Podle průzkumu CZC je už většina diváků na DVB-T2 připravena, čtvrtina ale stále ještě ne

Alespoň to říká únorový průzkum provedený na vzorku více než tisíce zákazníků skupiny Mall Group.

Od podzimu minulého roku počet domácností schopných přijímat signál nového pozemního standardu DVB-T2/HEVC výrazně narostl, a to na plné tři čtvrtiny. Zatímco v říjnu 2019 nebyla na přechod připravena ani polovina diváků, v současnosti je to již 74 %. Z průzkumu také vyplývá, že si nový televizor nebo set-top box loni pořídilo 60 % domácností.

Výsledky komentuje Tomáš Pilský, obchodní ředitel CZC.cz: „Téměř polovina zákazníků vyřešila přechod na DVB-T2 novým set-top boxem. Z těch respondentů, kteří zatím připojení k DVB-T2 nemají, a plánují to řešit, si chce 59 % pořídit novou televizi, zbylých 41 % set-top box. Tento poměr víceméně odpovídá i prodejům těchto zařízení v roce 2019. I nadále očekáváme, že se budou více prodávat televizory.”

Internetový obchod CZC.cz zaznamenal, za celý rok 2019, meziroční nárůst prodejů televizorů o 45 % a u set-top boxů dokonce o 208 %. V Novém roce pak u obou druhů zařízení nastal, oproti vánočnímu období 2019, pokles, přesto se zejména set-top boxy nadále prodávají nadstandardně konstatuje zaslaná tisková zpráva a pokračuje tím, že nedostatek informací oproti říjnovým 21 % pociťuje už jen 15 % diváků.

„Nejprodávanější TV“, dodává ještě Tomáš Pilský, „disponují úhlopříčkou 43 či 55 palců (pozn. redakce: 109 a 140 cm) v cenové relaci 9000 až 12.000 Kč a poměrně dobře se prodávaly i modely s cenovkou nad 30.000 Kč, případně prémiové modely od společnosti Samsung s cenovkou nad 70.000 Kč“.

Vstup do Diskuse

Napsat komentář