO, kam vede odkaz „harmonogram“ v hlavní liště vpravo nahoře :-).
   Mně to v tuhle chvíli tady taky připadá nepřehledné, ale třeba se to někdy může hodit, takto za celou ČR chronologicky…
   Tabulky odkazované Danielem Neumannem mají, podle mě, tu zásadní chybu, že nezahrnují ukončení přechodových sítí…

   • ivovi napsal:

    Ano, mate pravdu, presne tohle jsem na techto strankach pripominkoval nekdy v listopadu. Bylo to v souvislosti s nestatnym piktogramem na CT.

    Je docela ostuda, ze neexistuje oficialni souhrnna tabulka celeho prechodu!

    Pan Potucek slibil, ze doplni, ale zatim se tak bohuzel nestalo. Pro divaky i odborniky na rozhrani kraju je proklikavani pres kraje nepouzitelne.

 5. PavelB. napsal:

  Článek musel dát beze sporu moře práce, takže se chyby stanou. V lednu třeba hned 4( to co jsem si všiml) Takže uvedu na pravou míru . 7.ledna :Ve stejný den také ukončí Regionální síť 7 vysílání ze středočeského vysílače Benešov – Kozmice na kanálu 32.SPRÁVNĚ = kanál 23. 8.leden : …….a nahradí ji finální síť 24, která odstartuje na stejných vysílačích na kanálu 24 (tedy na tom, který v tento den opustí multiplex 4). SPRÁVNĚ=na kanálu 42. 15.leden: Multiplex 3 ukončí vysílání i z votického vysílače Mezivrata na kanálu 59. Stejný vysílač vypne i Přechodovou síť 12 na kanálu 28. 22.leden:……..končí ….Votice – Mezivrata (kanál 41) a dokrývačích Tábor – Čelkovice (kanál 41) a Husinec – Na Vrážích (kanál 41). Zároveň se na stejném vysílači a dokrývačích odmlčí i Přechodová síť 12 ve standardu DVB-T2 na kanálu 28. Že by se K28 na Voticích vypínal nadvakrát :-)????? No SPRÁNVĚ bude tedy nejpravděpodobněji až toho 22.1. A navíc tuto stejnou chybu má i web MPO. Myslím, že by si na ministerstvu měli dávat větší pozor.

Napsat komentář