Co se bude vypínat do konce února? DVB-T skončí v jižních, západních, východních a severních Čechách

7 komentářů 5.2.2020 / Jan Potůček

Tento měsíc proběhne ještě 10 vypínání a zapínání vysílačů DVB-T a DVB-T2, které se dotkne všech čtyř celoplošných sítí pro pozemní digitální televizi a také Regionálních sítí 7 a 8.

Půlnočním vypínáním DVB-T vysílačů České televize na většině území Plzeňského kraje únorové změny v pozemním digitálním televizním vysílání rozhodně nekončí. Diváky v českých krajích čeká celkem 10 různých operací, které se dotknou všech celoplošných sítí DVB-T, tedy multiplexů 1, 2, 3 a 4, a také Regionálních sítí 7. Vypínat se budou také Přechodové sítě 12 a 13 a zapínat finální multiplexy 22, 23 a 24 ve standardu DVB-T2. Pro lepší přehled nabízíme všechny tyto změny rozdělené podle jednotlivých sítí a seřazené chronologicky do konce února.

Vypínání multiplexu 1 – Česká televize (DVB-T)

12. února minutu před půlnocí ukončí Česká televize vysílání multiplexu 1 ve standardu DVB-T v Karlovarském kraji. Konkrétně na hlavních vysílačích Jáchymov – Klínovec a Cheb – Zelená hora (kanál 36) a návazných dokrývačích včetně Karlových Varů – Tří křížů (také kanál 36). Veřejnoprávní multiplex 1 skončí také na západočeském dokrývači Železná Ruda – Rozvodí (kanál 43) a ve středočeském Zaječově (kanál 29).

26. února minutu před půlnocí ukončí Česká televize vysílání multiplexu 1 ve standardu DVB-T na hlavním libereckém vysílači Ještěd (kanál 43) a na návazných dokrývačích (Albrechtice, Frýdlant, Hejnice, Pelechov, Raspenava). Skončí také vysílání multiplexu 1 na západočeském vysílači Sušice – Svatobor (kanál 49) a dokrývači Klatovy – Hůrka (také kanál 49).

Vypínání Přechodové sítě 11 – Česká televize  (DVB-T2)

20. února Česká televize ukončí vysílání Přechodové sítě 11 ve standardu DVB-T v Jihočeském kraji, konkrétně na hlavních vysílačích České Budějovice – Kleť, Vimperk – Mařský vrch a návazných dokrývačích (všechny na kanálu 50).

Zapínání finální sítě 21 – Česká televize (DVB-T2)

Finální síť 21 ve standardu DVB-T2 zahájí 20. února vysílání v Jihočeském kraji na vysílačích České Budějovice – Kleť a Vimperk – Mařský vrch (kanál 39).

Vypínání multiplexu 2 – České Radiokomunikace (DVB-T)

12. února minutu před půlnocí ukončí celoplošný multiplex 2 vysílání v Královéhradeckém kraji, tedy na hlavním vysílači Trutnov – Černá hora (kanál 38) a dokrývačích Hronov – Jírová hora (kanál 37), Náchod – Na vyhlídce (kanál 35), a v Pardubickém kraji na dokrývačích Letohrad – nad ZD (kanál 35) a Žamberk – Na Rozálce (kanál 49).

13. února minutu před půlnocí ukončí celoplošný multiplex 2 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T v Jihočeském kraji. Konkrétně půjde o vysílače České Budějovice – Kleť, Vimperk – Mařský vrch a návazné dokrývače na kanálu 39.

Vypínání Přechodové sítě 12 – České Radiokomunikace (DVB-T2)

12. února se odmlčí Přechodová síť 12 ve standardu DVB-T2 v Královéhradeckém kraji (Trutnov – kanál 28, Náchod – kanál 27, Hronov – kanál 29, Letohrad – kanál 27, Žamberk – kanál 37).

13. února dojde na vysílačích a dokrývačích v Jihočeském kraji k vypnutí Přechodové sítě 12 ve standardu DVB-T2 (na kanálu 27).

Zapínání finální sítě 22 – České Radiokomunikace (DVB-T2)

13. února odstartuje v Královéhradeckém kraji finální síť 22 ve standardu DVB-T2. Naladíte ji na vysílači Trutnov – Černá hora (kanál 28) a dokrývačích Náchod – Na vyhlídce (kanál 27), Hronov – Jírová hora (kanál 37), Letohrad – nad ZD (kanál 27) a Žamberk – Na Rozálce (kanál 36).

14. února odstartuje v Jihočeském kraji finální síť 22 ve standardu DVB-T2 na vysílačích České Budějovice – Kleť, Vimperk – Mařský vrch a návazných dokrývačích na kanálu 27.

Vypínání multiplexu 3 – Czech Digital Group (DVB-T)

19. února minutu před půlnocí ukončí celoplošný multiplex 3 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T v Jihočeském kraji, konkrétně na vysílačích České Budějovice – Kleť a Vimperk – Mařský vrch (kanál 22).

Zapínání finální sítě 23 – Czech Digital Group (DVB-T2)

Finální síť 23 ve standardu DVB-T2 zahájí 20. února vysílání v Jihočeském kraji na vysílačích České Budějovice – Kleť a Vimperk – Mařský vrch (kanál 22).

Vypínání multiplexu 4 – Digital Broadcasting (DVB-T)

7. února ukončí celoplošný multiplex 4 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T v Ústeckém kraji. Síť vypne vysílače Ústí nad Labem – Krušnohorská, Teplice – vodárna, Děčín – Chlum a Šluknov (ve všech případech kanál 30).

Multiplex 4 ukončí 19. února pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T v Karlovarském kraji, konkrétně pak na vysílačích Jáchymov – Klínovec, Mariánské Lázně – Dyleň a Tachov (všechny na kanálu 45).

20. února ukončí multiplex 4 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T v Jihočeském kraji. Konkrétně se odmlčí na vysílačích a dokrývačích České Budějovice – Kleť (kanál 25), Dačice – Urbanecký vrch (kanál 25), Prachatice – Křeplice (kanál 56), Vimperk – Pod Homolkou (kanál 56) a Volary – CETIN (kanál 25).

26. února ukončí tato síť vysílání v Libereckém kraji, konkrétně na vysílačích Česká Lípa – Špičák, Jablonec nad Nisou – Černá Studnice a Varnsdorf – město (ve všech případech kanál 25). Multiplex 4 vypne rovněž východočeský dokrývač Trutnov – Šibeniční vrch (kanál 45),

27. února ukončí celoplošný multiplex 4 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T v Plzeňském kraji, konkrétně pak na vysílačích Plzeň – vodárna (kanál 56), Domažlice – Čerchov (kanál 25), Sušice – Svatobor (kanál 56), Klatovy – Doubrava (kanál 44) a Holoubkov (kanál 30).

Vypínání Přechodové sítě 13 – Digital Broadcasting (DVB-T2)

7. února ukončí Přechodová síť 13 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T2 v Ústeckém kraji. Síť vypne vysílače Ústí nad Labem – Krušnohorská, Teplice – vodárna, Děčín – Chlum a Šluknov (ve všech případech kanál 28).

Přechodová síť 13 ukončí 19. února pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T v Karlovarském kraji, konkrétně pak na vysílačích Jáchymov – Klínovec, Mariánské Lázně – Dyleň a Tachov (Jáchymov – kanál 38, Mariánské Lázně – kanál 28, Tachov – kanál 24).

20. února skončí vysílání Přechodové sítě 13 v Jihočeském kraji (České Budějovice a Volary – kanál 32, zbylé lokality kanál 24).

26. února v Libereckém kraji ukončí vysílání Přechodová síť 13, konkrétně na vysílačích Česká Lípa a Varnsdorf – kanál 28, Jablonec nad Nisou – kanál 24.

27. února ukončí Přechodová síť 13 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T2 v Plzeňském kraji, konkrétně pak na vysílačích Plzeň – vodárna, Domažlice – Čerchov, Sušice – Svatobor, Klatovy – Doubrava a Holoubkov (všude kanál 24).

Zapínání finální sítě 24 – Digital Broadcasting (DVB-T2)

7. února odstartuje finální multiplex 24 ve standardu DVB-T2 v Ústeckém kraji. Síť bude dostupná na vysílačích Ústí nad Labem – Krušnohorská, Teplice – vodárna, Děčín – Chlum a Šluknov (ve všech případech kanál 21).

19. února odstartuje v Karlovarském kraji finální síť 24, a to na kanálu 45 na vysílačích Jáchymov – Klínovec, Mariánské Lázně – Dyleň a Tachov.

26. února odstartuje finální síť 24 v Libereckém kraji (Česká Lípa a Jablonec nad Nisou – kanál 43, Varnsdorf – kanál 44).

27. února zahájí vysílání finální síť 24 v Plzeňském kraji (Plzeň – kanál 43, Domažlice – kanál 43, Sušice – kanál 42, Klatovy – kanál 44, Holoubkov – kanál 21).

Přelaďování Regionální sítě 7 – Progress Digital (DVB-T)

6. února ukončí Regionální síť 7 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T na severočeském vysílači Jablonec nad Nisou – Černá Studnice (kanál 21), východočeském dokrývači Trutnov – rozhledna (kanál 21) a severočeském vysílači Ústí nad Labem – Krušnohorská (kanál 21).

7. února zahájí vysílání ve standardu DVB-T na severočeském vysílači Jablonec nad Nisou – Černá Studnice (kanál 50), východočeských vysílačích Svitavy – Hřebeček (kanál 50), Trutnov – rozhledna (kanál 50) a severočeském vysílači Ústí nad Labem – Krušnohorská (kanál 50).

Regionální síť 7 zahájí 12. února pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T na západočeském vysílači Jáchymov – Klínovec (kanál 36).

19. února ukončí pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T na jihočeském vysílači České Budějovice – Kleť (kanál 42).

20. února zahájí Regionální síť 7 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T na jihočeském vysílači České Budějovice – Kleť (kanál 53).

28. února zahájí Regionální síť 7 pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T na západočeském vysílači Plzeň – vodárna (kanál 24).

Přelaďování Regionální sítě 8 – České Radiokomunikace (DVB-T)

26. února Regionální síť 8 ukončí pozemní digitální vysílání ve standardu DVB-T ze západočeského vysílače Plzeň – město (kanál 43). O den později zahájí pozemní digitální vysílání ve standardu DVB-T ze západočeského vysílače Plzeň – město (kanál 56).

Vstup do Diskuse

7 komentářů: “Co se bude vypínat do konce února? DVB-T skončí v jižních, západních, východních a severních Čechách”

 1. mirasat napsal:

  Je neuvěřitelné, že pořád nevíme, jak to bude s DVB-T2 vysíláním Digital Broadcasting po 20.únoru na vysílači Kleť…..
  Jinak po sté. Vimperk pod Homolkou televizní signál hevysílá. Vysílá se z BTS Vodafone Brantlův Dvůr.

 2. vontum napsal:

  Když pominu to naprosto zbytečné harakiri z RS 7 a 8 a ten totální přelaďovací chaos u některých komerčních stanic, způsobený jejich dočasnou přítomností ve „finální“ síti 22, tak Nova Cinema má vysílat i ve finální síti 24?

 3. mirasat napsal:

  Momentálně je dublována Nova a Nova Cinema. Smlouvy jsem pochopitelně nečetl, ale předpokládám, že už to tak zůstane.

Napsat komentář